Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü

(2003)

The Lord of the Rings: The Return of the King

Film 3 Saat 21 Dk. Aksiyon, Macera Yeni Zelanda, ABD 19 Aralık 2003

8.6

976 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.9 (1.706.720 OY)

KONUSU
Kralın Dönüşü, Peter Jackson’ın üçünü bir arada çekerek sinemaya uyarladığı Tolkien’in ölümsüz eseri Yüzüklerin Efendisi’nin son bölümünü beyazperdeye taşıyor.

Kıyamet günü ortamını yaşayan Orta Dünya’da, Yüzük Savaşı’nın son ve en büyük mücadelesine hoşgeldiniz. Bir yanda güvenilmez Gollum’un rehb
... Devamı
Kralın Dönüşü, Peter Jackson’ın üçünü bir arada çekerek sinemaya uyarladığı Tolkien’in ölümsüz eseri Yüzüklerin Efendisi’nin son bölümünü beyazperdeye taşıyor.

Kıyamet günü ortamını yaşayan Orta Dünya’da, Yüzük Savaşı’nın son ve en büyük mücadelesine hoşgeldiniz. Bir yanda güvenilmez Gollum’un rehberlik ettiği yüzük taşıyıcısı Frodo ve yoldaşı Sam, Mordor’a ulaşıp Tek Yüzük’ü yokedebilecekleri tek yere götürmeye çalışıyorlar. Diğer yanda Rohan Atlıları ve Ent’lerle güç birliği yaparak Saruman’ı alt etmiş olan Gandalf, Aragorn ve diğer dostlarımız Karanlıklar Efendisi’nin tehtidi altındaki Gondor’a varıp savunmak zorundalar. Gondor’un savunması, hiç kuşkusuz Miğfer Dibi Muharebesi’nden daha kolay olmayacak. Zira Sauron’un orduları çoktan harekete geçmiş durumda. Eğer bunu başarabilirlerse Gondor’u, Isuldur’un kanından gerçek bir Kral ve Kral’ı da daha öncekilerden çok daha çetin savaşların beklediği aşikar.

Yüzük Frodo’yu etkisi altına alıp yeni bir Gollum mu yaratacak? Yüzük Kardeşliği üyelerin Galadriel’in aynasında görmüş oldukları felaket sahneleri gerçek olacak mı? Hobbitköy’ü bekleyen tehlike nedir? Elflerin terkettiği Orta Dünya’da, Sauron yenilse bile İnsanların hükmedeceği yeni çağda Kral kim olacak? Kral, atası Isuldur’un zayıflığını tekrar edecek mi? Ve herşeyden önemlisi Kral, Sauron karşısında muzaffer olacak mı?

Bu ve diğer sayısız sorunun cevabı ile Orta Dünya’nın kaderini, hiç kuşkusuz küçük bir Hobbit’in insanüstü mücadelesinin sonuçları belirleyecek.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@whereismyminddd

3 ay önce

9.9 / 10

Her kış tekrar tekrar seriye başlayıp ilk defa izliyormuş gibi hem gerilip hem hayran kaldığım efsane seri.
M

@mervenur94

1 yıl önce

10 / 10

Serinin son filmi yine harikaydı.

@handesayar

1 yıl önce

9.2 / 10

Serinin en iyisi.
S

@skynyrd

2 yıl önce

5.9 / 10

38 yaşında izledim bu üçlemeyi, kitaplarını da falan bilmem, okumadım. Serinin Bana hissettirdiği; gerçekten uzun ve derin bir hikayenin çok yüzeysel ve hızlı geçtiği yönünde. Basmışlar cgi yı. Son filmde ayrı şiştim sanırım extended versiyonuydu.

@warriorpoet

2 yıl önce

Çekilmeyin, çekilmeyin Gondorlular, Rohanlılar kardeşlerim... Gözlerinizin içinde kalbimde yeşermesine izin vermediğim korkuyu görüyorum. Gün gelir insanlar cesaretlerini yitirebilir, dostlarına sırt çevirebilir ve tüm kardeşlik bağlarını koparabilir. Ama bugün o gün değil. Düşmanın zaferi ve harap olmuş siperler bekler insan çağının çöküşünü ama o gün bugün değil. Bugün savaşacağız! Bu dünyadaki tüm sevdikleriniz adına, sizlere kalmanızı emrediyorum Batı’nın halkı.

@iamgzde

3 yıl önce

Her şey ama her şey HARİKA. Benzersiz ve kusursuz bir seri.

@berkkk

3 yıl önce

efsane serinin efsane finali bana göre. daha iyisi yok. olamaz. bu mükemmel seriyi izlememiş insanları görüp üzülüyorum.

@berkkk

3 yıl önce

efsane serinin efsane finali bana göre. daha iyisi yok. olamaz. bu mükemmel seriyi izlememiş insanları görüp üzülüyorum.

@uhtred

7 yıl önce

9 / 10

Harika bir fantastik yapım kesinlikle başucunuzda yer alması gerekiyor...
D

@doris

8 yıl önce

Serinin en heyecanla izlediğim filmi. Aragorn ile savaşmak çok istedim.

Bay Frodo sonunda başardın!

@oylumser

9 yıl önce

filme başlamadan önce süresine bakmadım ilk iki filmin heycanıyla bakmak aklıma gelmedi açıkçası bir an önce izlemek istedim ve zamanın nasıl geçtiğini anlamadım hatta filmin sonunda nasıl aşka geldiysem içerden '' bağırmaa bee ''diye uyarı bile aldım (napiyim ama frodo delirtti beni ) satırlarıma son vermeden önce bir şey daha eklemek isterim efenim... legolas adamın dibisin hacııı .the end.

@jacque

10 yıl önce

Yıllardır inatla dirensem de en sonunda arkadaşlarımın ısrarıyla tüm seriyi bitirdim. Diyebileceğim ilk şey filmlerin çok fazla uzun olduğu. Bu kadar uzunluğa rağmen aslında düşününce gereksiz bir sahne yok, hemen hemen tüm sahnelerde bi aksiyon oluyor. Yine de,Schindler's List veya Magnolia gibi 3 saatten uzun filmleri defalarca izlememe rağmen, bu serinin filmlerini bir daha açıp izlemeyi düşünmem. Ama bu kesinlikle filmler kötü veya sıkıcı olduğu için değil, benim bu tarz filmleri hiç sevmediğimdendir. Eğer fantastik filmleri seviyorsanız bu seriyi illaki izlemişsinizdir ama bu tür filmlerden hiç hoşlanmayanlar için de mutlaka izleyin çok şey kaçırıyorsunuz diyemem. Güzel bir seri ancak bana kalırsa biraz overrated.

@ibodirector

10 yıl önce

@Aypik Viggo Mortensen, Yüzüklerin Efendisi'nden sonra 8 tane filmde oynadı. Daha ne kadar gözükmeliydi acaba :)

@aypik

10 yıl önce

4 saatlik bi filmi her defasında oturup izlemem ama bu öyle bi film ki bitince tekrar başa alıp izleyesim geliyo gerçekten. Aragorn bunun en büyük nedeni tabi ki. Onun dışında diğer oyunculuklar da çok iyi. Tek anlayamadığım bu filmden sonra Viggo Mortensen'i neden daha fazla göremediğimiz ? Diğer oyuncular aldı başını gitti ama Aragorn ?

@prisonbreaker

10 yıl önce

9.9 / 10

Kitaplarını okuduğum film uyarlamaları içerisinde filmini kitabından çok beğendiğim tek seri oldu Yüzüklerin Efendisi. Bu kadar mı güzel tasvir edilebilirdi?
SPOILER

Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL