Yönetmen
|
Paul W. S. Anderson
|
Oyuncu
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Işık Sanatçısı
|
Rafael Morant
|
Elektrikçi
|
Martin Tichy
|
Hukuki Hizmetler
|
Andreas Pense
|
Ressam
|
David Selvadurai
|
Dijital Besteciler
|
Henry Badgett
|
Video Assist Operatörü
|
Michal Chadima
|
ADR Ses Oyuncu Seçimi
|
Vanessa Baker
|
Baş Animatör
|
Jeremy Lazare
|
Yapım Yöneticisi
|
Martina Burgetová
|
Kamera Yükleyici
|
Václav Kareš
|
Post Prodüksiyon Asistanı
|
Jason Keever
|
Sorumlu ADR Editörü
|
Ian Morgan
|
Dublörler
|
Jaroslav Peterka
, Heiko Kiesow
, Michal Grün
, Miroslav Lhotka
, David Lištván
, Jiri Simberský
, Jan Petřina
, Jakub Švec
, Petr Hnetkovský
, David Motl
, Matt Birman
, Pavel Cajzl
, Grant Fletcher
, Rick Forsayeth
, Rene Hajek
, Jindřich Klaus
, Robert Lahoda
, Angelica Lisk-Hann
|
Set
|
Jiri Gazda
|
Teknik Ressam
|
Aleksandar Sasha Matic
|
Ön Işıklandırma Şefi
|
Michal Houzvicka
|
Set Sağlıkçısı
|
Eva Dvorakova
|
1. Kamera Asistanı
|
Ladislav Hrubý
|
Set Kıyafet Sorumlusu
|
Bára Barová
|
Güvenlik
|
Robert Milicevic
|
Özel Efekt Sorumlusu
|
Karl-Heinz Bochnig
|
Makyaj Tasarımcısı
|
Lesley Lamont-Fisher
|
Saç Tasarımcısı
|
Lesley Lamont-Fisher
|
Bilgisayar Görüntü Süpervizörü
|
Craig Lyn
|
Yapım Ses Mikseri
|
Petr Forejt
|
2. Yardımcı Yönetmen
|
Jakub Dvorak
|
Animasyon
|
Gabriele Zucchelli
, Brian Eyre
, Robert Hemmings
, Ferran Domenech
|
Bilgisayar Grafik Sorumlusu
|
Mattias Lindahl
, Craig Lyn
|
VFX Editörü
|
Christopher Learmonth
|
Oyuncu Seçim Elemanı
|
Minna Pyyhkala
|
Yapım Muhasebecisi
|
Mark Birmingham
|
3B Sorumlusu
|
Laurent Cordier
|
Müzik
|
Harald Kloser
, Roger Argente
, Marco Beltrami
, Mark Berrow
, Richard Bissill
, James Seymour Brett
, Nicholas Bucknall
, Heather Cairncross
, Mary Carewe
, Paul Clarvis
, Peter Davies
, Michael Dore
, Matt Dunkley
, Karen Elliott
, Sarah Eyden
, Andrew Findon
, Geoff Foster
, Andrew Glen
, Steve Mair
, Daniel Nielsen
, Thomas Schobel
, Marcus Trumpp
, Thomas Wanker
, John Warhurst
, Jonathan Williams
, Warren Zielinski
, Rachel Bolt
, Paul Kegg
, David Walter
, Everton Nelson
, Isobel Griffiths
|
Butafor
|
Noel Cowell
|
Diğer
|
Dan O'Bannon
, Ronald Shusett
, Jim Thomas
, John Thomas
, Paul W. S. Anderson
|
Diğer
|
Christine Barnes
, Nic Benns
, Bianca Bezdek-Goodloe
, Karolina Cerna
, Chris Clarke
, Sarah Crompton
, Renee D. Czarapata
, Eva Dvorakova
, Peter Eardley
, Jeff Edwards
, Geoff Freeman
, Luke Gale
, H.R. Giger
, Alec Gillis
, Steven Gorel
, Michael Hendrickson
, Veronika Hladikova
, Andrew Jack
, Duncan Jarman
, Petr Kavalek
, Vladimir Kesl
, Sarka Kindlova
, Angela Kyriacou
, Veronika Lencová
, Siobhan Lyons
, Zuzana Machackova
, Marc Marcum
, Robert Milicevic
, Sam Mill
, Eva Nietschová
, David Penikas
, Andreas Pense
, Petra Ratner
, Sonny Ritscher
, Alex Santoro
, Faujja Singh
, Jan Soufek
, John T. Sweeney
, Jiri Tichacek
, Christopher Tipton
, Goran Uljanic
, Stanislav Valeš
, Richard Van Den Bergh
, Pavel Voráček
, Peter Ziak
, Harold De Jesus
, Martin Cigler
|
Editoryal Hizmetler
|
Michael Charles
, Marco Pav D'Auria
, Brano Danis
, Paul Elman
, Toska Hartmann
, Les Healey
, Martin Hubáček
, Adam Inglis
, Charles Ladmiral
, Alexandra Montgomery
, Lea Morement
, Mark Wright
, Jason Keever
, Lonnie A. Mathes
, Matina Skouteri
|
Kostüm Sorumlusu
|
Miroslav Fantyš
, Liba Malerova
, Kateřina Mírová
, Věra Mírová
, Leticia Sandoval
, Jitka Švecová
|
Kamera Teknisyeni
|
Dan Balzer
, Zdenko Bilandžija
, Ashley Bond
, Dean Brkic
, Jan Carda
, Václav Čermák
, Michal Chadima
, Milan Chadima
, Kriz David
, Jakub Dvorský
, Jiri Gazda
, Sue Gibson
, Ivo Grešák
, Michal Houzvicka
, Ladislav Hrubý
, Carl Jensen
, Václav Kareš
, Robert Kodera
, Petr Konrád
, Michal Krbeček
, Pavel Kuřák
, Viktor Lonek
, Zdeněk Mrkvička
, František Novák
, Keith Partridge
, Miroslav Pavlík
, Pavel Proisl
, Karel Schneiberg
, Jaromír Šedina
, Ian Smith
, Peter Talbot
, Martin Tichy
, Jürgen Vollmer
, Mike Wächter
, Petr Zavřel
, Ian Speed
, Adam Suschitzky
, Karel Charvát
|
Özel Efektler
|
Ginger Anglin-Cervantes
, Manuel Beccaro
, Michael Beck
, Enrique Bilsland
, Roland Blancaflor
, Herbert Blank
, Karl-Heinz Bochnig
, Tony Buffa
, Chris Clarke
, Sam Conway
, Richard Darwin
, Simon Emanuel
, Pauline Fowler
, Anthony Francisco
, Naomi Gathmann
, Alec Gillis
, Rolf Hanke
, Simon Hewitt
, David Hoehn
, Roman Holub
, Mark Irvin
, Kamil Jaffar
, Dominik Janda
, Vincent Jenkins
, David Johns
, Jeremy King
, Steve Koch
, Donald Krause
, Mike Larrabee
, Patrick Magee
, Tim Martin
, Kevin McTurk
, Nicole Michaud
, Miroslav Miclík
, Klaus Mielich
, Sanaz Missaghian
, Steven Munson
, Stephen Murphy
, Gerd Nefzer
, Michael O'Brien
, Benjamin Palmer
, Gary Pawlowski
, Bill Pearson
, David Penikas
, David Plewis
, Michal Pokorny
, Pavel Policar
, Marcus Preussing
, Justin Raleigh
, Bernd Rautenberg
, Delroy Reid
, Andy Schoneberg
, David Selvadurai
, Jennifer Silver
, Jan Singh
, Frantisek Sloup
, Peter Talbot
, Nik Williams
, Ian Wingrove
, Chris Wolters
, Philippa Wood
, Tom Woodruff Jr.
, Kevin Chen
, Bob Mano
, Wolf Steiling
|
Ses
|
Howard Bargroff
, Nigel Bennett
, Courtney Bishop
, Gianluca Buttari
, Tomáš Červenka
, Jens Christensen
, Mark DeSimone
, Marco di Vittorio
, Mike Dowson
, Olga Fitzroy
, Petr Forejt
, Simon Gershon
, Dan Green
, Mike Grimes
, Marc Hayes
, Dino Herrmann
, Michal Holubec
, Miha Jaramaz
, Dan Johnson
, Hugh Johnson
, Blair Jollands
, Andrea King
, Mathew Knights
, Melissa Lake
, Gareth Llewellyn
, Miriam Ludbrook
, Ben Meechan
, Michael Miller
, Ian Morgan
, Jeremy Price
, Simon Price
, Roman Rigo
, Chris Roberts
, Jan Skala
, Matthew Skelding
, Esther Smith
, Barnaby Smyth
, Andrew Stirk
, Jason Swanscott
, Mark Taylor
, Lauren Ana Walker
, Mark Kenna
, John Soukup
|
İkinci Birim
|
Edward Brett
, Jakub Dvorak
, Lucy Egerton
, Mark Egerton
, Andy Howard
, Lukáš Líbal
, Bharat Nalluri
, Martin Sebik
, Philip Seeger
, Simon Emanuel
|
Operasyon Yöneticisi
|
Martina Burgetová
, Brian Donovan
, Adam Goodman
, Thomas M. Hammel
, Jana Hrbková
, Emma Zee
, Patrick Esposito
|
Makyaj Sorumlusu
|
Bryan Blair
, Hana Chylova
, Mark Coulier
, Dawn Dininger
, Linda Eisenhamerová
, Robert Frampton
, Barrie Gower
, Sherman Hawthorne
, Akihito Ikeda
, Lucie Kuprova
, Lesley Lamont-Fisher
, Waldo Mason
, Radek Petr
, René Stejskal
, Ivo Strangmüller
, Simon Webber
|
Yapım Sanatçısı
|
Richard Bridgland
|
Sinematografi
|
David Johnson
|
Üretim Hizmetleri
|
Gordon Carroll
, John Davis
, David Giler
, Grace Gilroy
, Wyck Godfrey
, Thomas M. Hammel
, Walter Hill
, David Minkowski
, Henning Molfenter
, Thierry Potok
, Mike Richardson
, Matthew Stillman
, Chris Symes
|
Çevirmen
|
Lenka Rock
|
Set Yapım Asistanı
|
Petra Ratner
|
Görsel Efekt Koordinatörü
|
Charles Howell
|
Yaratık Tasarımı
|
H.R. Giger
|
Diyalog Editörü
|
Simon Price
|
1. Yardımcı Yönetmen
|
Mark Egerton
, Edward Brett
|
Negatif Kesici
|
Michael Charles
|
Dolly Sorumlusu
|
Ian Smith
|
3. Yardımcı Yönetmen
|
Lucy Egerton
|
Yardımcı Editör
|
Martin Hubáček
|
Sorumlu Diyalog Editörü
|
Miriam Ludbrook
|
Başlık Tasarımı
|
Nic Benns
|
Yardımcı Yapım Koordinatörü
|
Goran Uljanic
|
Hikaye Editörü
|
Marc Marcum
|
Sorumlu Müzik Editörü
|
Andrew Glen
|
Senaryo
|
Paul W. S. Anderson
, Dan O'Bannon
, Ronald Shusett
|
Ses Editörü
|
Blair Jollands
|
Set Dekorasyon
|
Peter Walpole
|
Kavramsal Tasarım
|
Steve Burg
, Richard K. Buoen
|
Görsel Efekt Editörü
|
Ian Differ
|
Post Prodüksiyon Yöneticisi
|
Patrick Esposito
|
Görsel Efekt Sorumlusu
|
John Bruno
, David Vána
, Adam Valdez
|
Orkestra Şefi
|
James Seymour Brett
|
1. Yardımcı Editör
|
Charles Ladmiral
|
Oyuncu Seçimi
|
Nancy Bishop
, Suzanne M. Smith
, Suzanne Smith
, Vanessa Baker
, Brendan Donnison
, Julie Harkin
, Michael Hothorn
, Jirí Hrstka
, Minna Pyyhkala
, Christian Kaplan
|
Birim Yapım Yöneticisi
|
Adam Goodman
|
Makyaj Efektleri
|
Barrie Gower
, Dawn Dininger
, Simon Webber
|
İlave Kurgu
|
Les Healey
|
Sanat Yönetimi
|
Jindřich Kočí
, Ray Chan
, Stephen Dobric
, Milena Koubková
, Justin Warburton-Brown
, Adam O'Neill
, Bára Barová
, Mark Bartholomew
, Richard Bennett
, Marco Bittner Rosser
, Jan Blažíček
, Brent Boates
, Stephen Bream
, Richard K. Buoen
, Steve Burg
, Alex Cameron
, Miroslav Čáslavka
, Paul Catling
, Craig Cheeseman
, Dean Clegg
, Frantisek Copf
, Noel Cowell
, Jakub Eliášek
, Stephen Forrest-Smith
, Stephan O. Gessler
, David Gospodarczyk
, Jiri Hrubes
, Colin Jackman
, Jan Kodera
, Jan Kotik
, Martin Kubricht
, Lukas Lehoucka
, Radek Lehoučka
, Jiří Macke
, Petr Marousek
, Paul Marsh
, Aleksandar Sasha Matic
, Phillip Norwood
, Alan Payne
, Nick Pelham
, Lenka Rock
, Patrick Tatopoulos
, David Trojan
, Richard Van Den Bergh
, Kurt Van Der Basch
, Katerina van Gemundova
, Douglas Ingram
, Aaron Sowd
|
Set Tasarımı
|
Marco Bittner Rosser
, Stephen Bream
, Stephan O. Gessler
|
Ortak Yapımcı
|
Henning Molfenter
, Thierry Potok
, Grace Gilroy
|
Heykeltıraş
|
Colin Jackman
|
Yardımcı Sanat Yönetmeni
|
Mark Bartholomew
|
Sorumlu Sanat Yönetmeni
|
Adam O'Neill
|
Yapım Sorumlusu
|
Brian Donovan
|
Görsel Efektler
|
James Clarke
, Marcus Alexander
, Paul Alexiou
, Christoph Ammann
, Oliver Atherton
, Sergio Ayrosa
, Henry Badgett
, Andrew Baggarley
, Dimitar Bakalov
, Judy Barr
, Lyse Beck
, Susanne Becker
, Cory Bedwell
, Michael Bell
, Lizzie Bentley
, Paul Birkett
, Nic Birmingham
, Paul Brannan
, Steven Bray
, Richard Briscoe
, Andre Brizard
, John Bruno
, Andy Burrow
, Astrid Busser-Casas
, Kevin Campbell
, Mei-Ming Casino
, Giuliano Cavalli
, Edward Xi Chen
, Kirsty Clark
, Isabel Cody
, Ryan Cook
, Laurent Cordier
, Ciaran Crowley
, Emanuele D'Arrigo
, Neil Damman
, Martin R. Davison
, Adrian De Wet
, Jean-Claude Deguara
, Claudia Dehmel
, Caine Dickinson
, Ian Differ
, Gavin Digby
, Ben Dishart
, Ales Dlabac
, Ferran Domenech
, Stefan Drury
, Dave Early
, Clwyd Edwards
, Paul Edwards
, Will Elsdale
, Chris Elson
, Michael Elson
, Simon Emanuel
, Michele Fabbro
, Oliver Faldo
, Stuart Farley
, Ian Fellows
, Peter Field
, Greg Fisher
, Niall Flinn
, Roland Friedrich
, Martin Gaskell
, Julian Gnass
, Richard Gomes
, Tyler Gooden
, Jeff Gordon
, Kim Gordon
, Gavin Graham
, Michael Grobe
, Alex Guri
, Venetia Hadley
, Andy Hague
, Steven Hall
, Michael Harrison
, Dan Harrod
, Nic Hatch
, Jeremy Hattingh
, Charley Henley
, Sean Heuston
, Grant Hewlett
, Tim Hey
, Martin Hobbs
, Mark Hodgkins
, Jan Hogevold
, Matt Holland
, Robin Hollander
, Charles Howell
, Pete Howlett
, Jiří Husák
, Adam Inglis
, Alex Ireland
, Elie Jamaa
, Suzanne Jandu
, Tamsin Jeffrey
, Tim Jones
, Ilyas Kaduji
, Barry Kane
, Matt Kasmir
, Richard Ketteridge
, Steven Anthony Khoury
, Tom Kimberley
, Vít Komrzý
, Brian Krijgsman
, Douglas Larmour
, Mike Larrabee
, Jeremy Lazare
, Christopher Learmonth
, John Lee
, Philippe Leprince
, Bruno Lesieur
, Luke Letkey
, John Peter Li
, Mattias Lindahl
, Benjamin Loch
, Andrew Lockley
, Charlotte Loughnane
, Diego Vazquez Lozano
, Craig Lyn
, Hugh Macdonald
, Natalie MacDonald
, Martin Macrae
, Tony Man
, Rebecca Manning
, Scott Marriott
, Jolene McCaffrey
, Gavin McCarron
, Claire McGrane
, Alasdair McNeill
, Ivor Middleton
, Ivan Moran
, Rafael Morant
, Karl Morgan
, Mike Morrison
, Matthew Muntean
, Tristan Myles
, Salima Needham
, Bruce Nelson
, Rachel Nicoll
, Jessica Norman
, Paul Norris
, Martin Ofori
, Kamila Ostra
, Stephane Paris
, Steve Parsons
, Bill Pearson
, Geoff Pedder
, Aleksandar Pejic
, Joseph C. Pepe
, Daniel Pettipher
, Fred Place
, Matthew Plummer
, Richard Poet
, Travis Porter
, Tim Pounds-Cornish
, Scott Pritchard
, James Prosser
, David Rey
, Graham Riddell
, Martin Riedel
, Laurent-Paul Robert
, Christian Roberton
, Neil Roche
, Xavier Roig
, Tom Rolfe
, Patric Roos
, Jean-Paul Rovela
, Rajat Roy
, Jeremy Sawyer
, Christoph Schinko
, David M. Scott
, Dan Seddon
, David Sewell
, Matthew Shaw
, Ben Shepherd
, Jennifer Silver
, William Skellorn
, Marc Smith
, Sally Spencer
, Jim Steel
, Penn Stevens
, Jelena Stojanovic
, Hayley Easton Street
, Blake Sweeney
, Giuseppe Tagliavini
, Patrick Tatopoulos
, Richard Thomas
, Gemma Thompson
, Rich Thorne
, Adam Valdez
, Richard Van Den Bergh
, Courtney Vanderslice
, Freddie Vaziri
, Giuliano Dionisio Vigano
, Jan Vseticek
, David Vána
, Victor Wade
, Steve Wagendorp
, Andy Walker
, Tara Walker
, Jo Walls
, Shawn Walsh
, Ian Ward
, Thomas Ward
, Ollie Weigall
, Sheila Wickens
, Angie Wills
, Arthur Windus
, Oliver Winwood
, Kathy Wise
, Rob Woiwod
, Ammann Christine Wong
, Max Wood
, Melody Woodford
, Aubrey Woodiwiss
, Alan Woods
, Alison Wortman
, Alex Wuttke
, Gabriele Zucchelli
, Keith Barton
, Lee Chidwick
, Guy Hauldren
, Tim Ketzer
, Steve Lynn
, Julian Mann
, Stuart Penn
, Gaël Seydoux
, Alice Mitchell
, Stephen de Vere
|
Yönetici yapımcı
|
Wyck Godfrey
, Mike Richardson
, Thomas M. Hammel
|
Prodüksiyon Tasarım
|
Richard Bridgland
|
Görüntü Yönetmeni
|
David Johnson
|
Özgün Müzik Bestecisi
|
Harald Kloser
|
Eş Yapımcı
|
David Minkowski
, Matthew Stillman
, Chris Symes
|
Editör
|
Alexander Berner
|
Yazar
|
Jim Thomas
, John Thomas
, Dan O'Bannon
, Ronald Shusett
|
Yapımcı
|
David Giler
, Walter Hill
, John Davis
, Gordon Carroll
|
Kostüm Tasarımı
|
Magali Guidasci
|
Ses Yeniden Kayıt Mikseri
|
Andrew Stirk
, Simon Gershon
, Howard Bargroff
|
Şive Koçu
|
Andrew Jack
|
İlave Ses Yeniden Kayıt Karıştırıcısı
|
Dan Johnson
|
Birim Yöneticisi
|
Jiří Husák
|
Modelleme
|
Stephane Paris
|
Birim Reklamcısı
|
Geoff Freeman
|
Işık Teçhizat Şefi
|
Dean Brkic
|
Ulaşım Koordinatörü
|
Jiri Kotlas
, Miroslav Čáslavka
, Jessica Bouz
|
Işık Şefi
|
Petr Konrád
|
Steadicam Operatörü
|
Jaromír Šedina
|
Kameraman
|
Jaromír Šedina
|
Set Fotoğrafçısı
|
Jürgen Vollmer
|
Dublörler Koordinatörü
|
Rick Forsayeth
|
Set Şefi
|
Jan Kodera
|
Sanat Bölümü Koordinatörü
|
Katerina van Gemundova
|
Sorumlu Ses Editörü
|
Simon Gershon
, Jeremy Price
|
Görsel Efekt Yapımcısı
|
Arthur Windus
, Mei-Ming Casino
, Stefan Drury
, Angie Wills
, Vít Komrzý
|
Set Yapımcısı
|
Jennifer Silver
|
Şoför
|
Miroslav Čáslavka
|
Görsel Efekt Sorumlusu
|
Ben Shepherd
|
Senaryo Süpervizörü
|
Jessica Clothier
, Shane Salerno
|
Ses efektleri Editörü
|
Mike Grimes
, Ben Meechan
|
Dış Sesler
|
Jason Swanscott
, Melissa Lake
|
Müzik Editörü
|
John Warhurst
|
Post Prodüksiyon Sorumlusu
|
Emma Zee
|
Kast Asistanı
|
Julie Harkin
|
Dolby Danışmanı
|
Mark Kenna
|
Mekan Yöneticisi
|
Lukáš Bech
|
Butafor
|
Graham Riddell
|
Baş Kuaför
|
Ivo Strangmüller
|
Makyaj Sanatçısı
|
Ivo Strangmüller
|
Boom Operatörü
|
Tomáš Červenka
|
Yapım Koordinatörü
|
Claudia Dehmel
, John T. Sweeney
|
Genel
|
Sam Conway
, Bharat Nalluri
, Jan Hogevold
, Miroslav Čáslavka
, Martin Hobbs
, Věra Mírová
, Michal Holubec
, Adam Inglis
, Andrea King
, Nigel Bennett
, Karl Morgan
, Aleksandar Pejic
, Steven Hall
, Craig Cheeseman
, Greg Fisher
, Sherman Hawthorne
, Karen Elliott
, Michael Miller
, Rene Hajek
, Oliver Faldo
, Paul Elman
, Steven Bray
, Julian Mann
, Dan Balzer
, Pavel Proisl
, Xavier Roig
, Courtney Bishop
, Richard Bennett
, Renee D. Czarapata
, David Trojan
, Veronika Lencová
, Zdeněk Mrkvička
, Jan Kotik
, Jirí Hrstka
, Andrew Baggarley
, Brano Danis
, Radek Petr
, Joseph C. Pepe
, Gianluca Buttari
, Marco di Vittorio
, Michael Beck
, Rolf Hanke
, Karolina Cerna
, Dave Early
, Luke Gale
, Andy Howard
, Jitka Švecová
, Angelica Lisk-Hann
, Dino Herrmann
, Alexander Berner
, Ben Shepherd
|