Beni Adınla Çağır

(2017)

Call Me by Your Name

Film 2 Saat 12 Dk. Dram, Romantik İtalya, Fransa 23 Şubat 2018

7.5

259 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.8 (301.765 OY)

KONUSU
1983 yılı yazı sırasında 17 yaşındaki Amerikalı-İtalyan Elio Perlman günlerini ailesinin İtalya’nın kuzeyindeki 17. yüzyıldan kalma villasında klasik müzik yaparak, okuyarak ve arkadaşı Marzia ile flört ederek geçirmektedir. Elio, Greko-Roma kültüründe uzmanlaşmış seçkin bir profesör olan babası ve ... Devamı
1983 yılı yazı sırasında 17 yaşındaki Amerikalı-İtalyan Elio Perlman günlerini ailesinin İtalya’nın kuzeyindeki 17. yüzyıldan kalma villasında klasik müzik yaparak, okuyarak ve arkadaşı Marzia ile flört ederek geçirmektedir. Elio, Greko-Roma kültüründe uzmanlaşmış seçkin bir profesör olan babası ve onu elit kesim meyveleriyle, doğal lezzetlerle şımartan, çevirmen olan annesi Annella ile bir arada olmaktan ziyadesiyle memnundur. Elio’nun olgunluğu ve entelektüel birikimi, onu tam teşekküllü bir yetişkin gibi gösteriyor olsa da, özellikle kalpteki konularda onun hakkında hala masum ve biçimlenmemiş olan çok şey vardır. Bir gün, doktorasını sürdüren büyüleyici bir Amerikalı bilim adamı olan Oliver Elio’nun babasına yardım etmek göreviyle yıllık yaz stajyeri olarak villaya gelir. Güneşin ışıltılarının arasında Elio ve Oliver hayatlarını sonsuza dek değiştirecek bir yaz boyunca yeşermekte olan arzunun güzelliğini keşfedeceklerdir.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@yusufozsynn

2 yıl önce

8.2 / 10

Dünyada aykırı olarak görülen bir durumu tüm homojenliği ile bize anlatan ve sevginin herşeyle başa çıkamayagını açık ve net gösteren bir film.
W

@whatever

2 yıl önce

5.6 / 10

Şeftaliye cinsel organını girdiren eşcinsel bir ergen var filmde. İzlemenizi tavsiye etmem

@rei

3 yıl önce

9 / 10

Çok dokunaklı bir film. Özellikle müziklerine bayıldım.
"Is it better to speak or to die?"
"The meaning of the river flowing is not that all things are changing so that we cannot encounter them twice, but that some things stay the same only by changing."
T

@tayla

4 yıl önce

Elio.. o kadar harika rol yapıyor ve Oliver’a her dokunuşunda tutkuyu hissettiriyor. Babasının yaptığı konuşma çok çok güzeldi.
S

@sunmayshine

4 yıl önce

8.5 / 10

Kitabını da okumuş bir izleyici olarak filmin çok başarılı olduğunu söyleyebilirim.İzledikten sonra hikayeye hayran kalıp okumaya karar vermiştim.Tabi ki kitap da çok etkileyici elionun neler düşündüğünü,filmde anlamsız gelen bazı davranışlarının sebebini anlamak açısından da iyi.Fakat ben filmini tercih ederim burda en büyük etken de oyuncu seçimleri.Timothee chalamet muh te şem bir seçim olmuş.Armie Hammer yeri doldurulabilir olsa da elio için başka birini düşünemiyorum ama ikisinin kimyalarının çok iyi olması filmi resmen uçuruyor.Devam filmini heyecanla beklesem de malesef çok beklentim yok.Kitapta anlatılan seneler sonrası bölümünde filmlik malzeme olduğunu düşünmüyorum.Yine de umarım yanılırım.

@gunerakdemir

4 yıl önce

7.1 / 10

Bu kadar abartıldıktan sonra sonucun bu olması üzücü. Overrated seçeneğine basın geçin.
P

@philocine

5 yıl önce

7 / 10

Atmosfer ve mekanlar harika. Hikaye ve film vasat.

@kingcool

5 yıl önce

7.1 / 10

Senenin en büyük beklenti içinde olunan benimse hayal kırıklığı yaşadığım farklı cinsel eğilimleri barındıran film.

@cglctn

5 yıl önce

filmin sonlarına doğru baba-oğul konuşması fevkaladenin fevkindeydi. sırf bu yüzden bile izlenir...

@sapandayumurta

5 yıl önce

5 / 10

Film eşcinsel filmi değil bu arada. İki karakter de biseksüel.

@artshelter

3 yıl önce

LGBT içeriği barındıran tüm filmler literatürde pembe sinema olarak adlandırılıyor. Eşcinsel değil biseksüel demek inanılmaz cahil bir cümle. Çünkü iki kavramda birbirinden ayrı düşünülemez ve ayrıca filmde kimin eşcinsel veya biseksüel olduğu tartışılmıyor sadece basit hüzünlü bir aşk hikayesi...

@sapandayumurta

5 yıl önce

5 / 10

Filmden zorlaya zorlaya anlam çıkarmaya gerek yok.bildiğin şeftaliye hallendi eleman. Bazen pipo sadece pipodur işte.

@artshelter

3 yıl önce

Bomboş bir yorum daha

@benisakinceanla

6 yıl önce

9 / 10

o kadar güzel ki.

@paranoidea

6 yıl önce

6 / 10

Gerçekten beğenmedim, çok sıkıldım. Biraz görsellik ve düşünceye sevk eden birkac söz için iki saat harcamaya hic gerek yok bence. Eşcinselliği konu alan her film anlamlı ve önemlidir anlayışından vazgeçmek lazım. Overrated bir film. Puanım olsa olsa 6/10.

@barisba

3 yıl önce

Bir biseksüel olarak %100000 katıldığımı söylemeliyim bu yoruma. Gerçekten mekan ve görüntü çok güzel ama hikâye inanılmaz sıkıcıydı.

@paranselost

6 yıl önce

bitse de gitsek. overrated.
A

@almitra

6 yıl önce

Film ile ilgili pek bir şey bilmeden gittik izlemeye iki arkadaşımla birlikte. Hani eleştirmenlerden iyi not almış diye.. O eleştirmenleri de çok merak ettim filmden sonra. İtalya’yı seyredip geri kalanına epeyce güldük. Yaşantı oldukça ütopik, insan sinemadan çıkıp otobüse bineceğine üzülüyor.. Zannımca iyi film yaşamı bütünüyle ele alabilen filmdir. Sadece aşk kısmına odaklanmak işi sığlaştırıyor, komik duruma düşürüyor. Nesnel olan yanı ise bize eşcinselliği kadın gibi ya da erkek gibi davranmayarak sunması idi. Gerçi öyle davranıyor olması da kişinin kendi tercihi olmayabiliyor ama hakikatte eşcinsel olmak ’... gibi’ davranıyor olmak değildir, bunu görebildiğim için mutlu oldum.
SPOILER

Beni Adınla Çağır filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Beni Adınla Çağır filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Beni Adınla Çağır filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL