Beni Adınla Çağır 2017

Call Me By Your Name

7.5

105 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.1 (88.032 OY)

Süre

2 Saat 12 Dk.

KONUSU

1983 yılı yazı sırasında 17 yaşındaki Amerikalı-İtalyan Elio Perlman günlerini ailesinin İtalya'nın kuzeyindeki 17. yüzyıldan kalma villasında klasik müzik yaparak, okuyarak ve arkadaşı Marzia ile flört ederek geçirmektedir. Elio, Greko-Roma kültüründe uzmanlaşmış seçkin bir profesör olan babası ve onu elit kesim meyveleriyle, doğal lezzetlerle şımartan, çevirmen olan annesi Annella ile bir arada olmaktan ziyadesiyle memnundur. Elio'nun olgunluğu ve entelektüel birikimi, onu tam teşekküllü bir yetişkin gibi gösteriyor olsa da, özellikle kalpteki konularda onun hakkında hala masum ve biçimlenmemiş olan çok şey vardır. Bir gün, doktorasını sürdüren büyüleyici bir Amerikalı bilim adamı olan Oliver Elio'nun babasına yardım etmek göreviyle yıllık yaz stajyeri olarak villaya gelir. Güneşin ışıltılarının arasında Elio ve Oliver hayatlarını sonsuza dek değiştirecek bir yaz boyunca yeşermekte olan arzunun güzelliğini keşfedeceklerdir.

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (12)

@paranoidea yazdı...

Paz, 08 Nis 2018, 12:29 (2 hafta önce)

6 / 10

Gerçekten beğenmedim, çok sıkıldım. Biraz görsellik ve düşünceye sevk eden birkac söz için iki saat harcamaya hic gerek yok bence. Eşcinselliği konu alan her film anlamlı ve önemlidir anlayışından vazgeçmek lazım. Overrated bir film. Puanım olsa olsa 6/10.

@fight-club-ile yazdı...

Sal, 06 Mar 2018, 00:32 (1 ay önce)

10 / 10

Son anlarını unutabileceğimi asla sanmıyorum ya. Bir film yüreğime bundan daha çok dokunabilir mi? Onu da pek sanmıyorum.

@memudula yazdı...

Paz, 04 Mar 2018, 19:37 (1 ay önce)

Arkaplanda yağan kar taneleri,şömine eşliğinde akan gözyaşları ince ince dokudu kalbime ağlarını.Böyle naif böyle dokunaklı bir film.   Son sahnede nişanlandığını söylediğinde, aklıma ilk gelen şey ''BROKEBACK MOUNTAİN''.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Beni Adınla Çağır filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Beni Adınla Çağır filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Beni Adınla Çağır filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI