7.6

331 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.9 (173.583 OY)

KONUSU
Paris’teki ikinci buluşmanın ardından Jesse ve Celine bir kez daha vedalaşıp kendi yollarına devam eder. İlk buluşmanın ardından geçen uzun yılların ardından tekrar, bu kez Yunanistan’da karşılaştığımız ikili, bu süreçte bir yığın değişim yaşamış, çeşitli sürprizlerin yaşanacağı bir hayata doğru yel ... Devamı
Paris’teki ikinci buluşmanın ardından Jesse ve Celine bir kez daha vedalaşıp kendi yollarına devam eder. İlk buluşmanın ardından geçen uzun yılların ardından tekrar, bu kez Yunanistan’da karşılaştığımız ikili, bu süreçte bir yığın değişim yaşamış, çeşitli sürprizlerin yaşanacağı bir hayata doğru yelken açmıştır. Tüm sorunlara ve değişikliklere rağmen, değişmeyen tek şey ise birbirlerine duydukları naif aşktır. Yunanistan’da geçirdikleri bir tatil günü, geçmişlerini muhakeme edip ilişkilerini masaya yatırdıkları içten bir sohbete tanık olacaktır.

Before Sunrise ve Before Sunset filmlerinin ardından yönetmen Richard Linklater ile oyuncular Ethan Hawke ve Julie Delpy’i tekrar bir araya geliyor ve Before Midnight ile birlikte seriye son nokta koyuluyor. Filmin senaryosu önceki filmde olduğu gibi Linklater, Hawke ve Delpy ortaklığının ürünü.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@yokitosama

9 ay önce

7 / 10

Serinin son filmi olmasıyla beraber en realist filmdir. Artık o peri masalı tamamen bitmiştir. Gerçekler masaya yatırılır. Bu gerçeklerin altında çiftin ezilmeye başlaması ile onlarla beraber sizde yorulursunuz. Tam olması gereken şeylerin olduğu güzel filmdir.
D

@dobibo

1 yıl önce

Serinin en sevdiğim filmi kesinlikle bu. Güzel bir aşk hikayesi dinlemek istiyorsak bu hikayenin nasıl başladığını ne kadar romantik olduğunu değil nasıl devam ettiğine bakmalıyız. Herkes ilk iki filmdeki masalsılığı bu filmde bulamamış ama zaten ne bekliyorsunuz ki? İlişki dediğin budur, inişli çıkışlı yer yer mutlu olduğun yer yer hayal kırıklığına uğrayıp içinde birikmiş şeyleri dilinin kemiği yokmuşçasına fütursuzca söylediğin bir şey. İlişkiler hollywood veya yeşilçamın güzel aşk filmlerindeki gibi ilerlemiyor.

Birbiriyle pek uyuşmayan ara ara gerilimli tartışmalar yaşayan ama bunları aşabilmek için kendi yöntemlerini bulmuş bazen başka birer insanlarmış gibi davranan bu çiftin hikayesini izlemekten çok keyif aldım. İlk filmin tatlılığı ve samimiyeti kadar bu filmin gerçekçiliğine hayran kaldım.

Jesse'nin de en sonda söylediği gibi mükemmel değil ama gerçek.

@timeuponaonce

2 yıl önce

Önce aşk, sonra gerçekler vurur. Asıl olan ne kadar dayanacağınız.
K

@katmandukavunu

4 yıl önce

Women explore for eternity in the vast garden of sacrifice.

@sadecevrim

4 yıl önce

8 / 10

Filmler içinde izlerken en yorulduğum filmdi. Tartışmaları ve ikisininde sanki hissettiklerini tam anlamıyor gibi oluşu aşırı yordu beni.

@sinemaseyircisi

6 yıl önce

9.1 / 10

Dördüncü filme lüzum yok.

@paranoidea

9 yıl önce

Before Sunrise ve Before Sunset'ten sonra biraz hayal kırıklığı oldu doğrusu ama mutlaka izlenmeli tabii sırası gelince.

@basribabam

10 yıl önce

8 / 10

Mora yarımadasındaki o küçük şapelin içindeki dini fresklerin gözlerini oyulmuş görünce, "bizdeki Sümela manastırında ve diğer kilisele kalıntılarında aşina olduğum işlemlere benziyor" diye düşünüyordum ki, meğer o gözleri de Mora'yı işgal ettikleri sırada Türkler oymuş.

Nasıl hüzünlendim, nasıl utandım anlatamam...

Film diğer ikisiyle beraber arşivlik bir üçleme zaten.

8/10

@yigittpasa

5 yıl önce

aynı şeyi düşündüm, sümela da böyleydi ne yazık ki...

@jase

10 yıl önce

Ha kavga ettiler, ha edecekler derken ne kadar gerildiğimi anlatamam.

@beriberibulue

10 yıl önce

Filmle ilgili iki zıt duyguyu bir arada yaşadım, sevdim mi sevmedim mi bilemedim.

Önce aşkın ne kadar büyülü bir şey olduğuna inandırdı bizi sevgili yönetmen,şimdide kalkmış mutlu aşk yoktur,gerçekler b*ktan durumların bi araya toplanmış şeklidir diyor sanki. Çoğu sahnede kadın erkek ilişkilerinin çözümsüzlüğünü oldukça net görmüş olmama rağmen Celine üzerinden tüm dünya kadınlarına fazlaca giydirdiğini hissettim Sayın Linklater'in. Yunanistan'daki muhteşem bir geceyi,cenneti cehenneme çeviren cadaloz Celine'e karşılık bi sus da sevişelim modundan bir türlü çıkamayan zavallı bir Jesse. O muhteşem aşkın sonu bu mu olacağıdı?

@maviucurtma

10 yıl önce

7 / 10

Bu üçlemenin en sevdiğim yanı gerçekçi olması. Yani iki kişi arasındaki o tuhaf anları bile filme aktarmışlar bu açıdan çok hoş. Boyhood'da da buna benzer bir gerçekçilik hissetmiştim. Richard Linklater'ın filmlerindeki bu esintiyi bu doğallığı seviyorum. Yine de bu üçüncü film... Yani o kadar güzel ilk iki filmden sonra bu üçüncü filmde istediğimi bulamadım.

Bir kere sonunu çözümleyemiyorum. Celine'in duygularını çözümleyemedim çünkü sanki uzatmak istemiyor da o yüzden zaman makinesine geri dönüyormuş gibiydi. Hisleri üzerinde daha çok konuşmalıydı. Yani bu açık kapı bırakmak değil sanki duyguyu tam yansıtamamış gibiydi.Son sahnesi için tüm filmi çöpe atacak değilim elbette. Yine genel olarak beğendim fakat bahsedildiği kadar vurucu olduğunu düşünmüyorum.

@seko

10 yıl önce

Vay be yıllara bak!Açık konuşmak gerekirse herkese hitap etmeyen bir seri.

İlk iki filme göre daha fazla diyalog olmasına rağmen kalitesinden bir şey kaybetmemiş.2022 de umarım 4. filmi çekerler.

Puanım: 8

@daydinak

10 yıl önce

7 / 10

filmdeki bir ayrıntı da, Celine'nin bildiğin halis mulis biber dolması doldurmasıydı:)

@holyghost90

11 yıl önce

5 / 10

Bence filmin bu kadar uzatılmaması tadında bırakılması gerekirdi yada senaryo daha farklı olmalıydı bence.İlk filmdeki romantizm devam filmlerinin hiçbirinde yok.

@eliifozkan

11 yıl önce

Tamamen diyalog odaklı bir film diyebiliriz, ki felsefik veya psikolojik yapacağız bu diyalogları diyerekten yapmacıklığa da başvurulmamış. Konuşmaların içerisinde önemli olmayan cümleler de yerleştirilerek gerçek hayat süsü verilebilmiş. Filmin kadın-erkek ilişkisine dair değindiği önemli ve doğru noktalar var ancak kadın karakterin bir erkek tarafından yazılmış olduğu çok sırıtıyor. Hani kimi yazarlar kimi senaristler vardır ki kadınların bakış açılarını gerçekten anlayıp yansıtabilmekte ancak bu filmde bu unsur fazlasıyla eksik. Onun dışında filmin Yunanistan'da geçiyor olması sevimli bir hava katmış, görsellik katmış diyebiliriz ama durgun bir görsellik, tıpkı filmde durgun bir güzellik olması gibi.

-SPOILER-

Sofrada herkesin toplanıp konuştuğu vakit o nenecik sustu sustu en sonunda herkesi ağlattı ya, o sahne çok hoşuma gitti.

-SPOILER-
SPOILER

Gece Yarısından Önce filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Gece Yarısından Önce filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Gece Yarısından Önce filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL