Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü

(2003)

The Lord of the Rings: The Return of the King

Film 3 Saat 21 Dk. Aksiyon, Macera Yeni Zelanda, ABD 19 Aralık 2003

8.7

1,073 OY
PUAN VER
5

Imdb: 9 (1.995.449 OY)

KONUSU
Kıyamet günü ortamını yaşayan Orta Dünya'da, Yüzük Savaşı'nın son ve en büyük mücadelesine hoşgeldiniz. Bir yanda güvenilmez Gollum'un rehberlik ettiği yüzük taşıyıcısı Frodo ve yoldaşı Sam, Mordor'a ulaşıp Tek Yüzük'ü yokedebilecekleri tek yere götürmeye çalışıyorlar. Diğer yanda Rohan Atlıları ve ... Devamı
Kıyamet günü ortamını yaşayan Orta Dünya'da, Yüzük Savaşı'nın son ve en büyük mücadelesine hoşgeldiniz. Bir yanda güvenilmez Gollum'un rehberlik ettiği yüzük taşıyıcısı Frodo ve yoldaşı Sam, Mordor'a ulaşıp Tek Yüzük'ü yokedebilecekleri tek yere götürmeye çalışıyorlar. Diğer yanda Rohan Atlıları ve Ent'lerle güç birliği yaparak Saruman'ı alt etmiş olan Gandalf, Aragorn ve diğer dostlarımız Karanlıklar Efendisi'nin tehtidi altındaki Gondor'a varıp savunmak zorundalar. Gondor'un savunması, hiç kuşkusuz Miğfer Dibi Muharebesi'nden daha kolay olmayacak. Zira Sauron'un orduları çoktan harekete geçmiş durumda. Eğer bunu başarabilirlerse Gondor'u, Isuldur'un kanından gerçek bir Kral ve Kral'ı da daha öncekilerden çok daha çetin savaşların beklediği aşikar.
Elijah Wood

Frodo Baggins

Ian McKellen

Gandalf th...

Sean Astin

Samwise 'S...

Andy Serkis

Gollum / S...

Dominic Monaghan

Meriadoc '...

Billy Boyd

Peregrin '...

John Noble

Denethor

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tolgakocak

4 ay önce

10 / 10

bu efsane seriyi bir kez daha bitirdim 3 günde çok seviyorum yüzüklerin efendisini baş kahraman sam ve aragorn du sam frodo bırakıp gitseydi o yüzüğü kaptırırdı saurona aragornda orduları savaşa ikna etmeseydi ve orduları toplamasaydı savaşı kazanamazdılar seri boyunca gimliye cok güldüm :D legolas ile birlikte sürekli yarış içindeydiler en cok hangisi ork öldürecem diye :D
Gimli: Bir elfle yanyana savaşırken öleceğimi sanmazdım.
Legolas: Bir dostla yanyana olmaya ne dersin ?
Gimli: Evet, bak bu olabilir.
aragorn:Çekilmeyin, çekilmeyin Gondorlular, Rohanlılar kardeşlerim... Gözlerinizin içinde kalbimde yeşermesine izin vermediğim korkuyu görüyorum. Gün gelir insanlar cesaretlerini yitirebilir, dostlarına sırt çevirebilir ve tüm kardeşlik bağlarını koparabilir. Ama bugün o gün değil. Düşmanın zaferi ve harap olmuş siperler bekler insan çağının çöküşünü ama o gün bugün değil. Bugün savaşacağız! Bu dünyadaki tüm sevdikleriniz adına, s
... Devamı
bu efsane seriyi bir kez daha bitirdim 3 günde çok seviyorum yüzüklerin efendisini baş kahraman sam ve aragorn du sam frodo bırakıp gitseydi o yüzüğü kaptırırdı saurona aragornda orduları savaşa ikna etmeseydi ve orduları toplamasaydı savaşı kazanamazdılar seri boyunca gimliye cok güldüm :D legolas ile birlikte sürekli yarış içindeydiler en cok hangisi ork öldürecem diye :D
Gimli: Bir elfle yanyana savaşırken öleceğimi sanmazdım.
Legolas: Bir dostla yanyana olmaya ne dersin ?
Gimli: Evet, bak bu olabilir.
aragorn:Çekilmeyin, çekilmeyin Gondorlular, Rohanlılar kardeşlerim... Gözlerinizin içinde kalbimde yeşermesine izin vermediğim korkuyu görüyorum. Gün gelir insanlar cesaretlerini yitirebilir, dostlarına sırt çevirebilir ve tüm kardeşlik bağlarını koparabilir. Ama bugün o gün değil. Düşmanın zaferi ve harap olmuş siperler bekler insan çağının çöküşünü ama o gün bugün değil. Bugün savaşacağız! Bu dünyadaki tüm sevdikleriniz adına, sizlere kalmanızı emrediyorum Batı’nın halkı.
bir nevi gollumun sayesinde yüzük yokuldu diyebilirim frodo yoksa atmıyacaktı parmağını koparıp aldı sonra gollumdan almaya calışırken ikisi birden düşüyorken frodo son anda tutundu sam kurtardı 10/10

@yokitosama

8 ay önce

9 / 10

Ne kadar översem öveyim filmin değerini vurgulayamam. Öyle arşa çıkmış durumda. Sadece şunu belirtmek isterim ki filmin çekimleri bitiyorken Peter Jackson bu ayrılığa kendini hazır hissetmez. Son sahne düzgün çekildiği halde sürekli baştan sahneyi alır. Kopamaz ekipten bir türlü. Her şeyin bitmiş olabileceğini kabullenmek istemez. Çok anlamlıdır bu durum.

@kraliceceren300

1 yıl önce

10 / 10

Frodo için

@masquerade

2 yıl önce

Benim için dünyanın en iyi serisinin en iyi filmidir. Her şey o kadar yerinde ki oyuncuların yerine başka oyuncuları koysan o hissi vermeyecek gibi herkes rolünün hakkını inanılmaz iyi vermiş. Görselliği en iyi filmlerden birisi 2001 yılına rağmen çok gerçekçi cgı efektleri kullanılmış. Kostümler ve kullanılan malzemeler tek tek özenle hazırlanmış. Şimdi düşününce gerçekten çok büyük emek var şükranlarımı sunuyorum tüm emeği geçenlere. Bazı sahnelerde mutluluktan ağlayasım bağırasım geldi tüylerim diken diken oldu içim kıpır kıpır oldu bu hissi çok az filmden alabildim. Benim filmdeki karakterler arasında favorim Legolas ve Aragorn oldu bu iki isim benim için yüzüklerin efendisi deyince aklıma gelen ilk isimlerdir.
M

@mervenur94

4 yıl önce

10 / 10

Serinin son filmi yine harikaydı.

@handesayar

4 yıl önce

9.2 / 10

Serinin en iyisi.
S

@skynyrd

5 yıl önce

5.9 / 10

38 yaşında izledim bu üçlemeyi, kitaplarını da falan bilmem, okumadım. Serinin Bana hissettirdiği; gerçekten uzun ve derin bir hikayenin çok yüzeysel ve hızlı geçtiği yönünde. Basmışlar cgi yı. Son filmde ayrı şiştim sanırım extended versiyonuydu.

@hrarchon

5 yıl önce

Çekilmeyin, çekilmeyin Gondorlular, Rohanlılar kardeşlerim... Gözlerinizin içinde kalbimde yeşermesine izin vermediğim korkuyu görüyorum. Gün gelir insanlar cesaretlerini yitirebilir, dostlarına sırt çevirebilir ve tüm kardeşlik bağlarını koparabilir. Ama bugün o gün değil. Düşmanın zaferi ve harap olmuş siperler bekler insan çağının çöküşünü ama o gün bugün değil. Bugün savaşacağız! Bu dünyadaki tüm sevdikleriniz adına, sizlere kalmanızı emrediyorum Batı’nın halkı.

@iamgzde

6 yıl önce

Her şey ama her şey HARİKA. Benzersiz ve kusursuz bir seri.

@berkkk

6 yıl önce

efsane serinin efsane finali bana göre. daha iyisi yok. olamaz. bu mükemmel seriyi izlememiş insanları görüp üzülüyorum.

@berkkk

6 yıl önce

efsane serinin efsane finali bana göre. daha iyisi yok. olamaz. bu mükemmel seriyi izlememiş insanları görüp üzülüyorum.

@uhtred

10 yıl önce

9 / 10

Harika bir fantastik yapım kesinlikle başucunuzda yer alması gerekiyor...
D

@doris

11 yıl önce

Serinin en heyecanla izlediğim filmi. Aragorn ile savaşmak çok istedim.

Bay Frodo sonunda başardın!

@oylumser

12 yıl önce

filme başlamadan önce süresine bakmadım ilk iki filmin heycanıyla bakmak aklıma gelmedi açıkçası bir an önce izlemek istedim ve zamanın nasıl geçtiğini anlamadım hatta filmin sonunda nasıl aşka geldiysem içerden '' bağırmaa bee ''diye uyarı bile aldım (napiyim ama frodo delirtti beni ) satırlarıma son vermeden önce bir şey daha eklemek isterim efenim... legolas adamın dibisin hacııı .the end.

@jacque

13 yıl önce

Yıllardır inatla dirensem de en sonunda arkadaşlarımın ısrarıyla tüm seriyi bitirdim. Diyebileceğim ilk şey filmlerin çok fazla uzun olduğu. Bu kadar uzunluğa rağmen aslında düşününce gereksiz bir sahne yok, hemen hemen tüm sahnelerde bi aksiyon oluyor. Yine de,Schindler's List veya Magnolia gibi 3 saatten uzun filmleri defalarca izlememe rağmen, bu serinin filmlerini bir daha açıp izlemeyi düşünmem. Ama bu kesinlikle filmler kötü veya sıkıcı olduğu için değil, benim bu tarz filmleri hiç sevmediğimdendir. Eğer fantastik filmleri seviyorsanız bu seriyi illaki izlemişsinizdir ama bu tür filmlerden hiç hoşlanmayanlar için de mutlaka izleyin çok şey kaçırıyorsunuz diyemem. Güzel bir seri ancak bana kalırsa biraz overrated.
SPOILER

Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL