Gece Vurgunu Yorumları

Gece Vurgunu filmi detayları

@filmist

2 gün önce

7.5 / 10

Para kazanmak için her yolu deneyen herkesi kullanan bir adamın hikayesi.
Belirli bir yere kadar sıradan devam ederken sonlara doğru işler birden farklı bir hal alıyor.
Sosyopatlıkla beraber kontrolsüz hırsın nelere yol açacağını gösteriyor.
Kaliteli bir yapım şiddetle tavsiye ederim

@warriorpoet

1 ay önce

Bir iş yapacaksan Lou gibi yap. Eğer yapmayacaksan bence hiç yapma.

İzlediğim en kalite film/gerçeklerden biri.

@serkanaydemir

6 ay önce

7 / 10

İlginç bir sosyopatlık

Genel anlamda Jake'in filmlerine hayranımdır. Bu filmine de doğal olarak hayran olmamak üzerdi beni, ama beklediğimden azcık üzmedi de değil hani. Kurgu falan gerçekten başında normal ilerlese de sonlara doğru akıcı bir hal alıyor. Benim en çok üzüldüğüm daha manyak bir senaryo yapılabilirdi. İzlerken zekaya hayran olacağımız vay be arkadaş deyip direk 8 puanı basacağımız bir işleniş olsaydı film tarih olurdu. Jake iyi oyuncu, bu filmde de onu net bir şekilde görüyoruz. Yan karakterler fazla geri planda kalıyor belki de film Jake'in üzerinden senaryolanmış, ama bu durum filmi ayrı bir yere getiriyor. LA'in sokaklarında yaşanan gece haberleri gerilimi de az daha orijinal olsaydı yemede yanında yat filmi olurdu. Yine de 7 puanı çok rahat alacak bir film. Arşive girecek yapımlardan.

İyi seyirler.

@kingcool

1 yıl önce

8.1 / 10

Jake'in en iyi performansını sergilediği hırs üzerine çekilmiş nadide eserlerden.
A

@alexxxdelarge

2 yıl önce

9.6 / 10

'' başarıya giden yolda herşey mübahtır '' sözünü benimsemiş bir karakter . inanılmaz bir hırs , kesinlikle izlenmeli . 9/10

@dilarakrkmz

2 yıl önce

kurgu biraz basit olsada özellikle başrol oyuncusunun da etkisiyle akıp giden bir film oldu benim için. Ve bir de sonu, aslında film boyunca alttan alttan işi için her türlü şeyi yapma potansiyeli olmasını lanse etmelerinden sonra yine de şaşırmadan edemedim.
M

@mucahit

3 yıl önce

8.3 / 10

Son kisimlari agzim acik izledim.

@no-one

3 yıl önce

8 / 10

Oyunculukta beni şaşırtan Jack Gyllenhaal değil de Rick rolünü canlandıran Riz Ahmed oldu.Jack zaten her filmde olduğu gibi rolünü özümsemişti fakat Riz de bir o kadar başarılıydı. "There Will Be Blood" ve "Filth" filmlerini izlediyseniz eğer benzer bir tat alabilirsiniz izlerken.

Filmi izlerken kapitalizmin mikro düzeyde bir insanın tüm değer yargılarını yok edişini,robotlaştırışını konu edindiğini düşündüm fakat hırsızlıktan muhabirliğe geçişte ,yükselmek için toplumda,yasalarda kabul gören yolların dışına çıkılmadığı sürece herşeyin mübah olduğunu gördükçe ; bir haberin toplumun ilgisini çektiği ve yasaları çiznemediği sürece yayınlanış şeklinin ahlak dışı oluşunun,olaydan etkilenen insanların duygularının hiçe sayılmasının göz ardı edildiğini gördükçe ; kariyer basamaklarını tırmanmak için ilk koşulun emre itaat olduğu ,aykırılık değil sisteme uyumun önemli olduğunu gördükçe ;kısacası kendi içinde mantıklı bir sistemde yaşamak için insani ,evrensel değerlere değil o sistemin gerek
... Devamı
Oyunculukta beni şaşırtan Jack Gyllenhaal değil de Rick rolünü canlandıran Riz Ahmed oldu.Jack zaten her filmde olduğu gibi rolünü özümsemişti fakat Riz de bir o kadar başarılıydı. "There Will Be Blood" ve "Filth" filmlerini izlediyseniz eğer benzer bir tat alabilirsiniz izlerken.

Filmi izlerken kapitalizmin mikro düzeyde bir insanın tüm değer yargılarını yok edişini,robotlaştırışını konu edindiğini düşündüm fakat hırsızlıktan muhabirliğe geçişte ,yükselmek için toplumda,yasalarda kabul gören yolların dışına çıkılmadığı sürece herşeyin mübah olduğunu gördükçe ; bir haberin toplumun ilgisini çektiği ve yasaları çiznemediği sürece yayınlanış şeklinin ahlak dışı oluşunun,olaydan etkilenen insanların duygularının hiçe sayılmasının göz ardı edildiğini gördükçe ; kariyer basamaklarını tırmanmak için ilk koşulun emre itaat olduğu ,aykırılık değil sisteme uyumun önemli olduğunu gördükçe ;kısacası kendi içinde mantıklı bir sistemde yaşamak için insani ,evrensel değerlere değil o sistemin gerektirdiği donanımlara sahip olmaya mecbur kılınışı gördükçe filmin bize sürekli dayatılmak istenen "Kapitalizm bir dünya gerçeği" söyleminin arkasına saklanan ,karanlıkta kaldığından bir türlü fark edilemeyen ,kapitalizmden daha tehlikeli olan konformizmi baz aldığını fark ettim..

Amaca giden her yol mübah mıdır ,bilmiyorum ama Dostoyevski'nin dediği gibi "Tanrı yoksa her şey mübahtır."...

@rasteduh

3 yıl önce

10 / 10

arkadaş insanın kendine verdiği bir hediyedir.

@kahramansmt

3 yıl önce

7.6 / 10

Kendi türünde tam bir UNDERRATED... Güzel oyunculuk, güzel senaryo, güzel kurgu ve akıp giden bir film. Belki Lou yu kendime benzettiğimden sevmişimdir filmi :D

Keşke işin içine biraz romantizm koysalarmış :D Sarı teyzeyi yatağa atacağı anı beklemedim değil :D :D
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL