7.3

129 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.6 (82.658 OY)

KONUSU
İngiltere’den mektup yoluyla bulduğu bir erkek ile evlenmeye karar veren, konuşma problemleri olan birkadın, küçük kızı ve de çok değer verdikleri piyanosunu yasnına da alarak, evleneceği kişi ile tanışmakiçin Yeni Zelanda’ya doğru yola çıkarlar. Evlendikten bir süre sonra yanlış bir seçim yaptığını ... Devamı
İngiltere’den mektup yoluyla bulduğu bir erkek ile evlenmeye karar veren, konuşma problemleri olan birkadın, küçük kızı ve de çok değer verdikleri piyanosunu yasnına da alarak, evleneceği kişi ile tanışmakiçin Yeni Zelanda’ya doğru yola çıkarlar. Evlendikten bir süre sonra yanlış bir seçim yaptığını kavrayangenç kadın, yerli halk ile kaynaşmayı başarmış bir beyaz ile, piyanonun etrafında başlayan yakınlaşmasıtutkulu bir aşka dönüşecektir.

Yönetmen, Jane Campion’un önemli eserleri arasında, Angel At My Table, An (1990), Holy Smoke (1999), Portrait Of A Lady (1994), Sweetie (1989) sayılabilir. Piyano filmi ile uluslar arası bir başarı kazanan Jane Campion, daha sonraki seneler diğer çalışmalarında Piyano’da yakalamayı başardığı çizgiye ulaşamamıştı. Piyano, 1993 senesinde tam 3 dalda Oscar ödülü almasının yanında, Cannes film festivalinde de altın palmiye ödülünü almıştı.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@mehmetm

1 ay önce

derinliği gösterilemeyen birçok karakterin olduğu, anna paquin’in çok güzel oynadığı(oscar’ı haketmiştir muhtemelen), senaryo’da kopmaların olduğu fazla abartılan filmdir kendileri.

@merodesidero

3 ay önce

Derler ki rahmetli Kurt Cobain intahar etmeden birkaç gün önce arkadaşlarıyla The Piano filmini izlemiş. Bu da izlediği son film olma ihtimalini doğuruyor. Kötü bir kapanış olmuş.

@naksidil

1 yıl önce

" Hayır. Ona ihtiyacı var. Onu almak zorunda.. "
Değer verirken hassasiyetini, ruhunu tamamlayacak bir adama aşıktır kadın. O adamla nefes almaya mecburdur derinlerde korkar.

@ezgi124

1 yıl önce

yırtıktan tenine dokunduğu sahne hep aklımda kalacak.

@tiamath

1 yıl önce

9 / 10

İnsanın hayatında bir nesneye ne kadar anlam katabileceği ve ona nasıl bağlanabileceğini güzel anlatabilmiş bir film. İçeriğinde ki ögeler ve Holly Hunter’ın oyunculuğu efsaneydi. Müzikleri ve sanat yönetimi de oldukça ölçülü ve başarılı yapılmış. İzlerken etkilenmemek gerçekten zor.

@wrong

4 yıl önce

Tuhaf atmosfere, iyi oyuncu ve etkileyici görselliğe sahip film. Güzel başlıyor ancak dağılıp gidiyor . Fazlasıyla melankolik. O melankolinin aşka bağlanması iyice sığ. Hunharca ölüp beğenmeleri anlamadım.

@wandlung

6 yıl önce

10 / 10

Son zamanlarda izlediğim en anlamlı film diyebilirim.

Görsellik harikaydı, müzikler harikaydı, oyunculuklara zaten söyleyebilecek bir söz bulamıyorum. Aslında her kadın ve her erkeğin mutlaka izlemesi gereken bir film bence. Hem ilişkilere bakış açısına, hem de insanın kendi benliğine dönüp yorumlar yapmasını sağlıyor.

İnsan nasıl bir nesneye böylesine bir tutkuyla bağlı olabilir ki sorusunun cevabıdır bu film bana göre. Özellikle bir enstrüman, belki kendisini bulmasıdır, belki de eksikliklerini kapatmanın bir yoludur, kim bilir.

Sanırım etkisinden uzun bir süre çıkamayacağım. Baş ucu filmidir artık benim için.

@daydinak

7 yıl önce

7 / 10

sesin olmadığı yerde sessizlik vardır.. sesin olamadığı yerde sessizlik vardır..

kadın bir şairden dinlenebilecek şiir gibi bir film..

@yesilimtrak

9 yıl önce

Filmi herkes izlesin ama en çok kadınlar... Bana kalırsa kadını anlatan filmlerden biridir bu film.
V

@viking

11 yıl önce

6 / 10

Güzel bir film ama etkileyici değil. Film mükemmel bir şekilde başlıyor; karanlık bir atmosfer, tanımadığı birisini evlenmesi için gönderilmiş konuşamayan ve küçük kızının tercümanlığını yaptığı bir anne ve onun cümleleri olan bir piano. Ama konu ilerledikçe gereğinden fazla aşka ve sekse bağlayıp kıt bir döngü içine giriyor. Filmi kurtaran Anna Paguin`in inanılmaz yeteneği, yoksa çekilir gibi değil.
M

@mandalnuriye

13 yıl önce

Muhteşem az mı kalır bu film için?
SPOILER

Piyano filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Piyano filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Piyano filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL