7.4

47 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.3 (41.402 OY)

Vizyon Tarihi

11 Ocak 2018

Ülke

ABD

KONUSU

Dram türündeki film 1971'de Pentagon belgeleri etrafında dönen yasal süreci konu alıyor. Washington Post çalışanları editör Ben Bradlee (Hanks) ve yayıncı Katharine Graham (Streep) ordu analisti Daniel Ellsberg tarafından yazılan ve sızdırılan Pentagon belgelerini yayınlama kararı alırlar. Belgelerin, Johnson yönetiminin Vietnam Savaşı'nda ABD askerlerinin rolü hakkında kamuoyuna ve kongreye yalan söylediğini, Nixon yönetiminin gizlice savaşı tırmandırdığını ortaya koymaları büyük skandal yaratır. Nixon yönetimi The Post'un bunları yayınlamasını durdurmaya çalışır ve ABD Savunma Bakanı Yardımcısı William Rehnquist davayı Yüksek Mahkemeye sunar. Belgelerin yayınlanabilmesi ve özgür basın kavramının korunabilmesi için gazete ile ordu arasında büyük bir hukuk mücadelesi verilecektir...

Meryl Streep

Kay Graham

Tom Hanks

Ben Bradlee

Sarah Paulson

Tony Bradlee

Bob Odenkirk

Ben Bagdikian

Tracy Letts

Fritz Beebe

Bradley Whitford

Arthur Par...

Bruce Greenwood

Robert McN...

Matthew Rhys

Daniel Ell...

SPOILER

TÜM YORUMLAR (9)

@vegidemiyorum yazdı...

Pzt, 30 Nis 2018, 18:56 (1 ay önce)

her filmin bir çatısı vardır ya, bu filmin basın özgürlüğü üzerine inşa edilmiş çatısı çok güzeldi. yan öykü olarak bir kadın mücadelesi izlemek de ayrıca anlatılmaya değerdi. fakat keşfe bir karar verseydi. hem biyografi hem casusluk filmi çekmeye çalışmış. ortası da güzel olmuş ama ne bileyim... finalini watergate ile bitirmek falan... spielberg bu sanat işini kıvıramayacak.

@film-patologu yazdı...

Paz, 04 Şub 2018, 10:45 (4 ay önce)

Spielberg canım, sen Vietnam sızıntısını çekmişsin ama ben Mit tırlarını izledim. Hal böyle olunca daha da heyecanlı oldu tabi.   Nixon'ın karakterinin bizimkinin karakteriyle örtüşmesinden tutun da bu haberi yayınlayanların 'vatan hainliği'yle suçlanmasına kadar neredeyse her şey uyuşuyordu. Uyuşmayan 2 şey vardı; adil bir hukuk sistemi ve diğer gazetelerin "bana dokunmayan hükümet bin yaşasın" demeyip birbirlerini yalnız bırakmamaları.   "Basın, hükümete değil, millete hizmet etmekle yükümlüdür." Bu replik de burada dursun ki her rastladığımda yüzümde buruk bir tebessüm bırakabilsin. 

@kaerin yazdı...

Per, 25 Oca 2018, 19:27 (5 ay önce)

7.5 / 10

Tom Hanks'in yanısıra (Meryl Streep'in oyunculuğunu nedense pek sevmem), dizilerden çok ama çok sevdiğim oyuncuları toplamasıyla da (Sarah Paulson, Bob Odenkirk ve tabii ki Matthew Rhys) benim için tatlı bir film olmuştur. Onları görünce resmen kalabalık bir caddede arkadaşlarımı görmüş gibi oldum, sevindim. Konu sert tabii ki, gazetecilik + siyaset hafif de ekonomi soslu. Burada da belirtilmiş. Spielberg kalitesinde olmamış maalesef, efsanevi filmler çekmiyor artık belki evet. Ama Bridge of Spies'tan sonra bir tık aşağıya düşmüş. Buna rağmen filmdeki detaylar, o baskı makinelerinin, daktiloların çekimleri harikaydı. Dönem güzel yansıtmış. Politikacıların halka yalan söyleme haklarının olmadığı, bunun da bir şekilde elbet açığa çıkması gerektiği vurgusu önemliydi. Şu minvalde bir söz vardı, enfesti. ''Basın, yönetenlere değil, yönetilenlere hizmet eder.'' Günümüzde bir çok ülkedeki hükümet bunun farkında olmalı. Oyunculuklar da genel olarak çok çok iyiydi.  Imdb puanına katılıyor ve 75/100 veriyorum. Oscar'ı alması çok çok düşük ihtimal. Bu tabii ki önemli, değerli bir film olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

The Post filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

The Post filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

The Post filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI