7.4

568 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.9 (690.536 OY)

KONUSU
Dünyamıza yaklaşık 30 yıl önce gelen uzaylılar Güney Afrika’da etrafı çevrili, sıkı güvenlik önlemlerinin alındığı bir bölgede yaşamaya zorlanmaktadır. Multi National United isminde çok güçlü bir şirket bu uzaylıları çok zor şartlar altında adeta birer köle gibi çalıştırmaktadır. Ancak uzaylıların f ... Devamı
Dünyamıza yaklaşık 30 yıl önce gelen uzaylılar Güney Afrika’da etrafı çevrili, sıkı güvenlik önlemlerinin alındığı bir bölgede yaşamaya zorlanmaktadır. Multi National United isminde çok güçlü bir şirket bu uzaylıları çok zor şartlar altında adeta birer köle gibi çalıştırmaktadır. Ancak uzaylıların farklı bölgelere doğru yönelmeye başlamasıyla birlikte işler kontrolden çıkacaktır...
Sharlto Copley

Wikus van ...

Jason Cope

Christophe...

Nathalie Boltt

Sarah Livi...

Sylvaine Strike

Dr Katrina...

Elizabeth Mkandawie

Interviewee

John Sumner

Les Feldma...

William Allen Young

Dirk Michaels

Nick Blake

Francois M...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@rambollezi

2 yıl önce

Gerçekten çok iyi, bu zamana kadar niye izlememişim dedim kendime. Sıradan uzaylı filmlerinden farklı, aksiyon desen var, dram desen var tek kelimeyle harika.

@sugundogdu

3 yıl önce

başrolün oyunculuğuna hayran kaldım... film beklediğimden çok daha kaliteli çıktı

@hrarchon

4 yıl önce

Keşke biraz daha iyi olsaydı.

@this_guy

5 yıl önce

8.5 / 10

Hem gerçekçi hem de bilim kurgu olmayı becerebilmiş muhteşem bir film.

@normajeane

6 yıl önce

7.9 / 10

Yapımcısına güvenerek izlediğim harika bir bilim kurgu. Duygusallık da barındıran klişelerden uzak bir film.
K

@kahramansmt

6 yıl önce

7.5 / 10

Uzun zamandır kaliteli bir film izlememiştim... Film açlığı çekiyordum ve bu film tam bir protein deposu gibi... Yine çerezlik olsun, öylesine izlerim diye düşük beklentilerle açtım fakat izlediğim en güzel filmlerden.. Bilim kurgu sevenlerin asla kaçırmaması gereken bir film..

@free_style

7 yıl önce

7.8 / 10

Belgesel tadında başladığında filmi hiç sevmeyeceğimi zannettim. Ancak film ilerledikçe ne kadar yanıldığımı anladım. Film uzaylılar hakkında değişik bir bakış açısıyla yapılmış. Klasik uzaylı filmi beklemeyin. Açıkçası bilim-kurgu, aksiyon karışımı güzel bir film olmuş. İzleyin derim.
T

@tonystark

7 yıl önce

30m dolar bütçeyle çekilen filmin başarısında yönetmen-yapımcı ikilisinin rolü hiç şüphesiz yadsınamaz.Devam filminin de bu uyumun bozulmadan çekilmesi ve bütçenin de ciddi anlamda katlanması gerekiyor.Aliens,Terminator gibi devam filminin önceki filmin üzerine koyduğu nadir yapımların arasına girebilir zira . Independence day:Resurgence gibi beklenenin altında kalması da muhtemel.

@serkanaydemir

9 yıl önce

8.2 / 10

Bir uzaylı dramı. Farklı bir boyuttan bakılmış bence güzel izleyin derim.

@iliiif

9 yıl önce

10 / 10

Şahane bir senaryo. Şahane oyunculuk. Uzaylı filmine yeni soluk getirmiş. Bayıldım. Sonunda ağladım hatta. O çiçeği görünce. O kadar profesyonel bir filmdi ki. İnanamadım. Kamera ile çekilmiş izlenimi çok iyi verilmiş. İstemeden öldürdüğü o karides sahnesi beni mahvetti. Yönetmene saygılar, sevgiler.

@tutankhom

9 yıl önce

9 / 10

filmin yönetmenine helal olsun denilir anca. neden? filmin işlediği konu hakkında bir belgesel olsa çok fazla kişinin izleyeceğini sanmıyorum. ama aynı konuyu bilim kurgunun içinde sokup işin içine ufo vs olayları koyduğunda milyonlara izletir ve mesajını çok sağlam şekilde verirsin.

@otlu_kek

9 yıl önce

district 9 daki barakalar,çeteler ortam fena halde fallout 3 evrenini hatırlattı:)) barakalar birebir aynıydı nerdeyse.Filmin başındaki konuşmalar,görüntüler de aynı şekilde pc oyunu tadı yakalamış.Film yer yer saçma noktalar barındırsa da gayet hoş bir bilimkurgu olmuş.Konunun özgün oluşu zaten izlemeye teşvik ediyor insanı.

@strangelove

9 yıl önce

8 / 10

bir uzaylı filmine göre altmetini oldukça kuvvetliydi. hatta ülkemizden de birkaç sahne gördüğüme yemin edebilirim.
M

@meko

9 yıl önce

8.5 / 10

izlediğim en gerçekçi uzaylı filmiydi.. bambaşka bir bakış açısı.. düşünüyorum da bizim ülkemizde olsa... ege, karadeniz veya içanadoluda bi yere 8.bölge kurulsa :D garibanların başına neler gelirdi kimbilir... ama kesinlikle bi kaç sene sonra oturma izni verilir ve siyasetçilerde potansiyali görüp oy isterlerdi :D hatta sloganları duyar gibiyim...
R

@refidun

10 yıl önce

8 / 10

sonundan anladığım kadarıyla ve uzaylı abinin sözüne güvenerek ikincisinin geleceğini tahmin ediyorum. söz vermişti çünkü.

hiçbir uzaylı sözünden dönmez.
SPOILER

Yasak Bölge 9 filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Yasak Bölge 9 filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Yasak Bölge 9 filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL