8.1

908 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.2 (931.608 OY)

KONUSU
John Forbes Nash Jr., genç yaşında oyun teorisi üzerine geliştirdiği kuramlarla matematik dünyasının bir numaralı ismi haline gelir. Fakat kısa süre içerisinde bencilliği ve kendine olan aşırı güveni sonucunda oluşan kişisel problemleri ile baş edemez duruma düşer. Dahilik ile delilik arasındaki inc ... Devamı
John Forbes Nash Jr., genç yaşında oyun teorisi üzerine geliştirdiği kuramlarla matematik dünyasının bir numaralı ismi haline gelir. Fakat kısa süre içerisinde bencilliği ve kendine olan aşırı güveni sonucunda oluşan kişisel problemleri ile baş edemez duruma düşer. Dahilik ile delilik arasındaki ince çizgide, delilik tarafına doğru sürüklenir.
Russell Crowe

John Nash

Jennifer Connelly

Alicia Nash

Ed Harris

William Pa...

Paul Bettany

Charles He...

Josh Lucas

Martin Hansen

Adam Goldberg

Richard Sol

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@zenobiaa

8 ay önce

8.9 / 10

kadının gideceğini düşünerek izleyenler

@inevitable

9 ay önce

Sırf, Russell Crowe'un yatağa bağlanıp yoğun ilaç tedavisine maruz kaldığı sahnelerdeki gerçekçilik ve samimiyet için bile izlenir. Alicia'ın muhteşem sadıklığı... Sen ne güzel bir kadınsın öyle.

@bedribera

1 yıl önce

9.6 / 10

Bu filmde her bir oyuncu üstüne düşen görevi hakkıyla yerine getirmiş. İzlerken sıradaki sahneleri merakla bekliyorsunuz. Russell Crowe’u ilk defa izlediğim film. 3-5 kez izledim muhtemelen.

@hrarchon

2 yıl önce

Hep sayılara inandım, içinde bir mantık olan denklemle hesaplanan Ancak hayatım boyunca onlarla uğraştıktan sonra mantık nedir diye soruyorum. Buna kim karar veriyor ? Araştırmalarım sırasında fizik, meta fizik ve hayal alemlerine gidip geri döndüm ve kariyerimin en büyük buluşu gerçekleşti. Mantıklı nedenler yalnızca, ama yalnızca gerçek sevginin gizemli denkleminde bulunabilir. Bu gece burada olmamı sana borçluyum. Var olmamın nedeni sensin. Sen benim mantığımsın. Teşekkür ederim...
K

@karadenizli

5 yıl önce

Mükemmel oyunculuk ve film.Mutlaka izleyin

@seabear

6 yıl önce

Masaya kalem koyma ve konuşma sahnesiyle tebessüm ettirdi. Jennifer Connelly oyunculuğu ve güzelliğiyle büyüledi. Makyajları ve birkaç repliğini çok beğendim. İnsanın camlara yazılar yazası geliyor. Kısaca izlenmeli yani ve gerçekten de mutluluk görmezden gelme konusunda ustalaşmak demek.

@smithinadami

6 yıl önce

9.2 / 10

Böyle bir insanın ölümü ''23 Mayıs 2015'te, Nash ve eşi Alicia Nash, taksiyle yolculuk ederken bir paralı otoyolda meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybetti.'' şeklinde olmasaydı...

Filmi hala izlemeyen varsa kesinlikle izlemeli.

Bence tüm dahilerde delilik vardır. Sadece bu delilik 'miktarları' az yada çoktur.

@turtlescanfly

8 yıl önce

yakın zamandaJohn Nash ve eşinin trafik kazasında öldüğünü okuduğumda gözümün önüne direkt russell crowe ve jennifer connelly geldi artık ne kadar iyi oynamışlarsa...
J

@jelibon

8 yıl önce

Of off çok iyiydi,soluksuz izledim..Güzel bir psikolojik film izlemek isteyenler itina ile tavsiye edilir..
L

@lucifer

8 yıl önce

10 / 10

Russell oynuyor yani var mı ötesi ki hak ettiği akademi ödülünü vermediler adamcağıza her seferinde üzülürüm bunu hatırlayınca belki her karesini ezberebiliyorumdur filmin. Russell Hollywood'un babasıdır, yaşayan efsanesidir.
C

@ciuv

9 yıl önce

8 / 10

Show tv filmi. Eksilerinizi bekliyorum.

@dilek06

9 yıl önce

8.8 / 10

bir akıl oyunları iki esaretin bedeli normal seyrinde giderken birden şaşıtıp başucu filmlerim olan iki harika film kesinlikle izlenmesi gereken bir film...
G

@gaddar_kerim

9 yıl önce

Tımarhaneye kapatılması gereken bir adamın türlü saçmalıklarını izlediğimiz film.Böyle akademisyen görevde kalacak he ? Anında kapıya koyarlar.Walter bishop bile süründü yıllarca yemezler bu numaraları.

Gerçeküstü senaryosuyla bence Avatarla yarışır bu film.

@tamobe

9 yıl önce

8.7 / 10

Saygıdeğer Russell Crowe 'un o mükemmel oyunculuğu sayesinde beni kendine hayran bırakan film.İnsana mutluluk ve hüznü arka arkaya yaşatan ender filmlerden..
D

@doris

9 yıl önce

Hayran kaldım!

Filmden sonra John Forbes Nash'ın hayatını araştırdım. Russell Cruwe kusursuz bir rol çıkarmış. Bir ara William Parcher ve Charles'in yeğeni olan küçük kızı gördüğü halüsinasyonları gerçek sandım. :D Filmin sonuna doğru fark ettim halüsinasyon olduğunu.

Fight Club'tan sonra şizofreniyi en iyi anlatan filmdi bence.
SPOILER

Akıl Oyunları filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Akıl Oyunları filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Akıl Oyunları filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL