6.6

74 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.6 (129.359 OY)

Vizyon Tarihi

2 Mart 2018

Süre

2 Saat 20 Dk.

Ülke

ABD

KONUSU

Dominika Egorova (Jennifer Lawrence), Rus güvenlik servisinde eğitimli bir "baştan çıkarıcı" olan "sparrow (serçe)" olma isteği üzerine eğitilir. Dominika vücudunu bir silah olarak kullanmayı öğrenir ancak kişiliksizleştirme eğitimi süreci boyunca benlik hissini korumak için mücadele eder. Haksız bir sistemde kendi gücünü bulması, programın en güçlü varlıklarından biri olarak yükselmesine sebep olur. İlk hedefi ajansın Rus istihbarat alanına en hassas nüfuzunu sağlayan CIA yetkilisi Nate Nash'dir. (Joel Edgerton) İki genç görevli kariyerlerini, bağlılıklarını ve her iki ülkenin güvenliğini tehdit eden bir aldatmacaya düşerler.

YORUMLAR

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (11)

@kahramansmt yazdı...

Sal, 03 Tem 2018, 17:24 (9 ay önce)

7 / 10

Filmi siyasetten uzak ırkçılıktan arınmış şekilde yorumlar isek bazı sahneler bilerek saçmalanmış .. konunun gidişatı bozulmasın ve film 5 saat olmasın diye önemli detaylara yer verilmemiş.. Aslında detayların az olması izleme zevkimizin yüksek kalmasına ve izlerken az yorulmamıza sebep oluyor ama bazı sahnelerinde ''hadi artık bak sıkıldım'' şeklinde aceleyle çekilmiş olmasıda negatif bir yön.. ama genel olarak güzel ve propaganda kokan Olivud filmi bea 7/10.

@dilarakrkmz yazdı...

Çar, 20 Haz 2018, 22:06 (9 ay önce)

5.8 / 10

şimdi bu tarz filmlerde amerikan propagandasına hazır olmak gerekiyor elbette ama hazır olsa da insan bu kadar abartıyı görünce gülesi geliyor. Aralarındaki soğuk savaş bitmez bu iki ülkenin hiç. Amerika'nın kendini bu kadar sevgi pıtırcığı, insan dostu olduğunu göstermesi artık gına getirse de filmi oyuncuların performansı için izledim ki içimde azıcık da olsa umut vardı gerçek bir casus hikayesi izlerim diye. Oyuncu performanslarını beğendim ama senaryo konusunda sıkıntılarım var, o son için yeterli altyapıyı oluşturamadıklarını düşünüyorum. ha bir de Lawrence ve Edgerton arasındaki kimyanın uyuşmadığını söyleyenler olmuş, ne yalan söyleyeyim katılmadan edemiyorum. ki Schoenaerts ile kızımızın bakışmaları arasındaki o elektrik daha fazla hissettirilmiş. ki filmde amca yeğenler varın gerisini siz düşünün :))

@mamcici yazdı...

Pzt, 28 May 2018, 15:21 (10 ay önce)

Filmde üç iyi rus karakteri var. İkisi amerikan yanlısı ajan, Üçüncüsü de bir anne. O da amerikaya karşı boş değil tabi. Hem rus'da olsa anneler iyi olabilir di mi ama? Allah belanızı versin bin kere. Bıkmadınız şu berbat filmlerinizde anti Komünizm propagandası yapmaya.

@shamur-musti yazdı...

Cum, 18 May 2018, 23:58 (10 ay önce)

7 / 10

Güzeldi. Vakit geçirilebilir. Ama gereksiz uzunlukta gibiydi sanki. Sonu şaşırtıcıydı. Tavsiye ederim. Açık sahneleri de bol bilginize,

@thematrixhasyou yazdı...

Çar, 02 May 2018, 21:46 (11 ay önce)

Son zamanlarda izlediğim en kötü filmdi. Gizem ve gerilim tandanslı ajan hikayeleri zaten içerik itibariyle ilgi çekicidir. Buna rağmen bir filmi kötü sonuçlandırabilmek ustalık ister.
Ayrıca neden tüm Rusya ingilizce konuşuyor allasen?

@ruby yazdı...

Çar, 04 Nis 2018, 23:01 (1 yıl önce)

Bekledigimden cok daha guzeldi

@droim yazdı...

Çar, 07 Mar 2018, 23:46 (1 yıl önce)

ajan filmi. içeriği psikolojik argumanlarla dolu. kendi eşdeşlerinin yanında biraz bu açıdan ayrılıyor. tabi manipulasyon, ego kırma, kişiliksizleştirme.. oyun uzerine oyun temalarını seviyorsanız tam sizlik. film gayet akıcı, uzun surmesine rağmen sıkmıyor. dipnot: babana dahi guvenmek ki amca baba yarısı derler;) ha bir de miss gibi propaganda of meerica hemi.

@savolina yazdı...

Per, 01 Mar 2018, 21:36 (1 yıl önce)

6 / 10

Dayanabilirseniz son 10 dakikası güzel.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Kızıl Serçe filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kızıl Serçe filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kızıl Serçe filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL