Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi

(2019)

Portrait de la jeune fille en feu a.k.a Portrait of a Lady on Fire

Film 2 Saat 2 Dk. Dram, Romantik Fransa 6 Aralık 2019

VİZYONDA

8.1

97 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.2 (23.305 OY)

KONUSU
Marianne, izole bir adada yaşayan genç bir ressamdır. Genç kadın bir gün, manastırdan yeni ayrılan Heloisein düğün portresini yapmakla görevlendirilir. Ancak portresinin yapıldığından Heloisein haberinin olmaması gerekmektedir. Marianne, kendisine verilen görevi harfiyen yerine getirmek zorundadır v ... Devamı
Marianne, izole bir adada yaşayan genç bir ressamdır. Genç kadın bir gün, manastırdan yeni ayrılan Heloisein düğün portresini yapmakla görevlendirilir. Ancak portresinin yapıldığından Heloisein haberinin olmaması gerekmektedir. Marianne, kendisine verilen görevi harfiyen yerine getirmek zorundadır ve bu yüzdenden gündüzleri Heloisei izleyip, geceleri portresini yapmaya karar verir. Bu durum gönülsüzce evlenmek üzere olan Heloise'in, yaklaşmakta olan düğün öncesi son özgür anlarını Marianne ile geçirmesine neden olur. İki kadın birlikte vakit geçirdikçe, aralarında beklenmedik bir yakınlaşma oluşur.

FRAGMAN

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@sirenien

1 saat önce

3.5 / 10

Duyguları hiç bir şekilde aktaramıyor bu film. Oyuncular inanılmaz derecede sönük. Final sahnesi çok havada kalmış. Filmin finalinde seyircinin aklında heloise'ın hayatına dair çok fazla soru işareti kalıyor. Batı medyası ve film eleştirmenleri tarafından şişirildiğine inandığım over-rated bir film.

@yigittpasa

1 ay önce

8.5 / 10

elinde patlamış mısır hışır hışır film izleyenler beğenmemiş. gerçi bu film herkese hitap edecek bir film değil. nasıl desem, biraz dingin bir film. çoğu sahnede müzik yok, ama olduğu sahneler çok özel. durağan ilerliyor, ama bunun yanında duygusal olarak çok kuvvetli.

beni içine alan tablo gibi bir filmdi. insan ilişkilerini güzel anlatan filmleri seviyorum.

vivaldi ve son sahne harikaydı. türk filmleri/dizilerindeki gibi gülüyor mu ağlıyor mu belli olmayan tepkilerle oynanan yapmacık sahneler bence duyguyu seyirciye hiç geçiremiyor.

@sonuncuadam

1 ay önce

4.5 / 10

Tam bir feminist filmi, dünyanın açık ara en overrated filmi de olabilir.

@gustav-mahler

2 ay önce

şu ana kadar 50 kişi izlemiş, 8.2 oy ortalaması çıkmış. Anlaşılan bu insanların hiç birisi buraya yorum yapmamışlar. Çünkü neredeyse bütün yorumlar olumsuzdu. Umarım beğenenler de yorum yapar.

@poormf

3 ay önce

3.5 / 10

Bu filmi özel kılabilecek şey ne?
Oyuncular mı çok iyi?
Konu mu çok sıradışı ve derinlikli?
Duygu aktarımı mı üst düzeyde?
Hiç biri.... Üstelik kadına bakış cinsiyetçilik boyutunda. Başlangıçtaki sandal sefası da çok anlamsız... 35/100

@gunerakdemir

3 ay önce

6.5 / 10

Gereksiz abartılmış bir film. Zaten filmin içerisine eşcinsellik koy avrupa ödüllerini toplaman garanti. Görüntü açısından iyi ama farklı bir durum yok başka bir filme bakın derim.

@ustunkoru

3 ay önce

3.6 / 10

dönem filmleri hem merak uyandırır, hem de beni hemen içine çeker. maalesef bu film bir hayal kırıklığı oldu. ne dönemi ne de ilişkinin duygusal boyutunu hissedemedim. oyuncular donuk, sahneler zorlamaydı - kurgu ise zaten felaketti. karakterler hakkında bol bol ser verip hiç bir sır vermedi film bu iki saat boyunca - tanımıyoruz, hissedemiyoruz.

yine bu senenin sanırım boşluğundan olsa gerek 'abartılan' filmlerinden! ya ayrıca kadın yönetmen diye slogan atıyorsunuz da - filmdeki yersiz çıplaklık ya da mantığa sığmayan sahneler başka bir yönetmenin olsaydı resmen 'kendini tatmin ediyor' tespitini yapıştırırız.

@senakaymak

3 ay önce

Çelişkinin bu kadar can acıtıcı olduğunu biliyorum da izlerken tüm olanlara, yaşananlara rağmen karakterlerdeki donukluğu üzerime geçirmiş sanki derime batan dikenlerin akıttığı kanı izliyormuş gibi hissettim. Görüyorum akan kanı ve hissediyorum acıyı ama çıt çıkarmıyorum.

@slash-is-real

3 ay önce

8.2 / 10

final beklediğimden anlamlıydı, özellikle son portre ve kitap sahnesi gerçekten etkileyiciydi. ama diğer bi yorumda da belirtildiği gibi filmin adını veren tablo hakkında daha belirgin bir hikaye olmalıydı. bazı kısımlar eksik kalmış.

@skynyrd

4 ay önce

9.2 / 10

Filmde erkeklerin göründüğü sahneler toplasan 30 sn, which is good :) her sene bir eşcinsel filmi prim yapıyor artık, geçen sene call me by your bu sene de bu..
SPOILER

Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL