7.9

929 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.1 (1.051.386 OY)

KONUSU
Massachussets sahili açıklarındaki Zindan Adasında suç işlemiş akıl hastalarının tedavi edildiği bir psikiyatri hastanesi vardır. Teddy ve Chuck adlı iki polis müdürü, Rachel adlı bir katil hastanın esrarengiz şekilde kayboluşunu soruşturmak üzere görevlendirilmişlerdir. Şiddetli bir kasırga nedeniy ... Devamı
Massachussets sahili açıklarındaki Zindan Adasında suç işlemiş akıl hastalarının tedavi edildiği bir psikiyatri hastanesi vardır. Teddy ve Chuck adlı iki polis müdürü, Rachel adlı bir katil hastanın esrarengiz şekilde kayboluşunu soruşturmak üzere görevlendirilmişlerdir. Şiddetli bir kasırga nedeniyle hastayı aramaya başlayan polislerin işi zorlaşır.
Leonardo DiCaprio

Teddy Daniels

Mark Ruffalo

Chuck Aule

Ben Kingsley

Dr. John C...

Emily Mortimer

Rachel Sol...

Michelle Williams

Dolores Ch...

Max von Sydow

Dr. Jeremi...

Jackie Earle Haley

George Noyce

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@ravenna

3 ay önce

Harika bir psikolojik - gerilim.Bu film için söylenecek çok fazla bir şey yok.Kendinizi mahrum bırakmayın diyebiliyorum.Tek kelimeyle muhteşemdi.İzleyiniz.
O

@oguzkesim

8 ay önce

9 / 10

Ben filmi beğendim hiç sıkmıyor, izlettiriyor.Ve izlerken sürekli bir şeyleri tahmin etmek istiyorsunuz, merak uyandırıyor.Güzel bağlamışlar.İzlenilmesi gereken bir film.
T

@tyfngkts

1 yıl önce

bir şeyleri anladığınız zaman haastt. demediyseniz filmi baştan tekrar izleyin.

@berkkk

1 yıl önce

ilk seyrettiğimde ulan ne oluyor diye mal mal bakmıştım. 2. izlemem ile taşların yerine oturması ve ulan wtf olmam bir oldu.

@iamgzde

1 yıl önce

En çok anlamak istediğim filmlerden biriydi. Anladım ve o kadar müteşekkirim ki. Yorumum başardıklarına.. Fazla başarılı. Konuşamıyorum bile.

@miskatonic

2 yıl önce

Film zor anlaşılır gibi dursada aslında ince nüanslarla çok şey anlatıyor. Ayrıca karakter ve hikaye gerçekten düşünülerek verilmiş. Her bir detay üzerinde durulmuş. Hiçbir sahne boş geçilmemiş. Başarılı!

sonunda kesinlikle iyileştiği anlaşılıyor, zira canavar olarak yaşamaktansa, iyi bir adam olarak ölmek daha iyi değil mi diye sorduğunda göz sinirlerine tel ucuyla yapılan ve hastayı hissizleştiren operasyonun yapılması için kasıtlı olarak kendi kurduğu kurmacasına devam ettiğini ve bunu üstü kapalı yaptığını anlıyoruz. bunun sağlaması da doktorun "Teddy?" diye sorması olarak görebiliriz.
A

@allthepoetry

3 yıl önce

Tüm detayları çok iyi kavramak için birkaç kez daha izlenmesi gereken film.

@cornelian

3 yıl önce

8.3 / 10

Filmin sonu bana Akıl Defteri Memento'yu hatırlattı sizce de öyle değil mi?

@sonercan7

4 yıl önce

9 / 10

Ben çok beğendim. Gizem, gerlim tarzında özgün bir film.

@busrapehlivan

5 yıl önce

soluksuz izlenen,çok iyi kurgulanmış,üzerinde uzunca düşündüren bir film ...
O

@onderbslk

6 yıl önce

Filmi dikkatli izlemek gerek, yanlış yorumlayanlar var. 6.his ile beraber bence türünün en iyisi..

@ulangaassaray

6 yıl önce

6.5 / 10

sonunun istediğim gibi bitmediği filmdi. ne kadar çok gerildim, sonunda mutlaka efsane bir patlayış bekliordum. biri hep sol gösterip, sağdan vurmaktan bahsetmişti. kesinlikle haklı. hep aynı klişe. fakat sonu ne kadar kötü bitse de, sonuna kadar her şey güzel gitti.
A

@asosyal-adam

6 yıl önce

8.5 / 10

güzel bir psikolojik filmleonardo dicaprio oyunculuğunu konuşturmuş gene

sonu çok belirli olmasa da izlemeye değer

@senadir

6 yıl önce

6.8 / 10

Filmi seyrederken ya bu film Martin Scorsese 'ın değil miydi diyip durdum. Çünkü böyle çekimler ,konunun işlenişi hiç onu tarzı değil. Heralde ben yanlış baktım dedim. İzlemeye devam ettim. Şöyle bir saat güzelcene sıkıldım. Ama aynı zamanda da gerildim. Ve beklemediğim bir süpriz ile karşılaştığımda benim için bir teselli oldu. Sonu da yine piskopatça bitince benden biraz daha puan aldı. Sonra yönetmen Martin Scorsese diye yazınca filmin gerilim türünde olmasından sanırım gerilimi de bu adam böyle çekiyormuş dedim. İlginç bir tecrübeydi benim için.

@ozan-taylan

7 yıl önce

Filmin görselliğine dicek birşey yok; son derece iyi. Görüntü yönetmenini tebrik takdir ne varsa ediyorum. Ama şu sağ gösterip sol vurma klişesi. Bunları "akıl oyunları"nda "altıncı his"de vb. defalarca gördük. Olmadı Martin Amca bu klişe hiç olmadı.
SPOILER

Zindan Adası filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Zindan Adası filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Zindan Adası filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL