9

410 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.9 (305.944 OY)

KONUSU
Black Mirror, 3 bölümden oluşan bir mini dizi. İngiliz yapımı olan bu dizinin her üç bölümü farklı bir hikayeyi, farklı oyuncularla ve farklı yönetmenlerle anlatıyor.

Hikayelerin ortak noktası seçimler ve özgürlükler gibi görünüyor. Ama hikayelerin sadece tek bir teması olduğunu söylemek büyük haks
... Devamı
Black Mirror, 3 bölümden oluşan bir mini dizi. İngiliz yapımı olan bu dizinin her üç bölümü farklı bir hikayeyi, farklı oyuncularla ve farklı yönetmenlerle anlatıyor.

Hikayelerin ortak noktası seçimler ve özgürlükler gibi görünüyor. Ama hikayelerin sadece tek bir teması olduğunu söylemek büyük haksızlık olur.

Üç öykünün de yazarı olan Charlie Brooker; seyirciyi emniyetsiz bir dünyaya başarıyla sürüklerken, farklı gerçekliklerin ve şimdiye kadar hiç düşünmediğimiz açmazların olduğu bir dünya yaratıyor. Gerçeklerden çok da uzakta olmayan bir gerçeküstü dünya bu. İnsanları özgür kılan özelliğin, seçim yapabilme becerisi olduğunu sıklıkla söyleriz. 3 hikayedeki seçimler ve özgürlükler gerçekten de sınırları zorlayacak cinsten.

Her bölümün sonunda zihinlerde kalan çaresizlik hissi, hemen uzaklaşmak isteyeceğimiz türden.

Bazı filmler ve kitaplar vardır; onlarla ilişkinizi bitirdiğiniz andan itibaren unutmak istersiniz ve unutursunuz da...

Sistem kendisini bu şekilde korur. Black Mirror bunun tipik bir örneği.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@ezgibnk

1 ay önce

4.sezon 4.bölüm...hala etkisinden çıkamadım.

@codingmylife

1 ay önce

9 / 10

Her bölümü ayrı güzel : )

@manuks

6 ay önce

Anlatılmaz yaşanır. Her sezon, her bölüm farklı oyuncular ve temalarla, günümüz değil bambaşka bizi bekleyen bir teknolojiye olan tepkiyi ele alan, senaryoyu yazanlara büyük saygı duyduğum bir dizi. Defalarca kez izledim ve 5.sezonu da öyle bir sabırsızlıkla bekliyorum.
T

@tyfngkts

6 ay önce

ağır konusu ve eleştirisi ile herkesin anlayamadığı ve beğenmediği için izlemediği bir dizi.

@klyn

6 ay önce

Gelmiş geçmiş en iyi dizi. Aksini iddia eden Akasya Durağı fanboyudur.

@mithraldil

10 ay önce

9 / 10

Dizi demek istemediğim kisa filmler , dehşet güzel demek istiyorum buna ama o populer olan tabiri kasetmeden , yani dehşet gerçekleri distopyaları önümüze guzelce sermesi işte !
R

@rcpgdk111

1 yıl önce

Yakın gelecek distopyası.

@linquter

1 yıl önce

9.9 / 10

Dizi değil de daha çok bir birinden iyi 19 film gibiydi. Hikayeleri, oyunculukları, çekimleri, herşeyiyle muazzam. Bir efsaneye tanıklık ediyoruz, bu zamanlarda zor bulunacak bir fırsat.

@endaksiorea

1 yıl önce

10 / 10

4. sezon 2. bölümün yönetmeninin adını görünce çat diye çağrışım yaptı tabi, bkz. flightplan

@adolven

1 yıl önce

9.9 / 10

Her bölüm insanın suratına tutulan bir kara ayna ama bazen mesajı o kadar derinlere gömüyorlar ki bulunca oha diyebiliyorsun.

İnsanı fazlasıyla düşündürüp biraz da ürküten; ulan kim yazıyor bu senaryoları sende nasıl bir zeka var yiğidim diyip beni kendisini araştırmaya iten bir şey Black Mirror.

Beklentinizi tavan yapmayın hiçbir şey için fakat kendi adıma iddia ediyorum; ne geçmişte ne de gelecekte Black Mirror kadar olağanüstü bir şey yapılamayacak ve yine iddia ediyorum bazı bölümleri üniversitede çeşitli disiplinlerde kullanılabilir.

Sana puanım 1 puan nazarlık olsun: 99/100
F

@fthgzl79

1 yıl önce

9.1 / 10

1-1'de başbakanın özgürce eyleme geçmediğini,mecburen domuzla ilişkiye girdiğini görüyoruz..Aslında istemiyor ama yanındaki yardımcıları,açıkça tehdit ediyorlar başbakanı..Dünya'da hiçbir başbakan böyle birşey yapmaz ama burada başbakanın tehdit edilmesi(seni koruyamayız söylemi) etkili oluyor..Yani dizi çok sert bir girişle başlıyor.. 1-2'nin son anlarında siyahi oyuncu adeta şov yapıyor..Müthiş bir oyuncu..Bir kölenin cinnet geçirmesi çok etkileyiciydi..Yalnız cinnet geçirse de,yine köle olmaya devam etmesi trajikomikti.. 1-3'de teknolojinin insan hayatına etkisi çok iyi anlatılmış.. 2-1'de robotların hayatımıza gireceği yakın gelecek işlenmiş..Sönük bir bölümdü.. 2-2 dizinin en baba bölümüydü bence..Müthiş.. 2-3'de sönük bir bölümdü..Waldooo..! 3-yılbaşıda sönük bir bölümdü..Sondaki engelleme iyiydi ama.. 3-1'nin son sahnesi enfesti..İnsanın gerçek yüzünü bu sahnede görebilirsiniz.. 3-2 garip bir bölüm..Gerilimi,gizemi iyiydi.. 3-3 iyi bir bö
... Devamı
1-1'de başbakanın özgürce eyleme geçmediğini,mecburen domuzla ilişkiye girdiğini görüyoruz..Aslında istemiyor ama yanındaki yardımcıları,açıkça tehdit ediyorlar başbakanı..Dünya'da hiçbir başbakan böyle birşey yapmaz ama burada başbakanın tehdit edilmesi(seni koruyamayız söylemi) etkili oluyor..Yani dizi çok sert bir girişle başlıyor.. 1-2'nin son anlarında siyahi oyuncu adeta şov yapıyor..Müthiş bir oyuncu..Bir kölenin cinnet geçirmesi çok etkileyiciydi..Yalnız cinnet geçirse de,yine köle olmaya devam etmesi trajikomikti.. 1-3'de teknolojinin insan hayatına etkisi çok iyi anlatılmış.. 2-1'de robotların hayatımıza gireceği yakın gelecek işlenmiş..Sönük bir bölümdü.. 2-2 dizinin en baba bölümüydü bence..Müthiş.. 2-3'de sönük bir bölümdü..Waldooo..! 3-yılbaşıda sönük bir bölümdü..Sondaki engelleme iyiydi ama.. 3-1'nin son sahnesi enfesti..İnsanın gerçek yüzünü bu sahnede görebilirsiniz.. 3-2 garip bir bölüm..Gerilimi,gizemi iyiydi.. 3-3 iyi bir bölüm..Aman kameraya dikkat..! 3-4'de sonsuza kadar yaşam konu ediliyor..Eşcinsellik ve tutucu aileler de..Fena değildi.. 3-5'de konu milliyetçilik..İyi bir bölüm.. 3-6'da dizi bitiyor..Bu bölümde çok iyiydi..2-2 ile denk bile diyebiliriz.. Ya bana bakmayın siz...Tüm bölümler çok iyiydi.. 10/9..Başucumda..

@metehan

2 yıl önce

9 / 10

3x1 izledikten sonra dünyanın en tehlikeli insanlarının yazılım mühendisleri olduğuna karar verdim :) Budur..

@uykulubiseyler

2 yıl önce

demiri demirle dövdüler. biri sıcak, biri soğuktu. insanı insana kırdırdılar. biri aç, biri toktu. / 3.sezon 5. bölüm
S

@sekoleyte

2 yıl önce

Yaşadığımız bu dünya da bazı şeyleri fark etmeyelim diye mi yoksa asıl olanı kendi irademizle fark edebilelim diye mi var? Her şey apaçık ortada değil mi?

Bu da 3.sezon 5.bölüm hakkında..

www.youtube.com/watch?v=4PAPLBTnHFI

@khaleesiii

2 yıl önce

9.4 / 10

Bir bilgisayar mühendisi adayını geleceğinden soğutan dizi.

Özellikle 3x1 ve 3x2 favorim olmuştur.
SPOILER

Black Mirror dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Black Mirror dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Black Mirror dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL