6.7

43 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.4 (1.103 OY)

Süre

1 Saat 45 Dk.

Tür

Dram

Yönetmen / Senarist

KONUSU

İstanbullu genç bir kadın psikiyatrist, tayinle geldiği ama şehre çok da uzak olmayan bir taşra kasabasında mecburi göreve başlar. Hafta çi görevine kasabada devam ederken, hafta sonları da İstanbul'daki evine gelir.  Çekici kocası Cem ile dışardan kusursuz gibi görünen bir evlilik sürdürmektedir; ama içten içe ters giden bir şeylerin olduğunu hisseder... Öte yandan bir gün hastaneye getirilen küçük yaşta bir kadın hasta olan Elmas ile ilişkisi Şehnaz'a bambaşka bir kapı açarken, akli dengesini yitirmek üzere olan Elmas da Şehnaz'ın yardımıyla ruhundaki düğümleri bir bir çözecektir.

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (11)

@olanzveins yazdı...

Cum, 20 Eki 2017, 16:50 (7 ay önce)

6.1 / 10

Her sahnesi anlam bakımından yeterince şey anlatsada kadın sorununu, ataerkil yapıyı , erkek egemen düzende kadının ezilmişliğini çok iyi bir şekilde aktarmaya çalışsada Anayurdu filmi kadar vurucu ve etkileyici olmamış.

@mavidir yazdı...

Cmt, 24 Haz 2017, 03:00 (11 ay önce)

iki kadının kesişen ve dramatikleşen hayatlarında bulamadıkları çıkmazlar. kesinlikle doğru tahliller. kadın olmak evrensel anlamda zor. 

@haoff yazdı...

Sal, 23 May 2017, 21:57 (1 yıl önce)

izlemek için aylarca bekledim ve sonuç: bu mu lan? yazacak çok şey var aklımda ama neredeyse hepsi forumlarda, sözlüklerde yazılmış. "hikayedeki kopukluklar, şehnaz'ın üstü kapalı ruh dünyası, elmas kızımızın sonu ne olacak?" vs geçiyorum ama ecem uzun aldığı ödülü fazlasıyla haketmiş bence. bir de keşke cem karakterini en azından ne söylediği anlaşılan bir oyuncu oynasaymış..

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Tereddut (Clair-Obscur) filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Tereddut (Clair-Obscur) filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Tereddut (Clair-Obscur) filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI