6.5

491 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.3 (45.255 OY)

KONUSU
Ali Taner Baltacı ile Cem Yılmazın yönettiği A.R.O.G: Bir Yontmataş Filmi, Fida Film CMYLMZ Fikirsanat tarafından vizyona çıkarılıyor. A.R.O.G.un ilk 3 dakikasının çekimleri İstanbul Film Stüdyolarında hazırlanan özel dekorlarda gerçekleşti.

Filmde kullanılan yaratık için Anima stüdyolarında pek ç
... Devamı
Ali Taner Baltacı ile Cem Yılmazın yönettiği A.R.O.G: Bir Yontmataş Filmi, Fida Film CMYLMZ Fikirsanat tarafından vizyona çıkarılıyor. A.R.O.G.un ilk 3 dakikasının çekimleri İstanbul Film Stüdyolarında hazırlanan özel dekorlarda gerçekleşti.

Filmde kullanılan yaratık için Anima stüdyolarında pek çok sayıda maket çalışması yapıldı. Uzaktan kumanda ile hareketli hazırlanan yaratığın modellemesi ve üretimi toplam iki ay sürdü.

Filmde, G.O.R.A gezegeninde tutsak olan Arif’e büyük kin besleyen Komutan Logar, onu zaman makinesiyle bir milyon yıl öncesine gönderir. Taş Devri insanları, dinozorlar ve prehistorik kuşların yer aldığı komedide Arif’in yeni maceralarını izleyeceğiz.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
B

@babanneminkaoti

6 yıl önce

1 / 10

Böyle rezalet bir film yok. İsim ile güzel para kazananlardan. Gora’dan sonra hele ki büyük hayal kırıklığı. Cem Yılmaz’ın küfürle güldürmeye çalışması da Recep İvedik’i hatırlatıyor.

Filmde hayvana tecavüz unsuru olması ise zaten güzel bir yapım olsa bile (ki değil) değersiz kılardı benim gözümde. İzleyici kitlesinin bir kısmının çocuk olduğunun farkındayken böyle bir sahne koymak mide bulandırıcı.

@serapgunkara

10 yıl önce

lagaan'ı izledikten sonra filmin esin kaynağını da çözmüş oldum ve hemen yorum yapma gereği hissettim. Ve benim için A.R.O.G un bittiği yerdeyim
C

@cm101mmxi

11 yıl önce

Gora dan sonra çıkacağını biliyorduk film güzeldi Gora bir uzay filmi iken bu film ise eski çağ filmlerinden. Gora kadar olmasa da güzeldi

@maroia

13 yıl önce

6.8 / 10

İlk izlediğinizde gülüyorsunuz belki birkaç yerine de tekrar izlemek için boşuna elinizi DVD'ye doğru götürmeyin. Gerçekten daha iyileri var. Lütfen.

@lowen

14 yıl önce

7.1 / 10

G.O.R.A 'nın gölgesinde kalmış bir film,açıkçası benim için biraz hayal kırıklığı oldu,ama yine de Türk filmleri standartların üzerinde olduğu kesin.Cem Yılmaz küfür olayını biraz kompleks yaparak gereksiz bir yol izlemiş,yine de izlenilesi bir Türk filmi..
L

@lanterne_magiqu

14 yıl önce

7.4 / 10

Yapılan abuk subuk Türk filmlerine bakınca gayet hoş ama yeterince tatmin etmedi.Her kesimden insan anlayacak diye espri kalitesi düşürülmüş.Daha iyisi yapılabilirdi.
B

@batanga

14 yıl önce

türkler uzayada (gora) dan sonra türkler taş devrinde konulu, gora gibi güldüremeyen, cem yılmaz ın kişisel zevkini tatmin etmek için çekilmiş gibi duran başarısız komedi. emek çok lakin film amacını yerine getiremiyor.
N

@normanstansfiel

15 yıl önce

inanılmaz repliklerle güldüren cok keyifli bir film

örn:

arif :ateşte bi döndüreydin onu ya
H

@hardrhymer

15 yıl önce

7.1 / 10

açıkçası filmi beğendim niye mi?

espiriler iyi seçilmişti evet kabul...gora gibi sade anlaşılır espiriler yok ama filmde anlayana güzel espiriler var.Cem yılmaz bir çok kişiye gönderme yapmış Melih gökçek dahil.bence izlenmesi gerekilen bir film
E

@eyadaec

15 yıl önce

2.2 / 10

arog un nasıl bir film olduğunu daha önceden bilseydim, arog un yerine gora'yı tekrar izlerdim, daha yararlı bir aktivite olurdu.
J

@jackali

15 yıl önce

iki kez izledim ikisinde de aynı şekilde güldürdü üçüncüde de öyle olacağından şüphem yok.
K

@kremedios

16 yıl önce

1 / 10

film puanı seksen beş burda. şaka gibi. braveheart ve kubrick filmlerine gönderme yaptığını(!) okudum da aydınlandım. başımdan aşağıya kaynar sular döküldü aslında çaktırmıyorum. kubrick filmlerini eğlence anlayışına tekabül eden bir gülme moduyla mı izlediniz de bu benzetmeyi yaptınız onu bilemiyorum, bu filmi uzun bir yolculukta zorla gözüme sokulduğundan izledim ne yazık ki kubrick ile ilgili bir ayrıntı bulamadım. aynı anda 10 iş yaparken de izlenebilecek kafanın tamamen verilmeden de anlaşılabileceği kısıtlı bir güldürü-skeç gördüm. birkaç klasik cem yılmaz esprisi dışında bu filmi değerlendirip, nasıl bir 85 lik puana oturtabiliyorsunuz algılayamadım. duygusal film olarak ıssız adamı beğenen kitlenin arogda kubrick görmesi şaşırtıcı değil.

@gel_gor_ki

16 yıl önce

halkın espri anlayışının çok aşağılarında seyrettiği için karantinaya!
A

@anakin_skywalke

16 yıl önce

A Space Odyseyy, Braveheart göndermeleri muhteşem olan kesinlikle GORA'dan çok daha güzel filmdir. Malum 'gol olur' sahnesiyle de koltuktan düşmeme sebebiyet vermiştir.
I

@imladris

16 yıl önce

olacak o kadarın herhangi bir bölümü kadar komik bir film
SPOILER

A.R.O.G filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

A.R.O.G filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

A.R.O.G filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL