7.7

265 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.1 (316.730 OY)

Süre

2 Saat 8 Dk.

Ülke

ABD

Senaristler

Josh Singer

Yönetmen / Senarist

KONUSU

Gerçek bir hikayeden uyarlanan Spotlight, taciz olayıyla gündeme gelen bir kilisenin kendini aklamaya çalışmasını ve bu tacizi aydınlatmaya çalışan Boston Globe gazetesi yazarlarını konu alıyor. Gazetenin yazarlarından oluşan “Spotlight” takımı, Katolik Kilisesi’ndeki taciz iddilarıyla ilgili eski defterleri deşer. Bir senelik araştırmaları sonucunda, Boston’ın üst düzey dini, yasal ve idari birliğine ait on yıllarca gizlenen gerçeklere parmak basılır. Yeni atanan genel yayın yönetmeni Marty Baron 2001 yazında Globe’un başına geçmek üzere Miami’den geldiğinde, ayağının tozuyla Spotlight ekibini, 30 yıl boyunca düzinelerce çocuğa cinsel istismarda bulunmakla suçlanan yerel bir rahip hakkındaki bir makaleyi takip etmekle görevlendirir. Boston’da Katolik Kilisesi’ni hedef almanın çok büyük yankı uyandıracağını bilen Spotlight editörü Walter “Robby” Robinson, muhabirler Sacha Pfeiffer (Rachel McAdams) ve Michael Rezendes ve araştırmacı Matt Carroll davaya daha derinlemesine dalmaya karar verirler.

Mark Ruffalo

Michael Reze...

Michael Keaton

Walter "Robb...

Rachel McAdams

Sacha Pfeiffer

Liev Schreiber

Marty Baron

John Slattery

Ben Bradlee Jr.

Stanley Tucci

Mitchell Gar...

Gene Amoroso

Steve Kurkjian

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (21)

@aysut yazdı...

Per, 26 Nis 2018, 23:36 (1 ay önce)

8.6 / 10

İzlenmesi gereken bir film . Gerçek bir olaydan alınmış olması filmi daha da çarpıcı yapıyor . Oyuncu kadrosu zaten muhteşem . Sürekli bir olay döngüsü olduğu için akıcı da

@ozan-taylan yazdı...

Sal, 27 Şub 2018, 20:01 (3 ay önce)

Bir filmi film yapan senaryodaki çatışmalardir. Bu filmde senaryo değilde sanki güzelce yazılmış bı kompozisyon var sadece. Oyunculuklar ve dönemin başarılı anlatımı kayda değer.

@bilgebayrak yazdı...

Per, 10 Ağu 2017, 14:42 (10 ay önce)

- kiilise bir kurum, insan elinden yapılma. yani geçici. benim inancıım ise ebediyen. - fakirsin, toplumun alt kesimlerine aitsin, peder senin için tanrı gibi. senden istedikleriini yapıyorsun çünkü seni seçtiğini düşünüyorsun ne kadar mutlusun. ama daha sonra istekleri değişmeye başlıyor. -çocukken kiliseyi çok severdim. artık eskisi kadar gitmiyorum. ama günün birinde yeniden döneceğimi düşünmüştüm hep. şimdi öğrendiklerimizden sonra..

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Spotlight filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Spotlight filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Spotlight filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER