7.7

498 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.8 (589.314 OY)

KONUSU
Lou Bloom kariyer peşinde, genç ve hırslı bir adamdır. Hayatta "amaca giden her yol mübahtır" düsturunu benimseyen bu hırslı adam, geceleri şehirde yaşanan suç olaylarını tüm açıklığı ile kamerasına kaydetmeye başlar. Şehrin önde gelen televizyon kanallarından birinde gece muhabiri olarak işe girmes ... Devamı
Lou Bloom kariyer peşinde, genç ve hırslı bir adamdır. Hayatta "amaca giden her yol mübahtır" düsturunu benimseyen bu hırslı adam, geceleri şehirde yaşanan suç olaylarını tüm açıklığı ile kamerasına kaydetmeye başlar. Şehrin önde gelen televizyon kanallarından birinde gece muhabiri olarak işe girmesi de uzun sürmez. Fakat ne var ki, kariyerinde benimsediği yolun da bir faturası elbet olacaktır...
Jake Gyllenhaal

Louis Bloom

Rene Russo

Nina Romina

Bill Paxton

Joe Loder

Kevin Rahm

Frank Kruse

Michael Hyatt

Detective ...

Price Carson

Detective ...

Kent Shocknek

Kent Shocknek

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@cerenbusse

7 ay önce

Gayet güzel bir aksiyon filmiydi.

@sabiha

10 ay önce

Jake kusura bakmasın "senin sosyopatlığının da haberinin de ...." diyerek izledim meraklısına iyi dizi olurmuş bol kan, para, hırs, polis kovalamacası, ahlaksızlık, hukuksuzluk ama ben dizi olsa izler miydim hayır izlerken sıkıldım Jake ve Riz oyunculuğu olmasa izlenecek film değildi bana göre to do list e Riz Ahmed'in burnunun pislikte olmadığı bir film izlemeyi yazdım zira anladım ki hep kriminal hep vah vah dedirtiyor :)

@ibrahimguney45

2 yıl önce

8.5 / 10

Para kazanma hırsının neler yaptırabileceğini gösteren bir senaryo giriş gelişme ve sonuçtan oluşuyor bence gayet başarılı olmuş araçla kovalamaca sahneleri de çok iyiydi mutlaka izlemelisiniz

@shianizal

2 yıl önce

7 / 10

Ele aldığı konu ve verdiği mesaj her ne kadar ilgi çekici olsa da, daha derin bir şekilde işlenebilirdi. Çünkü filmin özel yanı, çoğu filmin arka planında işlediği oportünizmin ön plana çıkarılmasıydı. Mesela bazı kişilerin Jake’i para hırslı birisi olarak algılamış olması bu yüzden.

Jake’in elemanı ölürken hiçbir duygu göstermemesini acımasızlık olarak düşünebiliriz, ama kendisi de aynı riskleri alıyor. Sadece başkalarına karşı değil, kendisine karşı da acımasızca davranıyor ve ölmeyi göze alıyor. Bu demektir ki, kaynakları umursayan birisi değil. Jake’in film boyunca tüm hareketleri onun bir anlam arayışında olduğuna işaret ediyor, ama bu ilgi çekici kısma filmde pek değinilmiyor.
Oyuncuların hepsi çok iyi oynamış, yönetmenlik ise iyi bir filmin ortalamasında.

Uzun lafın kısası 7/10

@renkliboncuk

3 yıl önce

Muhteşemdi. Senaryonun yanı sıra replikler oldukça etkileyici. Jake Gyllenhaal’a gelince son yıllarda oyunculuğunu izlemekten en haz aldığım isimlerden. Büründüğü rolü izlerken ağzım açık kaldı. Ahlaki hiçbir değeri tanımayan, kariyer hırsının pençesine yakalanmış ve geçen her dakika insanlığından biraz daha uzaklaşan bir adam. Nefret edeceğiniz bir karakter olarak çok iyi iş çıkarmış. Çok çok beğendim. İzlenmesi gereken bir film, tavsiye ederim.

@afalog

3 yıl önce

7 / 10

+ Para hırsı insana neler yaptırabilir?
- Louis Bloom

@parfenrogojin

3 yıl önce

7.6 / 10

Bu film, ilgi çekici bir konu ve temayı hem izlemesi kolay ve hem de mesajını çok rahatça verdiği senaryosuyla iyi bir ana akım sineması örneği; iyi yazılmış olmasının en olumlu yanlarından biri Louis Bloom karakterinin gerçekçiliğinin her şeyin önüne geçmiş olması diyebiliriz; film boyunca beş para etmez karakterinin amaçladığı yönde attığı adımları ve ahlakı sıfırlamasını izlerken bir yandan da hem yönetmen hem de senarist olan Dan Gilroy’un boşa çıkmış ABD rüyası ve kapitalizmin lideri ülkesine son derece sade bir dille itirazını dile getirişini de görüyoruz: şefkat ve merhamet elini uzatarak başkalarının acılarını dindirmek, onlara yardımcı olmak ve paylaşmak varken başkasının acizliğinden, zaafından, ölmesinden palazlanan ve bu kanla yaşamayı seçenlerin ve seçenek olarak da kendilerini bunu sunan ve bunu pazarlayan bir ekonomik sistemin yarattığı insanları anlatıyor film, işte bu anlamda bir vampir hikayesi anlatıyor da diyebiliriz
... Devamı
Bu film, ilgi çekici bir konu ve temayı hem izlemesi kolay ve hem de mesajını çok rahatça verdiği senaryosuyla iyi bir ana akım sineması örneği; iyi yazılmış olmasının en olumlu yanlarından biri Louis Bloom karakterinin gerçekçiliğinin her şeyin önüne geçmiş olması diyebiliriz; film boyunca beş para etmez karakterinin amaçladığı yönde attığı adımları ve ahlakı sıfırlamasını izlerken bir yandan da hem yönetmen hem de senarist olan Dan Gilroy’un boşa çıkmış ABD rüyası ve kapitalizmin lideri ülkesine son derece sade bir dille itirazını dile getirişini de görüyoruz: şefkat ve merhamet elini uzatarak başkalarının acılarını dindirmek, onlara yardımcı olmak ve paylaşmak varken başkasının acizliğinden, zaafından, ölmesinden palazlanan ve bu kanla yaşamayı seçenlerin ve seçenek olarak da kendilerini bunu sunan ve bunu pazarlayan bir ekonomik sistemin yarattığı insanları anlatıyor film, işte bu anlamda bir vampir hikayesi anlatıyor da diyebiliriz film için.

Kesinlikle öneririm.

@ege_undag

3 yıl önce

7.5 / 10

Film çok ciddi mantık hataları içeriyor fakat onları kafayı takmayıp tadını çıkarırsanız seyir gücü yüksek hareketli bir film izlemiş olursunuz. Oyunculuklar iyi fakat Louis Bloom karakteri daha detaylı ve ince ayrıntılarla derinleştirilebilirmiş zira bu haliyle fazla karton duruyor hiç de özgün bir karakter imajı çizmedi benim gözümde. Sonuç olarak bence gerek senaryosu gerek karakterleriyle ne çok iyi ne çok kötü, vasat fakat potansiyeli olan bir film. En iyi yanı ise medyanın korku politikaları üzerinden, özellikle Amerika’da, nasıl işlediğini abartısız gösteriyor oluşu.

@filmist

4 yıl önce

7.5 / 10

Para kazanmak için her yolu deneyen herkesi kullanan bir adamın hikayesi.
Belirli bir yere kadar sıradan devam ederken sonlara doğru işler birden farklı bir hal alıyor.
Sosyopatlıkla beraber kontrolsüz hırsın nelere yol açacağını gösteriyor.
Kaliteli bir yapım şiddetle tavsiye ederim

@hrarchon

4 yıl önce

Bir iş yapacaksan Lou gibi yap. Eğer yapmayacaksan bence hiç yapma.

İzlediğim en kalite film/gerçeklerden biri.

@serkanaydemir

4 yıl önce

7 / 10

İlginç bir sosyopatlık

Genel anlamda Jake’in filmlerine hayranımdır. Bu filmine de doğal olarak hayran olmamak üzerdi beni, ama beklediğimden azcık üzmedi de değil hani. Kurgu falan gerçekten başında normal ilerlese de sonlara doğru akıcı bir hal alıyor. Benim en çok üzüldüğüm daha manyak bir senaryo yapılabilirdi. İzlerken zekaya hayran olacağımız vay be arkadaş deyip direk 8 puanı basacağımız bir işleniş olsaydı film tarih olurdu. Jake iyi oyuncu, bu filmde de onu net bir şekilde görüyoruz. Yan karakterler fazla geri planda kalıyor belki de film Jake’in üzerinden senaryolanmış, ama bu durum filmi ayrı bir yere getiriyor. LA’in sokaklarında yaşanan gece haberleri gerilimi de az daha orijinal olsaydı yemede yanında yat filmi olurdu. Yine de 7 puanı çok rahat alacak bir film. Arşive girecek yapımlardan.

İyi seyirler.

@kingcool

5 yıl önce

8.1 / 10

Jake'in en iyi performansını sergilediği hırs üzerine çekilmiş nadide eserlerden.
A

@alexxxdelarge

6 yıl önce

9.6 / 10

’’ başarıya giden yolda herşey mübahtır ’’ sözünü benimsemiş bir karakter . inanılmaz bir hırs , kesinlikle izlenmeli . 9/10

@dilarakrkmz

6 yıl önce

kurgu biraz basit olsada özellikle başrol oyuncusunun da etkisiyle akıp giden bir film oldu benim için. Ve bir de sonu, aslında film boyunca alttan alttan işi için her türlü şeyi yapma potansiyeli olmasını lanse etmelerinden sonra yine de şaşırmadan edemedim.
M

@mucahit

7 yıl önce

8.3 / 10

Son kisimlari agzim acik izledim.
SPOILER

Gece Vurgunu filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Gece Vurgunu filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Gece Vurgunu filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL