6.1

179 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7 (517.284 OY)

KONUSU
2 Temmuz’da dünyanın her yerindeki komünikasyon sistemleri, tuhaf bir atmosfer olayı sonucu bozuluverir. Hemen sonrasında silahlı kuvvetler tarafından, devasa nesnelerin dünyaya doğru yaklaşmakta olduğu açıklanır. İlk başta meteor olduğu düşünülen cisimlerin esrarengiz uzaylıların kumandasındaki dev ... Devamı
2 Temmuz’da dünyanın her yerindeki komünikasyon sistemleri, tuhaf bir atmosfer olayı sonucu bozuluverir. Hemen sonrasında silahlı kuvvetler tarafından, devasa nesnelerin dünyaya doğru yaklaşmakta olduğu açıklanır. İlk başta meteor olduğu düşünülen cisimlerin esrarengiz uzaylıların kumandasındaki dev uzay gemileri olduğu ortaya çıkar.

Uzaylılarla her türlü iletişim denemesinin başarısız olmasının ardından, şimdi kablo teknisyenliği yapan eski bilimadamı David Levinson, uzaylıların bir günden daha kısa süre içerisinde dünyanın önemli noktalarına büyük bir saldırı gerçekleştireceğini farkeder.

Temmuz’un 3’ünde, uzaylılar gerçekten de New York, Los Angeles ve Washington’a saldırı düzenlerler. Hayatta kalanlar konvoylar halinde Area 51 adındaki, hükümetin tuhaf test alanına doğru yola koyulurlar. Dedikodulara burası ordunun kendi başına ele geçirdiği bir uzay gemisini de barındırmaktadır. Hayatta kalanlar uzaylılarla savaşmak üzere bir plan yaparlar. 4 Temmuz tüm insanlığın kurtuluş için savaşacağı gün olacaktır.
Will Smith

Captain St...

Bill Pullman

President ...

Jeff Goldblum

David Levi...

Mary McDonnell

First Lady...

Judd Hirsch

Julius Lev...

Robert Loggia

General Wi...

Randy Quaid

Russell Casse

Margaret Colin

Constance ...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@vfv

8 yıl önce

roland emeric in kaliteli filmlerinden biri bana göre. özellikle duygusal anlamda da etkileyen sahneleri mevcut.
M

@mbaran

8 yıl önce

7 / 10

Aslında Amerikan propagandası unsurlarını içermese, bilim kurgu alanında eşine az rastlanır orjinallikte bir senaryoydu.
B

@batanga

10 yıl önce

öncelikle kocaman bir :)))))

atılan taşı aldım kabul ettimde, sanat eseri, hayatın sırrını verme iddasında olmayan,fantastik, popüler kültür meyvası bir filmi bu kadar ciddiye alıp, amerikan propagandası bu yeaaa, kahrolsun amerika demek komik oluyor. film kendini ciddiye almazken izleyenlerin bu kadar ciddiye alması yersiz. filmde yaşananalr ne kadar imkansız geliyorsa, böyle bir olayın gerçekleşmeside en azından bildiğimiz kadarıyla imkansız. o yüzden izleyin, beğenmezseniz beğenmedim deyin geçin, siyasi anlam yüklemeye gerek yok.

@havlayankuzu

10 yıl önce

7.2 / 10

Ne kadar nankörüz, adamlar koca ordu yapıyor,bizi evrenden gelebilecek düşmanlara karşı korumak için,biz hala dırdır ediyoruz.

Teknolojinin geldiği son nokta olsa gerek.

Böyle bir film işte,gerçekleri görmemi sağladı. Gözlerim açıldı. Ne kadar çok dırdırcı varmış. Adamlar bizi koruyor,daha farkına varamadınız. Sanki siz farklı bi şey yapcaksınız. Evinizi basan Yavuz hırsız, evinizi talan ediyor ama sakın, ağzınızı açmayın,sanki siz Yavuz hırsız olsanız,başka şey yapcaksınız. Siz de çalar çırparsınız,değil mi ? Hey gidi hey....

Herkesi müstahakı bulsun.
B

@batanga

10 yıl önce

dikkatimi çeken bişey var. amerika nın dünya ordularını örgütlemesi, uzaylılara saldırması falan yok artık daha neler, amerikalılar kahraman olamaz gibi tepkiler alıyor. bir çok filmde böyle yalnız bunu diyen arkadaşlara şunu sormak istiyorum ; bir gün dünya uzaylıların istilasına uğrarsa, onlarla kim savaşabilir? siz mi? iran mı?kuzey kore ? böyle bir olay vuku bulduğunda amerika niye bizi kurtarmıyor diye ağlayacak ilk insanlarda siz olacaksınız :)) ağlamasanızda amerika bizi kurtarsın beklentisi tüm dünyanın ortak beklentisi olacak. filmde amerikan propagandası yapılıyor bol bol doğruda, film zaten fantastik olduğu için mühim değil o kadar. sizde böyle film çekebilseniz kendi propagandanızı yapardınız eminim. şuna buna akılmadan, çekildiği yılın teknolojisi ile gayet başarılı, güldüren, aksiyonu bol seyirlik bir film. kasmaya lüzum yok. her film sanat eseri olacak diye bi kural varda ben mi bilmiyorum?
F

@fortisvita

11 yıl önce

1 / 10

Amerikan propogandasından başka hiçbir şey içermeyen gelmiş geçmiş en kötü filmlerden biri. Amerika'nın başkanının F-16'ya atlayıp uzaylılara saldırdığı bir filmden ne bekleyebilirsiniz ki? Ama cidden gülmek için izlenebilir. Hollywood'un "Dünyayı Kurtaran Adam"ıdır benim için.
N

@nian

11 yıl önce

Bir kahramanlık destanı!!!!

Yok artık daha neler....

!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!

Filmde dünyayı istilaya gelen uzaylılara karşı mücadele eden ABD, bir ağabey edasıyla tüm dünya ordularını örgütleyerek dünyayı kurtaracak bir yol bulur. Filmde sahne geçişlerinde ABD emperyalizm simgeleri (Beyaz Saray, Pentagon, İkiz Kuleler, Özgürlük Anıtı) işgal edilmiş olarak gösterilir. Böylece kurtarıldıklarında bu simgelerin önemleri pekiştirilmiş olur. Saldırı belirtileri ilk önce dünyanın başka yerlerinde görünür. Bu sayede ABD, "sadece kendimizi değil sizleri de kurtardık" mesajı vermektedir.

!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!
K

@kobalamin

11 yıl önce

1 / 10

4 temmuzun dünya kurtuluş günü olduğunu idda eden gereksiz politik filmdir.

@winternight

12 yıl önce

İçerdiği Amerikan propagandası dışında güzel bir uzaylı istilası filmi.
SPOILER

Kurtuluş Günü filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kurtuluş Günü filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kurtuluş Günü filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL