Yüzüklerin Efendisi: İki Kule

(2002)

The Lord of the Rings: The Two Towers

Film 2 Saat 59 Dk. Aksiyon, Macera Yeni Zelanda, ABD 20 Aralık 2002

8.5

920 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.8 (1.745.471 OY)

KONUSU
J.R.R. Tolkien’in 3 kitaplık ölümsüz eserinden uyarlanarak bir yılı aşkın süren çekimler sonucu hepsi bir arada çekilen 3 filmden ikincisi olan İki Kule, 2002 Aralık ayında vizyona girmek üzere montajlanıyor ve son rötuşları yapılıyor. İlk film olan Yüzük Kardeşliği Tolkien fanatikleri ve yeni tanış ... Devamı
J.R.R. Tolkien’in 3 kitaplık ölümsüz eserinden uyarlanarak bir yılı aşkın süren çekimler sonucu hepsi bir arada çekilen 3 filmden ikincisi olan İki Kule, 2002 Aralık ayında vizyona girmek üzere montajlanıyor ve son rötuşları yapılıyor. İlk film olan Yüzük Kardeşliği Tolkien fanatikleri ve yeni tanışanlar tarafından aynı anda çok beğenilmiş ve yönetmeni Peter Jackson’ı hayranların gözünde zirveye taşımıştı.

İkinci film, ilkinin kaldığı yerden devam ediyor. Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin bu bölümünde, Yüzük Kardeşliği üyelerinin her birinin, kardeşlik bozulduktan sonra başlarına gelenler anlatılıyor. Kahramanlarımız, gruplar halinde Orta Dünya’nın en tehlikeli yerlerinde maceralar yaşayacaklar, yeni kavimler ve çoktan unutulmuş medeniyetlerle tanışacaklar.

Frodo ve Sam, yanlarında zorunlu işbirliği yapacakları eski bir dost(!) olduğu halde Tek Yüzük’ü düşmanın tam kalbine götürmeye çalışırken, diğer hobbitler Urukhai’nin elinden kurtulabilecek mi? Karanlık tarafa geçmiş olan Saruman’ın yaptıkları yanına mı kalacak? Gandalf olmadan kahramanlarımızın başarılı olma şansı ne? Büyük karanlığın gelişi ve Yüzük Savaşı’na dek olanların anlatılacağı İki Kule, kuşkusuz üçlemenin en heyecanlı bölümlerinden birini oluşturuyor.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@masquerade

1 yıl önce

Yüzüklerin Efendisini izleyeceklerin filmin extended versiyonunu izlemelerini tavsiye ederim bence filmden çıkarılan sahneler bile çok değerli görülmesi gerek. Destansı miğferdibi savaşı ve 5. günün şafağındaki gandalf ve eomerin ordusu sahnesinde tüylerim diken diken izledim. Ben filmleri izledikten sonra bu film nasıl daha iyi olurdu diye düşünürüm ama bu filme öyle bir cevap bulamıyorum o kadar perfect yapmışlar ki hayran olmamak elde değil. Filmin sonunda 20 dakikaya yakın credits sahnesi filmdeki emeğin büyüklüğünü konuşmaya gerek yok bütün çalışanlara yönetmenlere müzikçisine kostümcüsüne kameramanına hepsine çok teşekkür ederim.
M

@mervenur94

3 yıl önce

9.7 / 10

İlk filmi kadar olmasa da bu filmi de harika

@hrarchon

4 yıl önce

Yine de bütün umudunuzu yitirmeyin. Yarının ne getireceği bilinmez. Güneşin doğuşu genelde bir şeyler nasihat eder.

@iamgzde

5 yıl önce

Keşke sinemada izleyebilseydim o zamanlar...

@berkkk

5 yıl önce

miğfer dibi savaşı için izlediğim serinin 2. filmi.

@ortadunya

7 yıl önce

yılda en az 5 kere tüm seriyi ayda bir de hatırladığım, sevdiğim sahneleri izleyerek mutluluk depolarım. artık replikleri gelmeden söyler hale geldim. muazzam film. fantastik film insanı gerçekten öyle bir dünya olduğuna ikna etmeli, sonuna kadar ediyor. ha bi de Legolas

@godot

9 yıl önce

7.7 / 10

legolas ve sınırsız sayıdaki okları.

@joeyy

10 yıl önce

tam 12 yıl sonra izledim ilk defa ve 12 yıl boyunca direndim izlememeye ve direncim kırıldı ve seriyi 2 günde izledim. tek kelimeyle muazzam...
D

@doris

10 yıl önce

Gri Gandalf gitti Ak Gandalf geldi!

@rinustalarin

10 yıl önce

8.8 / 10

Ulan 11 sene geçti, halen Rohirrim'in yamaçtan inişini her izlediğimde gözlerim doluyor. rahat 500 kere izlemişimdir.

@mehmetaslan

10 yıl önce

9.8 / 10

Çekildiği yıla ve çekilen sahnelere bakıpta bu filme aşık olmamak imkansız.
S

@sfgrbz

11 yıl önce

10 / 10

Hayatım boyunca onlarca film izledim ama en iyisi budur.Tek geçerim.muhteşem bi film.

@noumena

11 yıl önce

9.6 / 10

Az çok spoiler içerir !

Ben açıkçası serinin bu filmini, kralın dönüşünden daha çok severim. Çünkü Saruman’ın en etkin olduğu filmidir. Kötü adamı oynamak zordur herkesin bildiği üzere ama Christopher Lee öyle başarılı canlandırmış ki karakteri, millet ölümüne Gandalf demekten kendini alamıyor. Sesi zaten bambaşka bir diyardan, kulenin tepesinden orduya hitabı ders olarak parti genel başkanlarına, krallara hatta papaya okutulmalıdır. Şahsen o sahneyi ne kadar izlesemde doymuyorum.

@lowen

12 yıl önce

8.1 / 10

Film herkesin ilk bölüm sonunda merak ettiği Gollum'un hikayesiyle başlıyor.Film boyunca Frodo üzerinde,kısa süredeoluşan değişikliklerden sonra Gollum bu kadar uzun sürede iyi bile dayanmış demekten kendinizi alıkoyamıyorsunuz.

Gandalf'ın geri dönüşü ve 'Miğfer Dibi' savaşı,bu bölüm için akıllardan çıkmayacak anlardır.

@vital87

12 yıl önce

havlayankuzu'ya tamamen katılmakla birlikte küçük bir ekleme yapmak isterim. Urukhai'lerin miğferlerinde Ak Saruman'a ait olduklarını gösteren beyaz el işareti, zamanında Avrupalılara fena koymuştarihimizdekien tanınmış şahsiyetlerden birinin sancağındaki en önemli simgelerden biridir. Sancağın sahibi Barbaros Hayrettin Paşa'dır. Neyi simgelediğini merak edenler wikipedia'dan bakabilir. Konunun dallanıp budaklanıp filmden uzaklaşmasını istemediğim için yazmak gereksiz. Bunu tesadüfen keşfettikten sonra LOTR serisini başucumdan çıkardım. Hobbitleri oynayan aktörlerin efektler için büyük fedakarlıklarla mavi ekran önünde tekrar çekimlerine katlanmaları, Shire'ı Shire yapabilmek için yıllarca çimlendirilip sürülüp üzerinde uğraşılması gibi ekstrem emeklerle en iyi film dalında yıllardır fantastik filmlere ödül vermeyen Oscar Akademisi'ni son üçlemeyle köşeye sıkıştırdılar mı? Evet. Bu filmin iyi bir mesaj taşıdığı anlamına gelir mi? Hayır.
SPOILER

Yüzüklerin Efendisi: İki Kule filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Yüzüklerin Efendisi: İki Kule filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Yüzüklerin Efendisi: İki Kule filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL