7.7

423 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.7 (484.904 OY)

KONUSU
Film, modern bilim ve teknoloji tarihini değiştiren İngiliz fizikçi ve teorisyen Stephen Hawking’in hayatından bir kesiti ele alıyor. Odak noktası olarak Hawking’in 1965 ve 1991 yılları arasında evli kaldığı ilk eşi Jane Wilde ile olan ilişkini konu alan filmde, öğrencilik yıllarında başlayan ilişki ... Devamı
Film, modern bilim ve teknoloji tarihini değiştiren İngiliz fizikçi ve teorisyen Stephen Hawking’in hayatından bir kesiti ele alıyor. Odak noktası olarak Hawking’in 1965 ve 1991 yılları arasında evli kaldığı ilk eşi Jane Wilde ile olan ilişkini konu alan filmde, öğrencilik yıllarında başlayan ilişkilerine, birlikte bilim adına yaptıklarına ve hastalık teşhisiyle yaşadıkları sarsıntılara tanık olacağız.
Eddie Redmayne

Stephen Ha...

Felicity Jones

Jane Hawking

Charlie Cox

Jonathan H...

Emily Watson

Beryl Wilde

Simon McBurney

Frank Hawking

David Thewlis

Dennis Sciama

Maxine Peake

Elaine Mason

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@sersak53

1 yıl önce

8.5 / 10

Harika bir film diyebilirim.Dönemi öyle güzel yansıtmışlar ki bir insanın hissedebileceği bütün duyguları hissettim. Filmin drama ağırlıklı olması da etkileyici başka bir unsur tabiki. Eddie Redmayne'e diyecek bir söz yok rolünü yaşamış adeta oscarı gerçekten haketmiş. Ortada müthiş bir emek var. Yönetmeni ve ekibini kutlamak gerekiyor.

@iamgzde

6 yıl önce

The Theory of Me!!!

@cornelian

8 yıl önce

Muhteşem oyunculukEddie Redmayne ! Bir insan bu kadar benzetilebilirdi.Bence oscar almalıydı çok güzel oynamış.Bilim filmi olarak değil de dram filmi olarak bakmak lazım bu benim daha çok hoşuma gitti çünkü biyografi filmi,öbür türlü olsaydı belgesel misali olurdu.Merdivenden çocuğuna bakışı ve sunum yaparken eski anısı canlanması o kısımlar çok üzücüydü.Her ne kadar eşiyle daha sonra boşanmış olsalar da o ne büyük sevgidir ki yıllarca bakmış.

@poormf

8 yıl önce

7.5 / 10

Yönetmen Hawking'i anlatırken bilim insanı değil insan yönüyle alarak hem filmin belgeselleşmesinin önüne geçmiş hem de karanlığın hüküm sürdüğü bu günlerde daha çok insanın bir bilim insanını tanımasına yardımcı olmuş . İyi de yapmış. Akıcı anlatımı ve oyunculukları oldukça iyiydi... 75/100
B

@bizanskizi

10 yıl önce

Yüksek Lisansını tamamlamak üzere olan bir akademisyen adayı genç kızımızın " Bir film izledim, çok güzeldi. Bak şöyle oluyor: Bir tane çocuk ayağı taşa takılıp düşüyor ve felç geçiriyor. Sonra çok zeki oluyor ve profesör oluyor. Bir kadın buna aşık ve hiç bırakmıyor. Çok güzel bir aşk hikayesiydi, izlemelisin" şeklindeki tanıtım anlatımıyla biraz daha beklemeye aldığım ve nihayetinde izlediğim film oluyor kendisi :))

Filme gelince; herkesin ortak fikrine katılıyorum. Oyunculuklar çok iyiyidi, özellikle Eddie Redmayne muhteşem bir performans sergilemiş. Onun dışında film, izleyiciyi şaşırtmayacak düzlükte bir hikaye gibi olmuş. Bana göre filme ilginçlik katan yakışıklı kilise görevlisi Jonathan'dır. Stephen yerine Jonathan'ın hikayeştirilecek özelliklere sahip olduğunu düşünüyorum. Seni takdir ediyoruz Jonathan :)

@thedoctorrocks

10 yıl önce

10 / 10

İzlediğim en iyi biyografi filmdi. Stephen Hawking'e hayran kaldım. İnsanın sınırlarını (sınırsızlığını) gösteren bir hayat hikayesi ile karşılaştığım için çok muyluyum. Hayatımda yeri olacak bir film kesinlikle! ---SPOILER--- Öyle bir ağladım ki.. Kendi yemeğini yiyemediği zaman resmen ben de onunla ölmüş gibiydim Eddie yavrum o ne güzel bir oyunculuktur verdiğin duyguların hepsini içime çektim resmen! Oscarını sonuna kadar hak ediyorsun gerçekten çok başarılıydı. Üzgünüm cumberbitches ama Benedict'in versiyonundan güzeldi. İlk önce karısına çok kızdım ama işte yine insan hali olarak düşünmek zorunda kalıyorsun bir hastaya bakmak çok büyük bir sabır gerektiriyor ve her insanda bu yok yine de iyi dayandı ve gerçekten Stephen'ı sevdiğine inandım. Aslında her yaştan insanın izlemesi gerek böylelikle neslin Nicki Minaj ya da Justin Bieber gibi kişileri örnek almayıp böyle insanları örnek alması gerekiyor. ---SPOILER--- KESİNLİKLE İZLEYİN!

@holyghost90

10 yıl önce

7 / 10

Eddie redmayne'i büyük bir hayranlıkla izledim birebir hawking olmuş nerdeyse.Filme gelicek olursak filmin piyasaya hitap etmesi için bu şekilde çekilmesi gerekiyormuş ki bundan memnun olmayan çok kişi var.Ama hawking hakkında sadece adını duymuş olsanız bile ardından bu filmi izledikten sonra kendisine hayran olmamak mümkün olamazdı.

@requiem_1

10 yıl önce

8 / 10

Hawking'in hayatı hakkında fazla bir bilgim yoktu, bu takdir edilesi yaşamı çoğu zaman şaşırarak, zaman zaman hüzünle ama tamamen merak içerisinde izledim. Önceden yorumları okuduğumdan, keşifleri ile ilgili fazla ayrıntıya yer verilmeyeceğini biliyordum. Aslında öyle olması daha iyi aksi takdirde izleyiciyi ayrıntılarda ve teknik terimlerde boğarak sıkıntıya sokabilirdi, bu haliyle bile algılamak kolay değildi. Teknik açıdan bence tam dozundaydı.

Eddie'nin oyunculuğu ise gerçekten muhteşem, bu performansın bir üstü Hawking'in kendisinin oynaması olurdu herhalde. Nasıl bir kafayla hazırlanıp da böylesine zor rollere bürünebiliyorlar aklım almıyor, Hawking'in hayatı ilgi çekmiyorsa sırf bu kutsal oyunculuk için izlenir.

Böyle filmleri ayrıca seviyorum (interstellar gibi) insanlarda az merak uyandırıp biraz araştırmaya (google düzeyinde bile kalsa), öğrenmeye teşvik etse kardır. 'Zamanın Kısa Tarihi' ise; olmayanların raflarında yer ala
... Devamı
Hawking'in hayatı hakkında fazla bir bilgim yoktu, bu takdir edilesi yaşamı çoğu zaman şaşırarak, zaman zaman hüzünle ama tamamen merak içerisinde izledim. Önceden yorumları okuduğumdan, keşifleri ile ilgili fazla ayrıntıya yer verilmeyeceğini biliyordum. Aslında öyle olması daha iyi aksi takdirde izleyiciyi ayrıntılarda ve teknik terimlerde boğarak sıkıntıya sokabilirdi, bu haliyle bile algılamak kolay değildi. Teknik açıdan bence tam dozundaydı.

Eddie'nin oyunculuğu ise gerçekten muhteşem, bu performansın bir üstü Hawking'in kendisinin oynaması olurdu herhalde. Nasıl bir kafayla hazırlanıp da böylesine zor rollere bürünebiliyorlar aklım almıyor, Hawking'in hayatı ilgi çekmiyorsa sırf bu kutsal oyunculuk için izlenir.

Böyle filmleri ayrıca seviyorum (interstellar gibi) insanlarda az merak uyandırıp biraz araştırmaya (google düzeyinde bile kalsa), öğrenmeye teşvik etse kardır. 'Zamanın Kısa Tarihi' ise; olmayanların raflarında yer alacaktır.

@rinustalarin

10 yıl önce

10 / 10

Bazı filmler vardır, sadece oyuncu ve yönetmenin vizyonu ile alakalıdır ve gerisi önemsizdir. Bu onlardan.

45. dakikadayım. Gerisinin nasıl olduğunun hiç bir önemi yok benim için.

100/100

@tendopain

10 yıl önce

8.7 / 10

oscarları mal mal birdman gibi salak bir filme vericeğinize şunlara verin 10 numara olmuş
J

@josephwhite

10 yıl önce

7 / 10

Tüm yorumlar oldukça doğru, Hawking in kitaplarını okuyup belgesellerini izlediyseniz zaten Hawking i biliyorsunuzdur ve filmi izlemenize gerek yok, izlediğinizde evet evet bunu biliyoruz, hmmm güzel dersiniz en fazla ama oyunculuk görmek için izlemek istiyorsanız eğer aldığı oscarı sonuna kadar hakeden bir performans göreceksiniz ve tabi ki Hawking kimdir bilmiyorsanız film sizin için oldukça güzel bir kapı açacak, Hawking i okuyacak ve biraz daha ne demek istediğini anlamak isteyeceksiniz ve bu da zihninizde bir genleşmeye sebep olabilecek; harika bir film değil ama yaşarken filme alınan bir deha için büyük bir saygı filmidir.

@batlamyus

10 yıl önce

5 / 10

İzlemeden önce tüm olumsuz eleştirilere rağmen yeni bir "A Beautiful Mind" etkisi yaratırmı diye ümitlenmiştim. Sonuç koca bir hüsran. Bu beklentiyle izleyecekseniz uzak durun. Filmin tek olumlu yanı Hawking rolünün hakkını fazlasıyla veren Eddie Redmayne. Inarritu gibi o da oscarı sonuna kadar haketmiş diyebilirim.

@thematrixhasyou

10 yıl önce

Hawking'in dehasından ziyade özel hayatına değinildiği bir film. Bunu göz önünde bulundurmadan izlemeyiniz derim zira sonra beklenti uyuşmazlığı oluyor.

Film için ortalama diyebilirim ancakEddie Redmayneharika bi' performans sergilemiş ve sırf bu oyunculuk için bile filme haksızlık etmemek gerekli diye düşünüyorum.

@haymitch

10 yıl önce

8.5 / 10

Stephen Hawking'in hayatı hakkında derinlemesine araştırmalar yapmış arkadaşlara film yetersiz gelmiş olabilir ama hakkında fazla bilgi sahibi olmayan birisi için gayet doyurucu bence. Neden formüllerden, teorilerden az bahsedilmiş diye yakınanlar da var. Film, dünya çapında herkese hitap eden bir film. Herkesin de fizik bilgisi, o karmaşık terimleri anlayacak düzeyde değil. Gayet sade olmasına rağmen şu haliyle bile yetişemeyip anlayamadığım yerler oldu benim. O yüzden gayet başarılı bir film. Stephen Hawking iyi adammış gerçekten.
B

@bernausanmaz

10 yıl önce

'hollywod'da her çok ünlünün filmi olmalı' başlığı altında çekilmiş bir film olarak vasat diyebiliriz. stephan hawking'in yeterince ilginç hayatının olması, bundan super bir film çıkacağı denklemini doğurmuyor ne yazık ki:( bir çok klişeleri içersinde barındıran sahneler ve replikleri ile oscara adaylığı sadece ve sadece akademinin 'istisnai insanlar'dan yaratılan karakterelere olan zaafının sonuçu olabilir. ancak en iyi erkeği hakettiğini düşünmemekle birliktetabi ki de eddie redmayne'in oyunculuğu çok başarılıydı.

merak edenler için izlenesi.
SPOILER

Her Şeyin Teorisi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Her Şeyin Teorisi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Her Şeyin Teorisi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL