Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi

(2019)

Portrait de la jeune fille en feu a.k.a Portrait of a Lady on Fire

Film 2 Saat 2 Dk. Dram, Romantik Fransa 6 Aralık 2019

8.1

170 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.1 (51.410 OY)

KONUSU
Marianne, izole bir adada yaşayan genç bir ressamdır. Genç kadın bir gün, manastırdan yeni ayrılan Heloisein düğün portresini yapmakla görevlendirilir. Ancak portresinin yapıldığından Heloisein haberinin olmaması gerekmektedir. Marianne, kendisine verilen görevi harfiyen yerine getirmek zorundadır v ... Devamı
Marianne, izole bir adada yaşayan genç bir ressamdır. Genç kadın bir gün, manastırdan yeni ayrılan Heloisein düğün portresini yapmakla görevlendirilir. Ancak portresinin yapıldığından Heloisein haberinin olmaması gerekmektedir. Marianne, kendisine verilen görevi harfiyen yerine getirmek zorundadır ve bu yüzdenden gündüzleri Heloisei izleyip, geceleri portresini yapmaya karar verir. Bu durum gönülsüzce evlenmek üzere olan Heloise’in, yaklaşmakta olan düğün öncesi son özgür anlarını Marianne ile geçirmesine neden olur. İki kadın birlikte vakit geçirdikçe, aralarında beklenmedik bir yakınlaşma oluşur.

FRAGMAN

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@merodesidero

3 ay önce

4 / 10

Tumblr gençlerini ve feministleri tatmin etmekten öteye gidemeyen bir film, edebi sözlerle zorlamaya hiç gerek yok. :)

@oykucu

3 ay önce

6.2 / 10

dekor, görüntü, renkler şahane olsa da iki kadın arasındaki aşk, arzu, tutku bana bir türlü geçmedi. elisa y marcela’daki o ihtirası aradım belki de. yalnız ateşin etrafında kadınların şarkı söylemeye başladığı sahne bitirdi beni. sabırsızlıkla izlemeyi beklediğim bu filme overrated diyeceğim hiç aklıma gelmezdi.

@koraydiyebirisi

3 ay önce

5.5 / 10

Diyaloglar film boyu, jest-mimikler ise son bölüme kadar çok vasattı. Ne gerçeklik algısı yarattı, ne masalsı bir etki bıraktı. Filmin iki saat sürmesi ise hiçbir gerekçenin sonucu değil. Kötü yazılmış, kötü yönetilmiş, vasat oynanmış bir filmdi. Müzikler de ruhsuzdu. Kostümler dışında beğeni alacak hiçbir şey bulamadım.
D

@dikkon

4 ay önce

Net overrated.... Call me by your name veya Blue is the warmest color filmlerinin yanlarına yaklaşamaz. Puana aldanmayın 2 saatinizi ziyan etmeyin.

@nivtonyen

5 ay önce

7.9 / 10

Aşk heteroseksüellerin tekelinde olan bir duygu değildir! Tıpkı ahlak gibi kişiye özeldir.

İki kadının aşkının anlatılması size fazla "eşcinsel" gelecekse eve kendinizi kapatın ve dışarı çıkmayın zaten. Film çok sakin biraz tarzda, sıkılabilirsiniz. Ancak yine de çekiyor kendini. Son sahnesi özellikle duygulandırıcı. Ben aldığı puanları hak eden bir film olduğunu düşünüyorum.

@sirenien

6 ay önce

3.5 / 10

Duyguları hiç bir şekilde aktaramıyor bu film. Oyuncular inanılmaz derecede sönük. Final sahnesi çok havada kalmış. Filmin finalinde seyircinin aklında heloise’ın hayatına dair çok fazla soru işareti kalıyor. Batı medyası ve film eleştirmenleri tarafından şişirildiğine inandığım over-rated bir film.

@sonuncuadam

7 ay önce

4.5 / 10

Tam bir feminist filmi, dünyanın açık ara en overrated filmi de olabilir.

@poormf

9 ay önce

3.5 / 10

Bu filmi özel kılabilecek şey ne?
Oyuncular mı çok iyi?
Konu mu çok sıradışı ve derinlikli?
Duygu aktarımı mı üst düzeyde?
Hiç biri.... Üstelik kadına bakış cinsiyetçilik boyutunda. Başlangıçtaki sandal sefası da çok anlamsız... 35/100

@gunerakdemir

9 ay önce

6.5 / 10

Gereksiz abartılmış bir film. Zaten filmin içerisine eşcinsellik koy avrupa ödüllerini toplaman garanti. Görüntü açısından iyi ama farklı bir durum yok başka bir filme bakın derim.

@ustunkoru

9 ay önce

3.6 / 10

dönem filmleri hem merak uyandırır, hem de beni hemen içine çeker. maalesef bu film bir hayal kırıklığı oldu. ne dönemi ne de ilişkinin duygusal boyutunu hissedemedim. oyuncular donuk, sahneler zorlamaydı - kurgu ise zaten felaketti. karakterler hakkında bol bol ser verip hiç bir sır vermedi film bu iki saat boyunca - tanımıyoruz, hissedemiyoruz.

yine bu senenin sanırım boşluğundan olsa gerek ’abartılan’ filmlerinden! ya ayrıca kadın yönetmen diye slogan atıyorsunuz da - filmdeki yersiz çıplaklık ya da mantığa sığmayan sahneler başka bir yönetmenin olsaydı resmen ’kendini tatmin ediyor’ tespitini yapıştırırız.

@senakaymak

9 ay önce

Çelişkinin bu kadar can acıtıcı olduğunu biliyorum da izlerken tüm olanlara, yaşananlara rağmen karakterlerdeki donukluğu üzerime geçirmiş sanki derime batan dikenlerin akıttığı kanı izliyormuş gibi hissettim. Görüyorum akan kanı ve hissediyorum acıyı ama çıt çıkarmıyorum.

@slash-is-real

10 ay önce

8.2 / 10

final beklediğimden anlamlıydı, özellikle son portre ve kitap sahnesi gerçekten etkileyiciydi. ama diğer bi yorumda da belirtildiği gibi filmin adını veren tablo hakkında daha belirgin bir hikaye olmalıydı. bazı kısımlar eksik kalmış.

@skynyrd

10 ay önce

9.2 / 10

Filmde erkeklerin göründüğü sahneler toplasan 30 sn, which is good :) her sene bir eşcinsel filmi prim yapıyor artık, geçen sene call me by your bu sene de bu..

@hippolyte

1 yıl önce

7 / 10

genel olarak beğendiğim bir film olsa da beklentilerimin altında kaldı. heloise in her anının eskizini çizdiği halde, filmin ismini aldığı asıl tablo için benzer sahneler göremedik üstüne üstlük yapılış aşaması da gösterilmedi. marianne in kişilik analizini oldukça yetersiz buldum.
SPOILER

Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL