7

36 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.2 (6.605 OY)

Süre

1 Saat 38 Dk.

Tür

Dram

Ülke

Şili

Yönetmen

KONUSU

Film Şili'de bir sahil kasabasında aynı evi paylaşan bir grup rahibin hayatını konu ediniyor. Berlin’de Büyük Jüri Ödülü alan film işledikleri suçlar yüzünden Kilise’den uzaklaştırılmış bir grup rahibin günahlarıyla yüzleşmesini, karanlık bir atmosfer ve sakince açılan bir hikâye örgüsüyle anlatıyor.

Antonia Zegers

Hermana Mo...

Alfredo Castro

Padre Vidal

Alejandro Goic

Padre Ortega

Alejandro Sieveking

Padre Ramirez

Jaime Vadell

Padre Silva

Marcelo Alonso

Padre Garcia

Jose Soza

Padre Mati...

SPOILER

TÜM YORUMLAR (3)

@naksidil yazdı...

Cum, 26 May 2017, 23:58 (1 yıl önce)

7 / 10

Toplumdan soyutlanma çerçevesi altında , yine dini vaazlar eşliğinde bir sahil kasabasında cezalandırılmaları " hazmedilemeyen " bir grup ahlaksız rahibin mecburi kefareti .. Utanç verici , aldatıcı ve güçlü bir yapım .

@olanzveins yazdı...

Cum, 02 Ara 2016, 11:22 (1 yıl önce)

6.7 / 10

Özdeşleşemeyeceğiniz karakterler ve gerçektende insanı ciddi anlamda rahatsız eden kült bir film.

@cagdasbdy yazdı...

Cmt, 10 Eki 2015, 16:07 (2 yıl önce)

8 / 10

Pablo Larrain'in yönettiği ve filmekimi kapsamında izlediğim 2015 Şili yapımı film. Film Katolik Kilisesine işbirliği, şiddet, taciz, yozlaşma ve gizli politik yalanlar ekseninde sert eleştiri getiren karanlık bir film. Eğer kimsenin üyesi olmak istemeyeceği bir kulüp varsa o da kesinlikle bu filme ismini vermiş olan bu kulüptür.   Film İncil'den alıntı yaparak, Tanrının dünyayı karanlık ve aydınlık olarak ikiye böldüğünü belirten bir dizeyle başlıyor. Filmde yönetmenin tercih ettiği ve aralarda sanki sisli bir görüntü oluşturan çekim tekniği ise filmde anlatılan olaylar ve dünyanın karanlık kısmını yansıtması açısından son derece başarılı.     Filmde, cinsel istismar gibi çeşitli suçlardan dolayı hapse gitmeleri gerekirken Katolik Kilisesinin "kutsal" ismine zarar gelmemesi için Şili kıyısında bulanan La Boca kasabasına gönderilmiş ve dış dünyadan izole olarak yaşayan dört rahibin ve onları kontrol eden rahibenin hayatlarının beşinci bir rahibin gelmesiyle nasıl değiştiği anlatılıyor. Eve gelen beşinci rahibin ölümünü soruşturmak için kilisenin gönderdiği Peder Garcia'nın gelişi evdeki beşlinin tüm düzenlerinin ve rahatlarının bozulmasına neden olur.     Peder Garcia, evin sakinlerini hor gören, küçümseyen, onlara inanmayan ve evdeki rahiplerin hala inkar ettikleri suçları için adaletle yüzleşmeleri gerektiğine inanan bir karakterdir. Ama aynı zamanda kilisenin imajına zarar gelmesini de istememektedir. Bunun için filmin sonunda evi kapatmak yerine Peder Garcia, rahipleri cezalandırmak için Sandokan (cinsel istismar kurbanı) ile ilgilenmeleriyle sonuçlanacak bir komplo hazırlar. İzledikten sonra pişman olmayacağınız filmlerden biri. İzleyin, izlettirin.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

El Club filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

El Club filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

El Club filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI