Alien Predator'e Karşı

(2004)

AVP: Alien vs. Predator

Film 1 Saat 41 Dk. Aksiyon, Macera ABD, İngiltere 28 Ekim 2004

5.8

91 OY
PUAN VER
5

Imdb: 5.6 (200.650 OY)

KONUSU
Antartika’da buzlara gömülü garip bir piramit bulunur. Milyarder bir iş adamı, bilimadamları ve maceracılardan oluşan bir ekip kurarak olayı araştırmaya başlar. Ekip piramite geldiğinde, kıtanın aslında iki uzaylı ırkının savaş alanı olduğunu farkederler. İnsanlık yokedici tarafları olan savaşın ort ... Devamı
Antartika’da buzlara gömülü garip bir piramit bulunur. Milyarder bir iş adamı, bilimadamları ve maceracılardan oluşan bir ekip kurarak olayı araştırmaya başlar. Ekip piramite geldiğinde, kıtanın aslında iki uzaylı ırkının savaş alanı olduğunu farkederler. İnsanlık yokedici tarafları olan savaşın ortasında kalmıştır.

Sinema tarihinin iki korkutucu uzaylı ırkını konu alan film serilerinden sonra, bu kez iki ırk aynı filmde buluşuyor. İki türün birleştirilmesi fikri, Dark Horse tarafından yayınlanan çizgi roman serisiyle ve daha sonra da bundan türetilen bilgisayar oyunlarıyla denenmiş ve oldukça ilgi görmüştü. Filmin başarılı olması durumunda henüz sadece düşünce aşamasında olan Alien ve Predator serilerine birer film daha eklenmesine yol açabilir.
Sanaa Lathan

Alexa Woods

Raoul Bova

Sebastian ...

Lance Henriksen

Charles Bi...

Ewen Bremner

Graeme Miller

Colin Salmon

Maxwell St...

Tommy Flanagan

Mark Verhe...

Joseph Rye

Joe Connors

Agathe de La Boulaye

Adele Rous...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@xenites

2 yıl önce

2004 yılında yapılmış bir film olarak bence IMDB puanı oldukça düşük. Şimdiki gibi her şey dijital ortamda yapılmamış. her şey de birer emek vardı bence. Oyunculukta hiç ama hiç fena değildi.
A

@asodiyolla

6 yıl önce

tesadüf mü desem algıda seçicilik mi desem bilemedim ama ben filmiErich von Daeniken'in Tanriların Arabaları kitabını okuduktan sonra izlemiştim,baya saatler sonra hatta..Araştırmadığım için bilmiyorum bir atıf var mıdır ama adeta kitap referans alınmış gibiydi çoğu sahnede.(kitap kurgu değil,tanrıların uzaylılar olduğunu savunuyor ve bunu yaparken de pek çok sav atıyor ortaya) filmi sevdiyseniz kitaba da mutlaka göz atın derim.

bizden daha gelişmiş olan predatorların(uzaylıların) dünyayı buluşu,insanlara yüksek binalar yapmayı öğretmeleri,insanların onlara tapınmaları,kurbanların hiç bir zorlama olmadan kurban olmayı kabul etmeleri,bunu onur saymaları,her 100 senede bir gelmeleri ve yenildikleri takdirde her şeyi sıfırdan başlatmaları bariz kitapta da geçen şeyler.Burda Aztek geçerken,kitapta Maya geçiyor ama Mısır medeniyeti ikisinde de var..Filmde predator'ların dünyaya ilk gelişlerinde mede
... Devamı
tesadüf mü desem algıda seçicilik mi desem bilemedim ama ben filmiErich von Daeniken'in Tanriların Arabaları kitabını okuduktan sonra izlemiştim,baya saatler sonra hatta..Araştırmadığım için bilmiyorum bir atıf var mıdır ama adeta kitap referans alınmış gibiydi çoğu sahnede.(kitap kurgu değil,tanrıların uzaylılar olduğunu savunuyor ve bunu yaparken de pek çok sav atıyor ortaya) filmi sevdiyseniz kitaba da mutlaka göz atın derim.

bizden daha gelişmiş olan predatorların(uzaylıların) dünyayı buluşu,insanlara yüksek binalar yapmayı öğretmeleri,insanların onlara tapınmaları,kurbanların hiç bir zorlama olmadan kurban olmayı kabul etmeleri,bunu onur saymaları,her 100 senede bir gelmeleri ve yenildikleri takdirde her şeyi sıfırdan başlatmaları bariz kitapta da geçen şeyler.Burda Aztek geçerken,kitapta Maya geçiyor ama Mısır medeniyeti ikisinde de var..Filmde predator'ların dünyaya ilk gelişlerinde medeniyeti getirişlerinde yaptırdıkları tapınaklar da meksika'daki maya uygarlığından kalma tapınaklara çok benziyor zaten..
K

@kahramansmt

6 yıl önce

7 / 10

İMDB kurbanı mı desem ? Yoksa 12 yıllık olmasından mı bilemiyorum ama efsane film. Çocukluğumdaki tadı hala izleyince veriyor... İzlemeyen pişmandır.net

@dilarakrkmz

7 yıl önce

Predator son ana kadar kendi karizmasını korudu. Kesinlikle en iyi bilimkurgu-aksiyon filmlerinden biri. Özlemişim bu tarz filmleri izlemeyi.

@vfv

10 yıl önce

Ölümcül deney serisinin yönetmeni ve senaristi olarak bildiğimiz Paul Anderson'un yönetmenliğini yaptığı film Son yıllarda yapılmış en iyi Bilimkurgu Korku filmlerinden biridir. Slogan, Hangisi kazanırsa kazansın kaybeden insanlar olacak. Filmdeki olaylar tam da bu cümleye paralel bir şekilde gelişiyor. Antartika gibi soğuk bir coğrafyadan ısı sinyali görüntüsü yada keşfine ulaşılır. Aslında bu ısının yerin metrelerce altındaki bir piramitten geldiğine ulaşılır. Haliyle meraklı İnsan oğlu arkeologlardan, bilim insanlarından, askerlerden oluşan bir grup oluşturur ve oraya giderler. İşin kötü yanı oranın bir uzaylı istilası bölge olduğunu bilmemeleridir. ALien Ve Predatör(Av) gibi 2 bilim Kurgu efsanesi filmlerin korku karakterleri olan Alienler ile Predatörlerin karşı karşıya geldiği bir film. İnsanlar ise bu savaşın tam ortasında kalmıştır. Filmin tavrı ve ileyişi son bölümlerindeki sahnesi neden
... Devamı
Ölümcül deney serisinin yönetmeni ve senaristi olarak bildiğimiz Paul Anderson'un yönetmenliğini yaptığı film Son yıllarda yapılmış en iyi Bilimkurgu Korku filmlerinden biridir. Slogan, Hangisi kazanırsa kazansın kaybeden insanlar olacak. Filmdeki olaylar tam da bu cümleye paralel bir şekilde gelişiyor. Antartika gibi soğuk bir coğrafyadan ısı sinyali görüntüsü yada keşfine ulaşılır. Aslında bu ısının yerin metrelerce altındaki bir piramitten geldiğine ulaşılır. Haliyle meraklı İnsan oğlu arkeologlardan, bilim insanlarından, askerlerden oluşan bir grup oluşturur ve oraya giderler. İşin kötü yanı oranın bir uzaylı istilası bölge olduğunu bilmemeleridir. ALien Ve Predatör(Av) gibi 2 bilim Kurgu efsanesi filmlerin korku karakterleri olan Alienler ile Predatörlerin karşı karşıya geldiği bir film. İnsanlar ise bu savaşın tam ortasında kalmıştır. Filmin tavrı ve ileyişi son bölümlerindeki sahnesi nedeniyle Predatöre karşı bir sempati oluşuyor haliyle. Predatörün kız ile iş birliği yapması mesela. Sonuçta Düşmanımın düşmanı dostumdur. Önemli olan doğru tarafı seçmektir. Filmin son bölümleri ise devam filminin geleceğinin sinyallerini veriyor. Geliyor da. Fakat Paul Anderson elini kolunu devam filminden çekmiştir. Bilim Kurgu korku türlerini çok iyi yansıtan görsel açıdan başarılı her sahnesiyle büyüleyen bir film.Şiddetle tavsiye.Bu film gişede büyük bir başarı elde etmiştir. 10/ 8.0
B

@biberim

11 yıl önce

8 / 10

kesinlikle. alien serisini izlediğimde benim kabusum olmuştu bu yaratıklar.

serinin en iyi filmiydi bence.
B

@batanga

13 yıl önce

sinemanın en ölümcül kötüsüyle, en karizmatik kötüsünü bir araya getirip sevenlerini costuran, alt metin üst metin, mesaj, hayatın anlamı beklemeden sadece izlenip kopulacak bilim kurgu + gerilim şahaseri.
SPOILER

Alien Predator'e Karşı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Alien Predator'e Karşı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Alien Predator'e Karşı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL