Dünya İstilası: Los Angeles Savaşı

(2011)

Battle: Los Angeles

Film 1 Saat 56 Dk. Aksiyon, Macera ABD 18 Mart 2011

4.9

96 OY
PUAN VER
5

Imdb: 5.7 (179.386 OY)

KONUSU
Dev bir meteor dünyaya doğru yaklaşmakta. İnsanlar korkuyla bekleşmektedir. Çarpışma, Los Angeles sahilinin birkaç mil ötesinde gerçekleşecektir. Çok geçmeden çarpışma gerçekleşir ancak sonuçlar beklenmedik olur. Bu bir meteor değil, uzaylı bir ırkın çıkarma gemisidir. Yaratıklar, süratli, çevik ve ... Devamı
Dev bir meteor dünyaya doğru yaklaşmakta. İnsanlar korkuyla bekleşmektedir. Çarpışma, Los Angeles sahilinin birkaç mil ötesinde gerçekleşecektir. Çok geçmeden çarpışma gerçekleşir ancak sonuçlar beklenmedik olur. Bu bir meteor değil, uzaylı bir ırkın çıkarma gemisidir. Yaratıklar, süratli, çevik ve çalışkandırlar. Yollarına çıkan her şeyi katlederek Santa Monica’ya doğru taaruza geçmişlerdir.

Tabi ki, Amerikan ordusu boş durmaz. Çavuş Nantz liderliğinde özel bir müfreze Santa Monica’yı tahliye etmek, sivilleri kurtarmak ve hatta yaratıkların çok gizemli güç kaynağını yok etmek için yola çıkarlar. Savaşın nihayeti, insanlık için hala bir umut olup olmadığını da ortaya koyacaktır. Olası bir zafer, dünyanın diğer şehirleri için de istilaya karşı direnme gücü verecektir.
Aaron Eckhart

Michael Nantz

Ramón Rodríguez

William Ma...

Will Rothhaar

Cpl. Lee I...

Michael Peña

Joe Rincon

Noel Fisher

Pfc. Shaun...

Joey King

Kirsten

Beth Keener

Kathy Mart...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@vfv

8 yıl önce

Yorumlarda bahsedildiği kadar kötü bir film olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Filmin hikayeyi anlatımı ve teknik anlamdaki sıkıntıları eksi yonleri fakat ilerleyen bölümlerde gayet sürükleyici bir film. İlk bölümlerde yönetmen oltayı salıyor fakat bize uzaylıyı bir türlü göstermiyor çünkü izleyici oltaya geldi bir kere. Konuya girene kadar gereksiz boş sahnelerle karşı karşıya kalıyoruz sonra 1 uzaylı gördük derken konuya geç de olsa giriş yapıyor film. Filmin bazı sahnelerinde çekimleri kötü diyebilirim. Sıradan yönetmenlerin aksiyon filmlerinde başvurdugu kamera sallama yöntemini çok kullanmış. Buna tabi bir yöntem denirse. Ayrıca bazı kötü çekimlere görüntü yönetmenliğindeki hatalarda eklenince tabi filmin kalitesi bir alt seviyeye iniyor. Mesela askerin biri tüfeğiyle tetiğe basıyor ateş ediyor ama o tüfek hiç tepmiyor sanki hiç ateş etmiyor gibi. Bu kadar net belli olan hataları mevcut malesef
... Devamı
Yorumlarda bahsedildiği kadar kötü bir film olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Filmin hikayeyi anlatımı ve teknik anlamdaki sıkıntıları eksi yonleri fakat ilerleyen bölümlerde gayet sürükleyici bir film. İlk bölümlerde yönetmen oltayı salıyor fakat bize uzaylıyı bir türlü göstermiyor çünkü izleyici oltaya geldi bir kere. Konuya girene kadar gereksiz boş sahnelerle karşı karşıya kalıyoruz sonra 1 uzaylı gördük derken konuya geç de olsa giriş yapıyor film. Filmin bazı sahnelerinde çekimleri kötü diyebilirim. Sıradan yönetmenlerin aksiyon filmlerinde başvurdugu kamera sallama yöntemini çok kullanmış. Buna tabi bir yöntem denirse. Ayrıca bazı kötü çekimlere görüntü yönetmenliğindeki hatalarda eklenince tabi filmin kalitesi bir alt seviyeye iniyor. Mesela askerin biri tüfeğiyle tetiğe basıyor ateş ediyor ama o tüfek hiç tepmiyor sanki hiç ateş etmiyor gibi. Bu kadar net belli olan hataları mevcut malesef. Bu olumsuzlukların yanında filmin olumlu yanları da var. Konuya girdikten sonra bir çeşit yaşam mücadelesinin ortasında buluyoruz kendimizi. Bu bakımdan heyecanlı olduğunu düşünüyorum. Fakat şöyle çelişkili bir durum daha var. Uzaylıların bizden zeki olduguna inanırız. Bu yüzden kafalarını büyük hayal ederiz zaten eger dünyamıza geldiyseler mutlaka bizden zekidirler. Çünkü teknolojik olarak bizden ileri düzeydedirler. Fakat bu filmdeki uzaylıların davranışlarıı gözlemlediğinizde hiç te akıllıca hareket etmediklerini görürsünüz. Bu da inandırıcılıgı azaltıyor haliyle. Filmin yönetmeni tecrübeli bir isim değil ve bunu her anlamda belli ediyordu en azından yaşattıgı heyecan ve dramatik sahnelerinin hatrına izlenebilir bir film oldugunu düşünüyorum. Film 70 milyon dolar bütçeli ve eleştirilmesine rağmen 210 milyon dolar gibi iyi bir hasılat elde etmiş. Ayrıca filmde A merikan propagandası falan da yoktur belirtmek isterim. Uzaylıların dünyanın çeşitli bölgelerine saldırdıgını filmde belirtiyorlar. Ve biz Direnişin Los Angeles ayagını izliyoruz. Bu da çok normal filmi onlar yapıyor çünkü. Bu yönetmenin yakında yeni filmi vizyona girecek. Dün sinemada Sin City 2 ye gittiğimde Tanıtımlarını gördüm.Ninja kaplumbagalar. Filmin yapımcısı da Michael Bay. İyi bir filme benziyor umarız bundan daha iyisi olur. 10/ 6.5

@raphalleon

10 yıl önce

Ben bu uzaylıları hiç anlamadım, ya arkadaş sen niye habire Amerika Birleşik Devletlerine saldırıyorsun !!? Adamlar dünyanın tek koruyucusu zaten sen Ortadoğuya da saldırsan adamlar orayı korumak için Ortadoğuya giderler, oraya özgürlük götürürler !!! Irak'a uzaylı mı girdi bu arada? =) Filmin artı olan tek yönü teknoloji yardımıyla çekilmiş aksiyon sahneleriydi, onun haricinde tam bir balon, patlat gitsin !

@onur_turan

11 yıl önce

5 / 10

Bu eksendeki yapımların en azından seyri keyifli olur fakat bunu izlerken ufacık heyecan bile hissetmedim.

O kadar içi boş bir senaryo ve kurgu birlikteliği var ki;

diyelim ilk 10 dakikasını izlediniz,

diğer 1 saat başka şeylerle ilgilenin,

bir yandan film oynamaya devam etsin...

Sonra gelin tekrar filmi izlemeye koyulun, hiçbir şey kaçırmazsınız...

İzlediğimiz kamera açılarını ve çekimlerini pek sevemediğim çatışma sahneleri; bir noktadan sonra 'gürültü' halini alıyor.

Sadece aksiyona dayalı yapımlardan oldum olası haz emedim zaten...

Üstüne bir de aralara serpiştirilmek istenen yapmacık dram, ucuz kahramanlık numaraları v.s. filmin değerini epey düşürmüş.

Hani zaten çok kaliteli bir yapım beklemiyordum fakat bu kadar da vasat olacağını düşünmemiştim. Kurtlar Vadisi Filistin'den zerre kadar farkı yok o kadar diyim işte...

Filmin maksimum değeri 10 üzerinden 5 puandır bana göre.
B

@baylan

11 yıl önce

1 / 10

Filmin konusu artık o kadar alışılmış bir hal aldı ki filmin yarısından sonra bırakmak zorunda kaldım. Fazlasıyle boş vaktim var diyorsanız seçim sizin.
B

@biberim

11 yıl önce

5.5 / 10

siyatese kaçmayayım diyorum ama olmuyor.bu filmi görünce dayanamıyorum.yine geldi uzaylılar.ve sanırım adres bilmedikleri için her zamanki gibi amerikaya saldırdılar.sanırım bu uzaylıların dünyayla alıp veremedikleri yok sadece amerikayla sorunları var.durum bunu gösteriyor çünkü.:)) amerikaya üzülmemekte elde değil tabi.sen koca dünyada bir sürü ülke dururken amerikaya saldır olacak işmi bu.canım amerikada elinde kalmış bu yaratıkların.kurtulamıyorlar tabi.her sene birileri uzaydan saldırıyor.ama olsun onlar alışmış zaten.5 yada 10 tane askerle geri püskürtmeyi başarıyorlar nasıl olsa. yani dünya istila edileceği zaman hiçbir ülkenin kılını kımıldatmasına gerek yok çünkü kahraman amerikamız var bizim.onlar bizi evrendeki tüm canlılardan korur nasıl olsa

@yorgun_nihilist

11 yıl önce

5.8 / 10

War of the Worlds(2005) filmi kalitesinde hemen hemen,bu türde pek film izlemeyenleri hayli tatmin edecektir lakin klişe senoryosu, amerikan askerlerinin savaş esnasında yaptıkları ucuz espriler, kahkahalar ,başrolledeki kahramanın evvelden dramatik bir olay yaşamış olması vs. filmi vasatlaştırıyor.

district 9 filmiyle kıyaslanmayacak kadar orta düzeyde bir film.hatta çılgın marslılar filmi bile ki 1996 yapımıdır, bu filmden daha başarılı bir yapımdır.

@claxs

11 yıl önce

Çok basit bir filmdi. Tamam efektler çok iyiydi,aksiyon dozundaydı fakat konu vasatı aşamamış.

@okan_adam

11 yıl önce

2.5 / 10

Beş para etmez bir film, film bile değil aslında...

Ayrıca uyarı yapayım Michelle Rodriguez bir filmde oynuyorsa o film izlenmemelidir. Benden söylemesi...
C

@caki

11 yıl önce

çok sıradan konusu olmayan aksiyon filmi
N

@nonserviam

11 yıl önce

Fragmanıyla acaba demiştim ama yok malesef, güzelim savaş sahnelerini bir ton klişeyle heba etmişler.Yine de vakit geçirmek için izlenebilir.Zaten teknik açıdan filmin hiçbir sorunu yok hakkını vermek lazım.Çatışma sahneleri modern bir savaş filminin verebileceği herşeyi veriyor, çok başarılı.Bunun dışında Aaron Eckhart iyi bir performans göstermiş.Kendisini bundan sonra da başrollerde görmek isteriz.Eh bunlar dışında birşey yok malesef.Daha doğrusu bildiğiniz şeyler: "Biz Amerikan askerleri 4-5 kişiyle koca uzaylı ordusuna karşı savaşırız of lanet olsun çok iyiyiz"

Tabi bir de District 9'dan daha kaliteli diyebilmek için de filmi tersten izlemiş olmak gerekir diye düşünüyorum.Bu nerde, District 9'ın o klişelerden arınmış orijinal fikri ve ırkçılık eleştirisi yapan alt-metini nerde..District 9'ın gözünü seveyim.
U

@ulash

12 yıl önce

5.9 / 10

Bu amerıkan filmlerini hiç anlamıyorum ya adamlar keyiflerine film yapıp kontrol etmıyorlar yada nasılolsa gorsel efekt var satar bu fılm diye piyasaya suruyorlar. Agır sekılde propoganda var filmde. İşte amerıkan askerlerı şöyle cesaretlidir böyle superdır falan fılan dıye. Bastan asagı kendı kendılerını övmüşler filmde ayrıca uzaylı yaratıkların tipleri bu kadarmı kötü olur crysis 2 oyunundaki o sanal uzaylı karakterler bile daha yaratıcı..

@havlayankuzu

12 yıl önce

5.7 / 10

Çok konuşmayacam, öyle süper efektler falan var, öyle inanılmaz sular seller gibi akan bir aksiyon seli falan var, süper saçma salak uzaylılar falan var, bir sürü para saymışlar, bir sürü para kazanmışlar falan da falan......

Ama insanlar genelde sevmediler,sevemediler çünkü:

ARTIK HİÇ KİMSE, BİR GRUP ŞABALAK AMERİKAN ASKERİNİN, ORDAN ORAYA KOŞTURUP TÜFENKLERİNİ AĞZIMIZA AĞZIMIZA SOKTUĞUNU; RUS ASKERİ,MÜCAHİT,UZAYLI KIRMASI ACAYİP YARATIKLARI NASIL ALAŞAĞI ETTİKLERİNİ GÖRMEK FALAN İSTEMİYOR.

ÇOK FECİ SIKTINIZ ARKADAŞIM, ÇOK ÇOK ÇOK FECİ SIKTINIZ,YEMİYOR ARTIK MİLLET.

Saygılar,sevgiler.

@babelfish

12 yıl önce

7 / 10

Sinemada izlenir bu film hakikaten. Tamam, süper bir senaryo değil ama daha ilk dakikalarda dahi insanı koltuğa çiviliyor. Bugün Migros sağolsun, bedava izledim sinemada, ama para vermiş olsam belki üzülürdüm biraz eheh. Bu arada filmi 7 yaş ve üzeri seyirci için diye sınıflandırmışlar ama bu bence sinema salonunda izleyecekler için geçerli olmamalı. Ayrıca kanımca bir üst limit de olmalı, zira yanımda oturan teyze kalpten gidecek diye çok korktum. Bunun dışında, yani görsel efektler dışında hakikaten bir numarası yok. Biraz adrenalin için ideal ama.. Bir de, muhtemelen devamı gelecek bu filmin.

edit: Filmi beğenmiş olanlar mı eksiledi şimdi ben anlamadım =) Hayır, evde izleyenler eksilediyse o daha fena.

@alone

12 yıl önce

4 / 10

Dram ve aksiyon yönünden fos çıkan, ortalamanında altında olan film. Fragmanı en azından aksiyon vaat ediyordu oysa bu film vaat ettiklerini gerçekleştiremedi. Filmdeki karakterlerse anlamsız, bomboş olmuş. Tiksindirdiler.

Kaliteli bilim-kurgu filmleri kendi yarattığı dünya içerisinde tutarlı olurlar vesselam bu film bu kuralı da hiçe saymaktan hiç çekinmemiş. İki saatimi başka bir filme ayırmalıydım, harcadığım zamana üzüldüm, 10/4.

Yazarın kendi kendine mesajı: Fragmana kanıpta heyecanlanma bir daha.
T

@timucins

12 yıl önce

Epey guzel bir film olmus, District 9’dan daha kaliteli. Oldukca hareketli ve tempo bir an bile dusmuyor. Tek kotu yan ise sondaki marin soyle marin boyle zirvalari. Zaten orasi da kotarilsaymis kult film olabilirmis. Gerci, karakter sablonlari da sorunluydu ama bunlar da yapimci karakterleri iste...
SPOILER

Dünya İstilası: Los Angeles Savaşı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Dünya İstilası: Los Angeles Savaşı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Dünya İstilası: Los Angeles Savaşı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL