6.7

374 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7 (36.950 OY)

KONUSU
Robot olan 216, insan olmanın hayalini kurmaktadır. Uzaydan dünyaya çok sevdiği arkadaşı Arifin yanına gelir ve insan gibi yaşamaya başlar. Sıradan insanlar gibi bir yaşam sürmeye çalışsa da farklılığı kimsenin dikkatinden kaçmaz. Yeni yaşantısını alışmaya çalıştığı sırada aşk da kapısını çalmıştır. ... Devamı
Robot olan 216, insan olmanın hayalini kurmaktadır. Uzaydan dünyaya çok sevdiği arkadaşı Arifin yanına gelir ve insan gibi yaşamaya başlar. Sıradan insanlar gibi bir yaşam sürmeye çalışsa da farklılığı kimsenin dikkatinden kaçmaz. Yeni yaşantısını alışmaya çalıştığı sırada aşk da kapısını çalmıştır. Robot olduğunu herkesten saklamaya çalışan 216 bunu başaramaz. 216dan ilham alan bir iş adamı, onu herkese tanıtıp kopyalarını yapmak ister. Sunduğu cazip tekliflerle 216yı kandırmayı başaran iş adamı, onun sayesinde geleceği değiştirecektir. Arif bu korkunç planı öğrenir ve hem dünyayı hem de 216yı kurtarmak için bir mücadeleye girişir.
Cem Yılmaz

Arif Işık ...

Ozan Güven

Robot 216 ...

Seda Bakan

Pembeşeker...

Zafer Algöz

Besim Toker

Farah Zeynep Abdullah

Ajda Pekkan

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
N

@nuryeniceri2005

3 yıl önce

3.2 / 10

of of of film müthişti izlediğim en iyi filmdi .. demek isterdim ama maalesef sinemada sıkıntıdan koltuğa yapıştığım bir filmdi ve bana kalırsa filmin en iyi sahnesi 2 saat 6. dakikası

@haoff

4 yıl önce

yaklaşık 15 dk kadar dayanabildim.
ekibin birbiriyle iyi arkadaş olması, çekimlerde iyi vakit geçiriyor olmaları iyi bir iş çıkacağı anlamına gelmiyor. izleyebildiğim 15 dk çok kötüydü, devamında bir mucize olmadığını diğer yorumlardan anlayabiliyorum. cem yılmaz keşke yalnızca oyunculuk yapsa, stand-up'lara devam etse de şu senaryo işinden vazgeçse. ya da hobi olarak evde yapsa..

@zenobiaa

4 yıl önce

6 / 10

en sevdiğim gönderme ise Nuri Bilge Ceylan elma yuvarlanma göndermesiydi

@shamur_musti

4 yıl önce

7 / 10

Güzeldi baya güldürdü. Eleştirel bakmayın kardeşim eğlenmenize bakın.
H

@hamdicakir

4 yıl önce

Whiplash'e bile gönderme yapacak özgüven var adamda, anlarlar anlamazlar dememiş

@mnsr

4 yıl önce

1 / 10

Kafa dağıtmak , biraz gülmek maksadıyla ön yargısız ve beklentisiz bir şekilde izledim filmi. Başkalarına anlatmaya çekindiğimiz aşırı saçma rüyalardan hiçbir farkı yok bu filmin. Üstelik komik de değil. Cem Yılmaz istediği kadar kızsın ama ol-ma-mış.

@fantazyabikadin

4 yıl önce

hiç iyi yorum duymadan gittiğim film. ben ki zor beğenen bir insan olarak heke türk filmi , cem yılmaz hatrına gittim. jenerasyonun anlayabileceği espriler, enstantaneler hoştu, keyifliydi, eğleniyorsunuz.

@seritatil

5 yıl önce

Verilen paranın karşılığının kocaman bir sıfır olduğu enteresan bir yapım.

Cem Yılmaz reklam filmi çekmeye devam etsin bence, elini eteğini çeksin bu işlerden

@eyppcan

5 yıl önce

3.6 / 10

Bu filme absürd komedi diyen absürt komedinin ne olduğunu bilmiyordur ! Evet bu film absürd fakat kesinlikle komik değil bol küfürlü(mide bulandıracak derecede ve gereksiz yerlerde kullanıldı) bol karambollü( bu karombol 2011 beşiktaş dinamo kiev maçının son dakikalarında yok) ve bol göndermeli( tabii gönderme diyorsam leyla ile mecnun daki gibi zekice ve komik göndermeler değil içi boş göndermeler) neyse anlatmak istediğim bu film zaman kaybından başka bir şey değil sakın gora gibi bir film beklemeyin illa bekleyecekseniz düğün dernek gibi bir film bekleyin tabii o bile fazla gelecektir ama işte...

@eyppcan

5 yıl önce

3.6 / 10

Nereden başlasam bilemiyorum..Bu film doğaçlama çekilse Cem Yılmaz daha komik ve zekice espiriler yapardı..Görsellik harika,maddi sıkıntı yok,görüntü yönetmeni de çok iyi ama senaryo vasat olunca izlemeye bile tahammül edemiyorum zaten filmin yarısında çıktım.

Bu arada film kesinlikle bağımsız bir film değil maddi kaygılar çok fazla sanki para kazanmak için çekilmiş bir film gibi duruyor neyse ben uzun uzun yazardım ne kadar vasat bir film olduğunu da gerek yok bu filme değmez. Tek dileğim filme gitmeyi düşünen arkadaşların bu yazıyı okuyup vazgeçmeleri ben ettim siz etmeyin bu filme gişe ve para kazandırmayın arkadaşlar :(

@serkanaydemir

5 yıl önce

5 / 10

Bu mu?

Bu kadar zaman reklamı dönen filmin özellikle ülke çapında merakla beklenen bir filmin tümü bu olmamalı. Bazen bu ülkede olanları herkes hak ediyor diyorum. Her alanda olanlar hep bizim hatalarımız. Sinema sektöründe belki de merakla beklenip üstüne ilk haftalarda milyonların izlediği film bu mu? Yazık sinema sektörü REKLAM olmuş. Saçma sapan bir kurgu ve senaryo ile film bitip gidiyor. Üzüldüğüm sinema sektörünün de ülke kaderine yenik düştüğünü görüyorum. Giderek çöküyor. Vizontele ya da işte diğer gönderme sahnelerinden çıkıp o kadar kaliteli filmler çekilmeli artık bu gibi para harcayan kişilerden. Şimdi gitmeyin de demeyeceğim çünkü her şey bir kenara Cem Yılmaz kazansın kazansın da ne bileyim çok da şey edemedim. Özellikle ikinci bölüm çok daha beklentiyi aşağıya çekti. Haberiniz olsun.

İyi seyirler.

P: 6

@darkside

5 yıl önce

6.8 / 10

Film çok hızlı akıyor ve izlerken insanı sıkmıyor ama güldürdü mü derseniz hayır. O tarafı beklentimin çok altındaydı. Seyirciyle konuşma olayını da neden yapıyorlar halen anlamış değilim.

@seinfeld

5 yıl önce

Cem Yılmaz'ın son filmleri artık daha farklı bir tarzda yani absürd komedi desem o da değil ama kaliteli espirilerin olmadığı, tamamen küfür ve cinsellik temalı şakalara dayalı bir komedi şeklinde ilerliyor. Arif V 216 filminde de 60'lı yılların o büyülü, renkli, eğlenceli temasını ( bence tam olarak bizi yansıtmıyordu daha çok Amerika'nın 60'lı yılları gibiydi ama yine de eğlenceli) yeniden düzenlenmiş 90 lar şarkılarını , kostümleri çıkardığımızda geriye senaryo adına ya da komedi adına pek de bir şey kalmıyor. Bir de tabi Cem Yılmaz'ın artık bir marka olması sebebiyle istediği insanları filmlerinde rahatça toplaması da oyuncu kadrosunu zenginleştirmiş. Yapılan göndermeler çoğu yerde zorlama ve gereksiz olmuş. Sonuç olarak nostaljik bir yolculuğa çıkıp ustaları yad etmek, eski zamanları,şarkıları hatırlamak güzel ama o kadar fazla detay, gönderme var ki zaman zaman yorucu olmuş.
E

@erhanylmz06

5 yıl önce

Öncelikle GORA performansı beklemeyin. Fakat büyük emek verilmiş dekor ve kostümler olsun 60 ların teması çok güzel verilmiş.Bu kadar kötü eleştiriyi hakettiğini düşünmüyorum.Bu arada bunun bir film olduğunu unutmamak lazım yani stand-up güldürüsü beklememelisiniz.Ama bana kalırsa artık Cem Yılmaz'ın Herşey çok güzel olucak , Hokkabaz tadında filmlere daha çok yönelmesini isterim.
S

@seymaaebrar

5 yıl önce

bu filmi çok beğenmek olumlu ön yargıdan, hiç beğenmemek ise olumsuz ön yargıdan kaynaklanmış olmalı. bunlardan sıyrılıp izlenirse eğer kaliteli komediyle ve bu burada olmamış denilebilecek kadar eleştiriyle karşılaşılacaktır. ülkede şahancılar varken, sen çok yaşa cem!
SPOILER

Arif V 216 filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Arif V 216 filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Arif V 216 filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL