6.9

78 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.6 (833 OY)

KONUSU
Erdem, Sevil ve çocukları Edip ile Sevginin küçük bir kasabada süren yaşamları, Sevilin annesinin felç geçirmesi sonucu İstanbula taşınmalarıyla değişmeye başlar. Aradan geçen on yıl içinde Edip yatılı okula gitmiş ve evden uzaklaşmış, Erdem ise hala her zaman ulaşmak istediği iyi bir yazar olma hay ... Devamı
Erdem, Sevil ve çocukları Edip ile Sevginin küçük bir kasabada süren yaşamları, Sevilin annesinin felç geçirmesi sonucu İstanbula taşınmalarıyla değişmeye başlar. Aradan geçen on yıl içinde Edip yatılı okula gitmiş ve evden uzaklaşmış, Erdem ise hala her zaman ulaşmak istediği iyi bir yazar olma hayalinin peşindedir.

Sevginin ani bir şekilde değişen tavırlarını, içine kapanmasını ve mutsuzluğunu fark eden Sevil evde yaşanan bazı olayları sorgular ve kapalı kapılar ardındaki karanlık sırrı keşfeder. Erdem bir trafik kazasında yaşamını kaybeder, ölümü ailede yeni sırların ortaya çıkmasına neden olur. Küçük bir ailenin her üyesi hayatları boyunca tek başlarına taşımak zorunda kalacakları gerçeklerle baş başa kalır.

Kendilerine bile itiraf edemedikleri bu sır nedir?

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@miss_nobody

3 yıl önce

Yaniii bilemiyorum olmuş mu bu film?Konu seçimi tamam, Nergis Öztürk, Mert Fırat gerçekten başarılı.Kız çocuğu neden o kız, oyuncu mu yokmuş? Ayrıca bazı sahneler filmde neden vardı mesela tişörte çay döküldü; niye ki? Adam aşırı titiz; eee nereye vardık? Bunun gibi havada kalmış ayrıntılar.Belki de ben anlayamamışımdır,olabilir. Anneanne bir imgeyse eğer daha derinlik katılabilirdi. Ayyy eleştirmeye doyamadım, ayıptır emeğe.Son bir şey :çocuk tacize uğradığı için gay mi olmuş offff...

@naksidil

8 yıl önce

Bu duruma maruz kalan yıkım yaşayan zavallı kız çocukları ve aynı yıkımı yaşayan anneleri.. Ve finaliyle bu korkunç acıyı bu utancı sessiz sedasız sessizliğe gömen bir Anne.. Yaşananlar ne yazık ki korkunç ve kimselerin duyamadığı bir gerçek.
P

@pekipis

11 yıl önce

sigara üstüne sigara yaktırır

@mskfilm

11 yıl önce

amatör kalan tarafları öykünün yönetmenin yeteneğinin önüne geçişinden kaynaklı olsa gerek.. vakit kaybı değil, türk sineması için farklı bir yapım, en önemlisi film şiir merkezli..

@gundula

12 yıl önce

Yüzleşmekten en çok korktuğumuz gerçeği yüzümüze vuran, insanın içini ÖFKE ile dolduran, anlamadan yaşamanın acısını bir anne-eş profilinden dibine kadar hissettiren film... Nergis Öztürk'ün oyunculuğu çok iyi...
D

@dwyanewadecns

13 yıl önce

SPOILER İÇEREBİLİR!

Türk sineması için beklenmeyen şeyler vardı filmde yani bu kadar ters köşe yapabiliceğini düşünmemiştim açıkcası ama bazı yerlerinde de kamera hataları ya da mantık hataları cevapsız havada kalan şeyler vardı.Film tam anlamıyla akıcı değildi.Bazı sahnelerde durgunlaştı tam olarak akmadı bence.ve tüm konuları son 10 dk da birleştirmeye çalışmıişlar iyi giden bir filmi az kalsın berbat ediyorlarmış ama iyi toparlanmış herşey.Erkek çocuk üzerinde odaklanırken olayı kız cocugunda bitmesi değişik oldu ama edip karakterininde cocuklugunun öyle olması ve yanında tayfun adlı arkadaşını getırmesı sankı babasından cocuklugundan berı tacız gormesı bu durum da da gay olması sonucuna varabiliriz kendi yorumumuzca. Kızın kusmaları sanki hamileymiş gibi olucaktı ama stresten iğrenmeden olduğunu anladık. Ölüm haberi olduğundan anneannenin öldüğünü sanmıştıkama meğerse babaymış.Babanın flashback tadında gelmeleri ve süreler arası ge
... Devamı
SPOILER İÇEREBİLİR!

Türk sineması için beklenmeyen şeyler vardı filmde yani bu kadar ters köşe yapabiliceğini düşünmemiştim açıkcası ama bazı yerlerinde de kamera hataları ya da mantık hataları cevapsız havada kalan şeyler vardı.Film tam anlamıyla akıcı değildi.Bazı sahnelerde durgunlaştı tam olarak akmadı bence.ve tüm konuları son 10 dk da birleştirmeye çalışmıişlar iyi giden bir filmi az kalsın berbat ediyorlarmış ama iyi toparlanmış herşey.Erkek çocuk üzerinde odaklanırken olayı kız cocugunda bitmesi değişik oldu ama edip karakterininde cocuklugunun öyle olması ve yanında tayfun adlı arkadaşını getırmesı sankı babasından cocuklugundan berı tacız gormesı bu durum da da gay olması sonucuna varabiliriz kendi yorumumuzca. Kızın kusmaları sanki hamileymiş gibi olucaktı ama stresten iğrenmeden olduğunu anladık. Ölüm haberi olduğundan anneannenin öldüğünü sanmıştıkama meğerse babaymış.Babanın flashback tadında gelmeleri ve süreler arası geçişler oldukça iyi olmuş. Oyunculuk namına ahım şahım birşey yoktu ama kız karakter bir türlü ağlayamadı gözlerinden yaşlar akmadı daha iyi biri seçilebilirmiş.film genel olarak türk sinemasi için bir kazançtır.

@ediylenbudu

14 yıl önce

Bu kadının ekibine birileri "işitme engelliler için altyazı nasıl hazırlanır" dersi vermeli ya da çok duyarlıyız numaralarını bırakmalı.
G

@glory

14 yıl önce

bana göre anlatmak istediği şeyleri anlatan düz bir filmdi. enseste dikkat çekmiştir bu sebeple bile izlenebilir. oyuncular ve filmin bütünü gayet rahatsız edici ve kasvetli geldi. film boyunca sürekli bi huzursuzluk vardı bu yüzden filmin bu tarafını sevdim. oyunculuklar yerinde olmuş ama şahane bir senaryo,yönetmenlik veya film beklemeyin.
SPOILER

Atlıkarınca filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Atlıkarınca filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Atlıkarınca filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL