5.4

568 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.5 (14.468 OY)

KONUSU

Metin otuzlu yaşlarında hayatını televizyon skeçleri yazarak kazanan bir adamdır. Yazdığı senaryoların reddedildiği bir gün gittiği barda, hayatını tümüyle değiştiren Duygu ile tanışır. Duygu ve Metin bir masala başlarlar ama sonu başından belli bir masaldır bu.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

Daha fazla yanıt göster

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@gomeisa

5 ay önce

Elinizde izleyecek film dahi yoksa bile bunu izlemeyiniz! Gereksiz dramatizelerle dolu bir film ve bundan dolayı sonuna kadar içim şişti.

@theotan

1 yıl önce

8.7 / 10

bir iki yıl önce izlemiştim sanırım. derinliği içimi deşen bir senaryo...

@baltaliilahzago

3 yıl önce

1 / 10

Filmden sonra iki yıl boyunca incir reçeli yiyemedim.
S

@seda_vardal

8 yıl önce

Yorumların amacı bu zaten .yorumları okursun .iyi yorumlar çoğunluktaysa seyredersin kotu yorumlar cogunluktaysa seyretmezsin...ha ya da ben seyreticem bu filmi dersin.sonra istersen gelir yorum yazarsın. Bu kadar.

Filme gelirsek oyunculuk çok kötü ,film acayip sahte ,konu eh işte ama Türk sinemasının klasik köpürtmesi huyu, bokunu çıkarması durumundan o da güme gitmiş.

@arkturomeda

10 yıl önce

7.9 / 10

Bu filmin hayatına hiçbir sey katmadığını = vakit kaybı oldugunu düsünen insanlar nasıl bir hayat yaşıyor vakitlerini nasıl geçiriyorlar hayret icindeyim. Türkiye’de dram filmleri meşhur zaten düşüncesiz ama duygusal insanlar çoğu. Bu da o efsanevi dram yapıtlarından. Çok gercekci , özgün ( türkiyedeki filmlere göre ) , sıcak bir film. Filmi izlerken yutkunmayan insana şaşarım . Herkes bir kere de olsa izlemeli. Tabi ki mukemmel degil bazı detaylar var ama genel olarak çok güzel

@no_one

10 yıl önce

1 / 10

Hasan Karacadağ filmlerinin dram versiyonu.İnsanın gözüne soka soka "burası dram burda duygulan" mantığından başka bişey yok filmde

@fruit_fly

10 yıl önce

vakit kaybı

@lavn

10 yıl önce

kimse aile planlamasından bahsetmemiş bunlara.

@daydinak

10 yıl önce

izleme ve geç..

@dath

10 yıl önce

8.1 / 10

uzun zamandır inatla izlemediğim film.. izledim ve pişman değilim.. şimdi isyan'ın neden fenomen olduğunu daha iyi idrak ediyorum.. sahnesi senaryosu özgün ve tipik olmaktan kesinlikle uzak.. zaman zaman klasik diceniz durumalrın dahi bi anlamı var... özellikle camın arkasından öpüşme mükemmel bi akıl ama bu dramaya göre elbet..afişi hastane odasında göstermesi ve ifadesi tamamen kopartıyo izleyiciyi.. ve incir reçeli ölümsileşiyo.. tebrik ediyorum..

@otlu_kek

10 yıl önce

camın arkasından öpüştükleri bir sahne vardı galiba.Ahaha valla akıllara zarar bir film

@yasar

11 yıl önce

7 / 10

bu film yabancı yapım olsaydı bir çogunuz facebookta kapak fotografı yapıp içerisindeki diyologları duvarınızda paylaşır orda burda sohbetlerde birilerine bu filmi izle derdiniz samimiyetsiz ve yalamcısınız
B

@bohemiancat

11 yıl önce

İncirin filmini boş verin reçeli güzel.

@senadir

11 yıl önce

Kimi o Güney kore filmlerinin o ağır romantizmi burada da mevcuttur. Ama bu biraz daha ağlaktır. Ya da güney kore filmlerinde daha samimi görünüyor romantizm belki de.

@iliiif

11 yıl önce

10 / 10

Bu filmi beğenmeyenin aklından şüphe ederim. Ciddi olamaz, olmamalı. Bir kere Melike Güner şahane oynamış. Tek kelimeyle olağanüstü. Bir tane böyle oyunculuk görmedim Türkiye'de. Konusu nadir bulunan bir konu. Müzikler cuk demiş. Her şey dozunda. Bazı abartılı acı sahneleri var. Olacak o kadar. Bir kere adam daha önce kimsenin yapmadığını yapmış, taşın altına elini koymuş. Türkiye için tabu olan bir konuyu işleyecek kadar yürekli bir yönetmen. Hem de ilk filminden. Her bir kelimesini ezbere bilmekten utanmıyorum. Ne zaman canım sıkılsa açar izlerim. Neşelendirir, hüzünlendirir. Türk sineması sevmeyen ve izlemeyen biriyim. Aksine milyonlarca dünya sineması örneği izledim. Karşılaştırmak doğru olmaz. Ama bence Türkiye için muhteşem bir film. Kabul etmek lazım ki sinema sektörü Türkiye'de o kadar geri kalmış ve ilkel ki. Hep zaman kaybı. Para israfı. Boş ve anlamsız, korkunç efektler. Ama bu film farklı. Bu film derin. Etkisinden saatlerce
... Devamı
Bu filmi beğenmeyenin aklından şüphe ederim. Ciddi olamaz, olmamalı. Bir kere Melike Güner şahane oynamış. Tek kelimeyle olağanüstü. Bir tane böyle oyunculuk görmedim Türkiye'de. Konusu nadir bulunan bir konu. Müzikler cuk demiş. Her şey dozunda. Bazı abartılı acı sahneleri var. Olacak o kadar. Bir kere adam daha önce kimsenin yapmadığını yapmış, taşın altına elini koymuş. Türkiye için tabu olan bir konuyu işleyecek kadar yürekli bir yönetmen. Hem de ilk filminden. Her bir kelimesini ezbere bilmekten utanmıyorum. Ne zaman canım sıkılsa açar izlerim. Neşelendirir, hüzünlendirir. Türk sineması sevmeyen ve izlemeyen biriyim. Aksine milyonlarca dünya sineması örneği izledim. Karşılaştırmak doğru olmaz. Ama bence Türkiye için muhteşem bir film. Kabul etmek lazım ki sinema sektörü Türkiye'de o kadar geri kalmış ve ilkel ki. Hep zaman kaybı. Para israfı. Boş ve anlamsız, korkunç efektler. Ama bu film farklı. Bu film derin. Etkisinden saatlerce çıkamadığım yegane film. Önyargılı olmayın. Yorumları filmi izlemeden okumayın. Yorumun amacı izleyecek olana fikir vermektir ama bence bu filme haksızlık ediliyor.
SPOILER

İncir Reçeli filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

İncir Reçeli filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

İncir Reçeli filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL