8

187 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.2 (29.381 OY)

KONUSU
The Lost Room (Türkçe: Kayıp Oda), ABD’de Sci Fi Channel’da yayınlanmış olan bir bilim-kurgu mini dizisi. Dizi bir oda ve bu odadaki olağandışı güçlere sahip günlük objeler etrafında geçmektedir. Baş kahraman Joe Miller, odada kaybolan kızı Anna’yı kurtarmak için bu objeleri araştırmaktadır. 1960’la ... Devamı
The Lost Room (Türkçe: Kayıp Oda), ABD’de Sci Fi Channel’da yayınlanmış olan bir bilim-kurgu mini dizisi. Dizi bir oda ve bu odadaki olağandışı güçlere sahip günlük objeler etrafında geçmektedir. Baş kahraman Joe Miller, odada kaybolan kızı Anna’yı kurtarmak için bu objeleri araştırmaktadır. 1960’larda Route 66’da tipik bir motel iken bir yıl sonra "olay" adı verilen durum sonucu gerçek zaman ve uzayın dışında bir kayıp oda belirmiştir.

Sunshine Otelinin 10 Numaralı odası ve bu odadan açılan kapılar... kapıların doğru yere açılması için gitmek istediğiniz yerin resmini gözünüzde canlandırmalısınız yoksa istemediğiniz bir yere gidebilirsiniz! Kolleksiyoncular "eşya"nın sırlarına vakıf olmuş esrarengiz insanlar ve dünya bildiğimiz bir dünya değil...

Odadaki Bazı Eşyaların Özellikleri

Anahtar: Her kapıyı açar ve otel kapısını ve çıkarken hayal ettiğiniz kapıdan çıkarsınız.

Otobüs Bileti: New Mexico - Gallup dışında bir otobana gökten zembille atar :).

Kol Saati: İçine konan yumurtayı pişir.

Tırnak Törpüsü: Bakan kişi kısa süreli derin bir uykuya yatırır.

Şemsiye: Taşıyan kişiyi tanınmış biri gibi düşünmesini sağlar.

Kurşun Kalem: Sert bir nesneye vurduğunuzda 10 peni düşmesini sağlar.

Tükenmez Kalem: Değdiği herşeyi mikrodalga ile anında pişirir.
Peter Krause

Detective ...

Elle Fanning

Anna Miller

Julianna Margulies

Jennifer B...

Kevin Pollak

Karl Kreut...

Roger Bart

Howard 'Th...

Chris Bauer

Detective ...

Ewen Bremner

Harold Str...

Margaret Cho

Suzie Kang

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@cokoprenses

5 ay önce

7.8 / 10

Dikkat çekici bir konu, sıradan değil. Olağanüstü bir hayal gücüyle ortaya çıkmış bir yapım bence. Tadında bırakılmış fakat senaryoda boşluklar var. Onun dışında keyifle izlenebilecek bir mini dizi.

@oguvencc

11 ay önce

9 / 10

Bukadar izlenmiş olmasına sevindim 10 numara dizidir. Yeni çıkan dizilerde aradığınızı bulamıyorsanız düşünmeden başlayın izleyin. Drama, Science Fiction, Miniseries, Mystery

@thematrixhasyou

7 yıl önce

Dizi izlemeyi seven biri değilim, o nedenle mini-dizileri tercih etmeye çalışırım. Black Mirror ile başlayan serüven The Lost Room ile devam etti. Oldukça sıra dışı ve tatminkardı, Black Mirror'dan sonra bünyeme şifa gibi gelmiştir.
T

@tyfndulger

7 yıl önce

Çok güzel bir diziydi ya... birde şu dizilerin bir ortasını bulamıyorlar ya çok uzun ya çok kısa :)

@tammer

7 yıl önce

azımıza bir barmak bal çalıp da kaçan zeka dolu sürükleyici dizi
P

@passioncrown

7 yıl önce

7 / 10

böyle yaratıcı, uzatılası hikayeler hık diye yarım yamalak kesildiği zaman sinir oluyorum. şöyle onikişer bölümden üç sezon cuk çekilseydi, başımızın üstüne koysaydık. izlemeyenler vakit kaybetmezler, doymazlar da.

@yorgun_nihilist

9 yıl önce

8.5 / 10

Dizi kızın bulunması için duygusal modda değil de; evren,zaman ve odanın sırrı noktasında biraz daha uzatılarak işlenseydi mükemmel ötesi bir başyapıt izlemiş olacaktık.

@kaede

9 yıl önce

yönetmenin bir diziye ya da filme katkısı tartışılmaz. six feet under'da ki peter krouse nerde lost roomdaki nerde. lost room konu ve sürükleyicilik olarak çok iyi ama alt yapısı boş, aksiyonu hiç düşmeyen bir tempoda merak uyandırarak(ki bunu nesnelerle cidden başarıyorlar) devam eden dizi vasat oyunculuk ve bitsede gitsek tarzı bir sonla ne kadar baltalansada kült diziler arasında yerini aldı. belki reklam yapmak gibi olacak ama hbo'nun dizileri dışında dizi izlemiyorum(breaking bad ve mad man hariç - şuan-) bunun nedeni de diğer dizilerin felsesik ve psikolojik öğelere yer vermemeleri. sırf konu ve sürükleyicilik kriter olsaydı lost, prison break ve heroes klasik diziler olurlardı ama popüler olmanın dışında birer hit olarak zamanla unutulcak diziler arasındalar. lost room bu saydıklarımın arasında bir yerde. bunun nedeni ise gizemli atmosferleri, başarılı boyut atlamaları ve her nesnenin ayrı ayrı öneminin olup bilm kurguya özgü ve
... Devamı
yönetmenin bir diziye ya da filme katkısı tartışılmaz. six feet under'da ki peter krouse nerde lost roomdaki nerde. lost room konu ve sürükleyicilik olarak çok iyi ama alt yapısı boş, aksiyonu hiç düşmeyen bir tempoda merak uyandırarak(ki bunu nesnelerle cidden başarıyorlar) devam eden dizi vasat oyunculuk ve bitsede gitsek tarzı bir sonla ne kadar baltalansada kült diziler arasında yerini aldı. belki reklam yapmak gibi olacak ama hbo'nun dizileri dışında dizi izlemiyorum(breaking bad ve mad man hariç - şuan-) bunun nedeni de diğer dizilerin felsesik ve psikolojik öğelere yer vermemeleri. sırf konu ve sürükleyicilik kriter olsaydı lost, prison break ve heroes klasik diziler olurlardı ama popüler olmanın dışında birer hit olarak zamanla unutulcak diziler arasındalar. lost room bu saydıklarımın arasında bir yerde. bunun nedeni ise gizemli atmosferleri, başarılı boyut atlamaları ve her nesnenin ayrı ayrı öneminin olup bilm kurguya özgü ve fantastik ögeleri bir arada sunması

@peregrinus

9 yıl önce

9.5 / 10

izlediğim gelmiş geçmiş en iyi dizi. kısa tutmuşlar, kötü olmuş gibi görünüyor belki ama aslıda en iyisini yapmışlar. başroldeki eleman biraz gözüme takıldı, pek başarılı dğeildi, belkide diğer herşey çok iyi olduğu için öyle göründü bana. izleyin izletin.
N

@nergs

9 yıl önce

Hala düşünürüm bu diziyi neden bitirmişler anlamam. Yıllar geçti izlememden üzerinden ancak yine de ilk günkü heyecanla tekrar izlerim. Keşke devam etseymiş, sonu daha iyi kurgulansaymış, Yazık olmuş.

@rinustalarin

10 yıl önce

8.6 / 10

40 yıl düşünsem, böyle bir senaryo çıkaramazdım herhalde...

Sonunda delik olsa da, mükemmele çok yakındı.

Kesinlikle izlenmeli.
T

@tlgcnstr

10 yıl önce

Bir gece çok övülüyor 1 bölüm bakayım dedim ve bitince kendime gelebildim. Konu çok güzel, sürükleyicilik harika ama final olmamış malesef. O kadar aceleye gelmiş ki birçok şey atlandı gitti. 6 bölüm değil de (aslında 3 bölüm tabi de 40 dakikalık 6 bölüm olarak söylüyorum) 13 bölüme yaysalarmış çok efsanevi olurmuş sanırım. Açıklanmayan birçok detayı da açıklayabilirlerdi böylelikle. Final sönük olsa da yine de en beğendiğim diziler arasına ismini yazdırdı. Ah bir de sonu güzel olsaydı...

@dom_cobb

10 yıl önce

senaristlerin bu mini seriyi yapmadan önceki muhabbetlerini düşünüyorum da heralde şöyle olmuştur ;

+ abi aklım bi fikir geldi , şöyle bir oda olsun ama öyle sıradan bi oda değil. odanın içindeki eşyaların ilginç güçleri falan var böyle . mesela odadaki lamba zart yapıyo, odadaki masa zurt yapıyo . nası fikir , en azından ilginç dimi?

- ilginç ne demek olağanüstü , hadi çekelim yalnız dizideki oyuncuların oyunculukla alakası olmayacak bide işin içinde aşk da olacak ama kadınla erkek öyle bir anda aşık olacak yani hikaye gelişimi falan yok yıldırım aşkı.bi de yarattığımız evreni hiç açıklamadan bırakıcaz yani milletin oda niye oluştu falan hiçbirinin cevabını bulamıycak .şartlarım bunlar ok mi?

+ ne demek abim benim canın sağolsun hadi çekelim..

ve başyapıt (!) böylece huzurlarınıza sunulur.kısaca bence vakit kaybıdır , izlemeyiniz.

@satanfactor

11 yıl önce

9.1 / 10

Göz açıp kapayıncaya kadar bitiverdi. Nesnelere bayıldım doğrusu.. Harold Striztke karakterini Yüzüklerin Efendisi' ndeki Gollum' u (kıymetlimissss) hatırlattı bana. Baxley' in A-Takımı' ndan sonra yaptığı en iyi işlerden birisi diye düşünüyorum..

@akter1991

11 yıl önce

Bence senaristleri akıllılık etti. Tadında bıraktılar. Eğer devam edilseydi bence altından kalkılmazdı o dizinin sonra lost gibi olur çıkardı. İlerledikçe yeni sorular ortaya çıkacaktı ve sorular, her zaman cevaplanmayan sorular vardır. Eğer bu sorular konunun gidişatını etkilemiyorsa bence problem yok :)
SPOILER

Kayıp Oda dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kayıp Oda dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kayıp Oda dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL