6.2

192 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.4 (218.764 OY)

KONUSU
Yakın zamanda, aşırı sanayileşme, yüksek nüfus artışı ve çılgın tüketim alışkanlıkları yüzünden dünyamız bir çöplük haline gelir ve tabi üzerinde zıvanadan çıkmış insan ırkı vardır.

Azılı suçlularla dolu bir hapishanenin yöneticileri para kazanmak için bir yol bulmuşlardır; bir çeşit gladyatör oyu
... Devamı
Yakın zamanda, aşırı sanayileşme, yüksek nüfus artışı ve çılgın tüketim alışkanlıkları yüzünden dünyamız bir çöplük haline gelir ve tabi üzerinde zıvanadan çıkmış insan ırkı vardır.

Azılı suçlularla dolu bir hapishanenin yöneticileri para kazanmak için bir yol bulmuşlardır; bir çeşit gladyatör oyunu gibi, suçluları ölümüne yarıştırmak ve üzerlerinden para kazanmak.

Şiddet arzusu taşıyan ve ölümüne dövüş için yarışan bu mahkumların arasında üç şampiyonluk kazanmış otomobil yarışçısı Jensen Ames, öldürülemez ünvanıyla yöneticilerin hedefi olmuştur. İki seçeneği vardır: ya işlemediği bir cinayet yüzünden hapse atıldığı bu yerde kalacak ya da önüne çıkan her mahkumu öldürerek hayatta kalacaktır.

Amesin yarışırken zorunlu olarak kullanması gereken demirden Frankenstein maskesi hazırlanmıştır...
Jason Statham

Jensen Ames

Joan Allen

Warden Hen...

Ian McShane

Antrenör

Tyrese Gibson

Machine Gu...

Natalie Martinez

Elizabeth ...

Max Ryan

Pachenko

Jason Clarke

Guard Ulrich

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@vfv

11 yıl önce

8.2 / 10

PAUL ANDERSON SUNAR... Ölümcül deney serisi, Alien Predatöre karşı gibi kült olmuş filmlerin yönetmeni Paul andersonun yeni film serisinin ilk filmidir. Bu yönetmenin ismini zikretmemin sebebi de çok fazla ilgi görmemesindendir. Filmleri gişede her zaman başarılı olmasına rağmen ve ülkemizde de filmleri izlenmesine ve sevilmesine rağmen bu yönetmenden pek bahsedilmez. Yapımcılık görevi üstlendiği filmleri bile mükemmeldir.bkz: Ölü yada diri, Pandorum. Filmden bahsedecek olursak Yarış konulu ama ölümcül bir yarış bu. Hem yarışacaksın hem hayatta kalacaksın. Çünkü bu filmdeki araçlar çeşitli silahlarla modifiye edilmiştir. Filmin ana hikayesi de çok iyidir. Bu film başlangıçtan sonrasını ele almakta. Çünkü öncesinde bir Frankenstein hikayesi vardır ve bunu serinin devam filmlerinde izliyoruz. Paul Anderson filmlerinin en önemli özelliği Aksiyon sahnelerinin çok iyi ve bol olmasıdır. Ayrıca filmlere
... Devamı
PAUL ANDERSON SUNAR... Ölümcül deney serisi, Alien Predatöre karşı gibi kült olmuş filmlerin yönetmeni Paul andersonun yeni film serisinin ilk filmidir. Bu yönetmenin ismini zikretmemin sebebi de çok fazla ilgi görmemesindendir. Filmleri gişede her zaman başarılı olmasına rağmen ve ülkemizde de filmleri izlenmesine ve sevilmesine rağmen bu yönetmenden pek bahsedilmez. Yapımcılık görevi üstlendiği filmleri bile mükemmeldir.bkz: Ölü yada diri, Pandorum. Filmden bahsedecek olursak Yarış konulu ama ölümcül bir yarış bu. Hem yarışacaksın hem hayatta kalacaksın. Çünkü bu filmdeki araçlar çeşitli silahlarla modifiye edilmiştir. Filmin ana hikayesi de çok iyidir. Bu film başlangıçtan sonrasını ele almakta. Çünkü öncesinde bir Frankenstein hikayesi vardır ve bunu serinin devam filmlerinde izliyoruz. Paul Anderson filmlerinin en önemli özelliği Aksiyon sahnelerinin çok iyi ve bol olmasıdır. Ayrıca filmlere hızlı giriş yapmayı sever. Ve yine ayrıca filmlerinde kadınları iyi kullanır. Bu filmde de tüm özelliklerini yansıtmış ama klişe olmayan bir film ile karşımıza çıkmıştır. Filmdeki mekanlar, Çekim açıları, kamera hareketleri, müzikler ve efectler mükemmel. Tüm aksiyon severlerin izlemesi gereken bir filmdir.Jason Statham ın en iyi 2 veya 3 filminden biridir. 10/ 8.0

@stiff

11 yıl önce

7.8 / 10

Aksiyonunun yanı sıra hapishane filmlerine olan ilgim de filmi beğenme sebeplerimden biri. Jason Statham'a yakışır bir film, çok hareketli ve otomobil sahneleri de oldukça başarılı. Bu tip aksiyonlardan genelde beklenti düşük oluyor ama Death Race benim beklentilerimi fazlasıyla karşılamıştı. Ha keşke seri halinde devam ettirmeselerdi. Ya da keşke sırf beğenildi ve sırf seri yapacağız diye oyuncuları değiştirmeselerdi. İkinci film "eh işte" tadında çünkü...

@alejandro06

12 yıl önce

7.2 / 10

kan ve aksiyon dolu, vakit geçirmek için uygun bir film..
B

@biberim

13 yıl önce

8 / 10

yıllar önce sylvester stellone nin bir filmi vardı onun yeni versiyonu bu film.baştan sona aksiyon ve kan dolu bir film olmuş.kesinlikle izleyin derim.
B

@biberim

13 yıl önce

8 / 10

Jason Statham'dan yine izlemeye doyamayacağımız aksiyon dolu bir film.2 kez baktım boş vaktim olduğunda yine bakmaktan çekinmeyeceğim film. not:2 .ci film maalesef ilki yanında sönük kalıyor.

@lowen

14 yıl önce

5.8 / 10

Aksiyon bolluğu açısından söylenecek bir söz yok.Aksiyon sevenler için tatmin ediciliği yüksek bir seviyede olduğu kesin.Filmin geneline baktığımızda yarıştan başka bir şey neredeyse yok gibi..
E

@efenndisiz

15 yıl önce

Şaheser değil ama aksiyon filmi denildiğinde aklıma ilk gelen film.

@tamara

15 yıl önce

6.6 / 10

Jason Statham dan hiç hazetmeme rağmen arkadaşLsrımın ısrarıyLa fiLmi izLedim... iLk başta pek zevk aLamasamda sonra fiLme ısındım ve çok hoşuma gitti.. konuyu daLLandırmıyor bodosLama konuya daLıyor fiLm :) hız sahneLeri gerçekten çok iyiydi... sanki yarışçıLar değiL siz yarışıyorsunuz o heyecanı hissettiriyor.. etapLar, kuraLLar, pist ve öLüm sahneLeri gerçekten çok etkiLeyiciydi.. bu kadar etkiLeyici oLmasına rağmen konu oLarak tabandı neredeyse... herşeyi baştan tahmin edebiLir ve fiLmin sonunu biLebiLirsiniz... kısaca konusu için değiL ama yarış sahneLeri ve heycanı için izLenebiLecek bir fiLm... türünün güzeL örnekLerinden...
D

@duman

15 yıl önce

8.8 / 10

Aksiyon arayanalrın mutlaka izlemesi gereken bir film.
SPOILER

Ölüm Yarışı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Ölüm Yarışı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Ölüm Yarışı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL