Beni Adınla Çağır 2017

Call Me By Your Name

7.5

115 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.1 (88.032 OY)

Vizyon Tarihi

22 Şubat 2018

Süre

2 Saat 12 Dk.

KONUSU

1983 yılı yazı sırasında 17 yaşındaki Amerikalı-İtalyan Elio Perlman günlerini ailesinin İtalya'nın kuzeyindeki 17. yüzyıldan kalma villasında klasik müzik yaparak, okuyarak ve arkadaşı Marzia ile flört ederek geçirmektedir. Elio, Greko-Roma kültüründe uzmanlaşmış seçkin bir profesör olan babası ve onu elit kesim meyveleriyle, doğal lezzetlerle şımartan, çevirmen olan annesi Annella ile bir arada olmaktan ziyadesiyle memnundur. Elio'nun olgunluğu ve entelektüel birikimi, onu tam teşekküllü bir yetişkin gibi gösteriyor olsa da, özellikle kalpteki konularda onun hakkında hala masum ve biçimlenmemiş olan çok şey vardır. Bir gün, doktorasını sürdüren büyüleyici bir Amerikalı bilim adamı olan Oliver Elio'nun babasına yardım etmek göreviyle yıllık yaz stajyeri olarak villaya gelir. Güneşin ışıltılarının arasında Elio ve Oliver hayatlarını sonsuza dek değiştirecek bir yaz boyunca yeşermekte olan arzunun güzelliğini keşfedeceklerdir.

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (13)

@benisakinceanla yazdı...

Sal, 15 May 2018, 01:52 (1 ay önce)

9 / 10

o kadar güzel ki.

@paranoidea yazdı...

Paz, 08 Nis 2018, 12:29 (2 ay önce)

6 / 10

Gerçekten beğenmedim, çok sıkıldım. Biraz görsellik ve düşünceye sevk eden birkac söz için iki saat harcamaya hic gerek yok bence. Eşcinselliği konu alan her film anlamlı ve önemlidir anlayışından vazgeçmek lazım. Overrated bir film. Puanım olsa olsa 6/10.

@fight-club-ile yazdı...

Sal, 06 Mar 2018, 00:32 (3 ay önce)

10 / 10

Son anlarını unutabileceğimi asla sanmıyorum ya. Bir film yüreğime bundan daha çok dokunabilir mi? Onu da pek sanmıyorum.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Beni Adınla Çağır filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Beni Adınla Çağır filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Beni Adınla Çağır filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI