7.1

608 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8 (65.881 OY)

KONUSU
Cem Yılmaz’ın senaryosunu yazdığı ve 4 rolde birden karşımıza çıktığı G.O.R.A. bir bilim-kurgu komedi.

Anadolu’nun turistik kentlerinden birinde tüccarlık yapan Arif, uzaylılar tarafından kaçırılıp onların dünyasına götürülür. Gönlünü gezegenin prensesi Ceku’ya kaptıran kahramanımız, canını dişine
... Devamı
Cem Yılmaz’ın senaryosunu yazdığı ve 4 rolde birden karşımıza çıktığı G.O.R.A. bir bilim-kurgu komedi.

Anadolu’nun turistik kentlerinden birinde tüccarlık yapan Arif, uzaylılar tarafından kaçırılıp onların dünyasına götürülür. Gönlünü gezegenin prensesi Ceku’ya kaptıran kahramanımız, canını dişine takıp gezegenden kaçmak için uğraşır. Bunun için de uzaylıların komutanı Logar’a karşı mücadele vermesi gerekecektir.

Yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak’ın yaptığı ilgi çekici yapım, şimdiden Türk sinemasında İlklerin Filmi olarak tanınıyor. Türk sinemasındaki gelmiş geçmiş en pahalı prodüksiyonlardan olan G.O.R.A. için, Antalya’da yaklaşık 8000 metrekarelik bir arazide 24 ayrı set kuruldu. 3 boyutlu mekanların da yaratıldığı çekimlerden sonra, post prodüksiyonda, yine sinemamızda bir ilk olarak, filme 2 ve 3 boyutlu efektler eklendi.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tubiksi

7 ay önce

ÖLDÜ DEME! öldü lan işte.
B

@batuu64

1 yıl önce

8.5 / 10

Üzerinden 18 yıl geçmiş olmasına rağmen hala komedi kalitesi anlamında ülkede zirvedeki yerini kollayan film.

@cemfest

3 yıl önce

10 / 10

getiricem onu da getiricem, öbürünü de getiricem...

@next

3 yıl önce

10 / 10

Türkiye’de yapılmış en iyi filmdir kendileri.

@yildizligecee

7 yıl önce

1 / 10

İnce espirilerle büyük eleştiriler yapılmış son yılların türk yapımı en iyi komedi filmi

@berkg

5 yıl önce

0 puan neden peki :)
C

@cm101mmxi

11 yıl önce

Bazı amerikan filmlerini ti ye alan güzel bir komedi. Cem yılmaz varsa gerisi teferruattır
M

@mavimsi

12 yıl önce

8.5 / 10

Yaşadığım şehirde sinemaya giderek izlediğim ilk filmdir. Cem Yılmaz oynuyor diye nasıl uça uça gittiğimi halen anımsarım.

@maximumgore

13 yıl önce

8 / 10

Cem Yılmazın oyunculuğundan laf açıldımı hala herkez "her şey çok güzel olacak" diyor. Konu oyunculuksa alın size oyunculuk işte. Zaten komedi filmleri hep dışlanmıştır. Dram filmi her zaman iyi filmdir, dram oynayan her zaman iyi oyuncudur. Ama komedi oyuncusu ise sadece güldürmüştür/güldürememiştir onun tartışması yapılır hep. Sürekli eleştrilir komedyen, kimisi beni güldürmedi bu adam kötü der, kimisi küfürle güldürüyor der vs. Ne kadar çok ağlatırsan o kadar kralsın (bkz. babam we oğlum); ne kadar çok güldürürsen toplumdan o kadar soyutlanırsın. Neden hiç bir komedi filmi oscar veya cannes'da ödül almıyor? Almış olsa bile çok çok nadirdir. İşte komedi de en çok hakkı yenen film türlerinden biri.

@lowen

13 yıl önce

8 / 10

Cem Yılmaz,Türk sineması için kaliteli filmler yapıyor,ucuza kaçmadan ve emek harcayarak...G.O.R.A'da beğendiğim filmlerinden biridir..Arif karakterini çok iyi oturtmuş filme,aynı zamanda Komutan Logard karakteride çok başarılı olmuş..Kemal Sunal,Şener Şen filmleriyle büyümüş bir nesil için 1990'ların durgunluğundan sonra-komedi açısından-bana göre Vizontele ile başlayan yeni dönem komedi filmlerinin arasında rahatlıkla gösterebiliriz..

@raphalleon

13 yıl önce

7.8 / 10

Amerikan filmlerini tiye alan , Hollywood'a laf atan , yeri geldiğinde güldüren bir film. Komedi türünde Türk filmleri içerisinde başarılılar listesine aday bir film. 10--6 verdim gitti =)

@foolmood

14 yıl önce

6.2 / 10

ilk türk bilimkurgusu diye lanse edilmişti.bu her tür çekilen türk filminde olmaya başladısonra.ilk takıntısı nedir anlamadım.ilk biz yaptık demek için herhalde.böyle büyüklük kompleksini bir tarafa bıraksa aslında eğlenceli olurmuş bu film ama burnunun büyüklüğünden geri kalan tarafları görünmüyor ki.
B

@batanga

14 yıl önce

cem yılmaz sürekli ön planda olunca ( bir kaç değişik rolde birden) baygınlık getiriyor zaman zaman. onun haricinde eğlenceli zaman zaman epey komik başarılı bir film.

@havlayankuzu

15 yıl önce

5.8 / 10

Absürd işleri çok seviyoruz sanırım. Ciddiyetten uzak,abuk sabuklayarak,iki km’de bir homoseksüel esprileri ile ayakta durmaya çalışan,gezegenin başka bir noktasında ciddiye alınacağını sanmadığım,15 snlik cag görüntüleri için on gün reklamı yapılan,Cem’in kendini küçük düşürdüğü,potansiyelini yakıp kavurduğu gerçeği ile yüzleşmesi gerektiğini düşündüren,anlamsız,boş,lüzumsuz, bir film.

@rogue

15 yıl önce

Çoğu insanın "Cem Yılmaz, Cem Yılmaz!" diye bayılarak gittiği ve yine bayılarak çıktığı, komedimsi filmimsi şey. Orayla burayla dalgasını geçip durmuş, yok ağaçta yetişen sucuklar falan... Orjinallikle birlikte sağlam bir espri anlayışı da bulamadım filmde. Bayat bayat esprilere bütün salon kahkahalarla güldü durdu. Herneyse. A.R.O.G. a gitmemenin garantisi oldu bu film.
SPOILER

G.O.R.A. filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

G.O.R.A. filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

G.O.R.A. filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL