Bıçaklar Çekildi: Gizemli Bir Serüven Yorumları

Bıçaklar Çekildi: Gizemli Bir Serüven filmi detayları

@amo

1 ay önce

6.7 / 10

ilk filmin çok çok çok altında

@serkanaydemir

1 ay önce

3.1 / 10

Yazık.

Sinema adına utanç verici bir durum içindeyiz. Böyle saçma sapan bir senaryo ve oyunculuk nasıl bu kadar abartılır. Baştan sona sıfır zeka ürünü. O kadar saçma ki Recep İvedik çok daha sağlam duruyor filmin yanında. İzlemeyen biri varsa bomboş bir yapım seni bekliyor haberin olsun. Anlamsız aksiyon, dandik senaryo, sıfıra yakın oyunculuk...

Kardeşini öldürmüş ama öfkelenip her yeri dağıtıyor ve buna isyan edenler kardeşini öldürmüş kişinin yanında dururken oley harikasın kızım diye bağırıyor. Yeminle son 10 yılda izlediğim en dandik yapım olabilir.

İzlemeyin !!

@kumik

2 ay önce

Şunu anlamadım:
Miles, Andi'yi öldürdükten sonra ona niye kutu göndersin?

@serkanaydemir

1 ay önce

Sanırım önce gönderiyor sonra Andi peçeteyi buluyor.

@stiff

2 ay önce

7 / 10

İlk filmi çok sevmiştim. İkinci filmde de sevdiğim ve sevmediğim şeyler oldu. Beğenmeyenlere elbette saygı duyuyorum. Ama abartıldığı kadar kötü olmadığı da açık. Biraz beklentilerin yüksek kaldığını düşünüyorum. Seyir zevki çok yüksek, akıyor. Janelle Monae'yi galiba ilk defa izledim, çok beğendim. Filmin ilk 1 saati çok keyifli giderken, olay kurgusu sonra çok hızlanıyor. Olayları çözümlemek de keza öyle. Birden olay çözülüveriyor. Göndermeler gayet güzel. Miles Bron karakterinin az çok kime benzetildiği ortada. Destek olduğu mesleklerden birinin influencerlık olması yine güncel bir konu. Pandemi esprileri güncel bir konu. Politikacı bir karakter barındırması güzel gönderme. Kurgu çok zekice değil ya da "vay be" dedirtmiyor. Olumlu/olumsuz yönleriyle beraber ben keyifle izledim.

@bigamist

2 ay önce

6.5 / 10

Kabak çekirdeği yerken son çekirdeğin acı çıkması gibi hissettirdi son 20 dakikası. Oysa ki gayet keyifli gidiyordu.

@timkaptan

2 ay önce

8.2 / 10

The origins of totalitarianism, Hannah Arendt.

@mckurkcu

3 ay önce

6.9 / 10

İlk filmin sevilme nedeni uzun yıllardır hasret kaldığımız Agatha Christie tarzı tek mekan dedektif öykülerinin iyi bir örneği olmasıydı. Herkes tarafından beğenilince devam filmi kaçınılmaz oldu ancak ortaya Netflix'in çerezlik filmlerinin bir örneği çıkmış. Hikaye oldukça sıradan olmuş devam filminde çok daha ilgi çekici bir hikaye beklerdim. Hikaye yerine daha çok seyirciye ulaşma kaygısı güdülerek oyunculara ve mekanlara çalışılmış. Whodunit filmlerinde bence en önemli şey katilin motivasyonudur, zekice işlenmiş bir cinayet kadar cinayetin neden işlendiği de önemlidir. Burada ne zekice işlenmiş bir cinayet ne de elle tutulur bir motivasyon var. Ayrıca Benoit Blanc oldukça geri planda kalmış, zekasını zorlayacak bir vaka olmamış bence, bundan sonraki devam filmlerinde onun kişisel hayatına da yer verilse hiç fena olmaz. Her şeye rağmen hafta sonu keyifle izlenebilecek bir film olmuş ama polisiye severleri tatmin etmeyeceği kesin.

@jessamina

3 ay önce

Bu sefer olmamış. İlk filmin yanından geçemez. Böyle bir kadroya yazık edilmiş.

@patrickjane

3 ay önce

5 / 10

Başaramamışlar
B

@benran

3 ay önce

7 / 10

Her devamı çekilen filmde olduğu gibi, ilk filmi aratan bir yapısı var. Ama yine de beğendiğimi belirtmeliyim
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL