7.2

50 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7 (770 OY)

KONUSU

Deniz 32. yaşını kutladığı doğum gününün gecesinde kanlar içerisinde hastaneye kaldırılır. Hayati tehlikeyi atlatan Deniz’i yoğun bir psikolojik süreç beklemektedir. Rehabilitasyon evresinde sık sık geçmişe döner ve ruhunda, çok derinde kilitli kalmış çekmeceleri açar. Kız çocuğuna nasıl davranacağını tam kestiremeyen bir anne-babanın evinde ergen cinselliğini yaşamaya çalışan Deniz’in ruhunda o günlerden gelen yaralar bir bir ortaya çıkacaktır.

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (19)

@eski-takvim yazdı...

Çar, 02 Ağu 2017, 05:39 (10 ay önce)

9.2 / 10

Uzun zamandır izlediğim en iyi Türk filmlerinden biri, her anne babanın izlemesi gerek bence. 

@pudukheba yazdı...

Pzt, 03 Tem 2017, 12:40 (11 ay önce)

8.1 / 10

Film önemli bir konuyu işliyor çocuk mastürbasyonu... Sanılanın aksine fazlasıyla yaşanan bir durum. Çocuklarda genellikle 3 ila 5 yaş aralığında görülmeye başlıyor.Çocuğun yeteri kadar anne sütü ile beslenememesi, kardeş doğumu, anne baba ayrılığı gibi bu durumu tetikleyen bir çok neden var. Ebeyevnlerin bu duruma anlayışlı  olması çok önemli.  Çocuk klinikleri maalesef " Eyvah! benim çocuğum sapık mı???" diyen ebeyevnlerle kaynıyor !!! Pardon ama bu da ciddi bir çocuk istismarıdır. Filme gelirsek; konu çok iyi işlenmiş. Kendi öz güvensizliğini çocuğuna yansıtan bir baba ve sonuçları... Filmde travmatik olayların, çocuğun mastürbasyon alışkanlığını tetikleyen durumun battaniye sahnesiyle başlayıp yine bu travmatik olayların bir nebze battaniye sahnesiyle bitmesi hoş bir ayrıntıydı. İzlenmesi gereken bir film. Ve buradan ebeveynlere sesleniyorum: Kafanızdaki saçma sapan düşünceleri ve o büyük egonuzu sakince yere bırakın ve çocuklarınıza onlarında bir birey olduğu düşüncesiyle sımsıkı sarılın ya da çocuk yapmayın !!!

@skynyrd yazdı...

Pzt, 29 May 2017, 00:17 (1 yıl önce)

10 / 10

Oedipus kompleksi üzerine güzel işlenmiş bir film. Yönetmenlerini de Zenne'den biliyoruz. İşi gücü bırakın izleyin ve konunun kök sebepleri üzerine okuyun araştırın isterim. Dünya daha yaşanabilir bir yer olabilir böylelikle. 

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Çekmeceler filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Çekmeceler filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Çekmeceler filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI