YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

2 yıl önce

7 / 10

Çizgi romandan uyarlama olan locke & key’in ilk sezonunda, locke ailesinin geçmişte gizli anahtarlarla ilgili yaşadıkları mistik olayları ve bu dönemde yaptıkla bir hatanın bedeli olarak dünyaya gelen Dodge’a karşı verilen mücadeleyi izliyoruz. Hikaye kurgusu, müzikleri ve sanat yönetimi başarılı. Fakat Bode Locke’un oyunculuğu açık ara çok iyi iken Kinsey ve Tyler rollerinin oyuncularında aynı başarıyı yakalayamıyoruz. Kurgusal olarak özellikle son iki bölümde sır perdelerinin açılışı diziye kalite katıyor ama öte yandan durmadan bir yerlerden anahtar çıkması bu kadar da abartmayın dedirtiyor. Mesela istediği yaptırma anahtarının geçtiği bölüm son derece boş geldi bana. Eğlencesine bir bölüm yapalım niyetiyle çekilmiş, netice de son çarpışmada çoğu anahtara ihtiyaç dahi duyulmadı. Hayalet anahtarının sadece üst katta neler olduğuna bakma amaçlı kullanılmasıda çok sığ bir durumdu. Bu dizide her anahtara aynı önem verilebilseydi daha kal
... Devamı
Çizgi romandan uyarlama olan locke & key’in ilk sezonunda, locke ailesinin geçmişte gizli anahtarlarla ilgili yaşadıkları mistik olayları ve bu dönemde yaptıkla bir hatanın bedeli olarak dünyaya gelen Dodge’a karşı verilen mücadeleyi izliyoruz. Hikaye kurgusu, müzikleri ve sanat yönetimi başarılı. Fakat Bode Locke’un oyunculuğu açık ara çok iyi iken Kinsey ve Tyler rollerinin oyuncularında aynı başarıyı yakalayamıyoruz. Kurgusal olarak özellikle son iki bölümde sır perdelerinin açılışı diziye kalite katıyor ama öte yandan durmadan bir yerlerden anahtar çıkması bu kadar da abartmayın dedirtiyor. Mesela istediği yaptırma anahtarının geçtiği bölüm son derece boş geldi bana. Eğlencesine bir bölüm yapalım niyetiyle çekilmiş, netice de son çarpışmada çoğu anahtara ihtiyaç dahi duyulmadı. Hayalet anahtarının sadece üst katta neler olduğuna bakma amaçlı kullanılmasıda çok sığ bir durumdu. Bu dizide her anahtara aynı önem verilebilseydi daha kaliteli olurdu diye düşünüyorum.

(ikinci sezon sonrası edit) ilkine göre daha iyi bir sezondu. 7-8 nolu bölümlerde ciddi acemilikler gördük. Özellikle doğru düzgün plan yapmama yada anahtar kullanmama durumları insanı çileden çıkarıyordu ama son bölüm iyi toparladılar. Üçüncü sezonu baş kötü karakteri ve konunun bağlanışı açısından daha kaliteli bir yapım izleyeceğimiz izlenimi aldım.

(üçüncü sezon sonrası edit) Son derece basit bir şekilde biten ve beklentiyi kesinlikle karşılayamayan bir dizi olmasını sağladı bu sezon. Bir çok harika hikaye çıkabilecek nokta basit bir şekilde harcandı.

@rinustalarin

3 yıl önce

4 / 10

Bu kadar muhteşem başlayıp, özellikle son 2 bölümünde çocuk masallarında bile rastlanmayacak mantık hataları ve klişelerle kendini rezil eden dizi. Özellikle son bölümün yarısı direk çöptü. Ondan önceki bölümlerdeki flashbackler de son derece kalitesiz bir şekilde senaryolaştırılmıştı. Uzun süredir bir senaryoya bu kadar sinirlenmemiştim. 4 puan da ilk bir kaç bölüme ayıp olmasın diye. Yoksa 0. Herkesi tek hamlesiyle öldüren diimın ablamızı okul arkadaşları ile diimın geyte taşıyoruz... aman mermiler gelmesin kapıdan çocuklar (tabi ki de gelecek)... ay olveys hev en epitayt (Eh burada belli etmişsin zaten kim olduğunu neden 10 dakika daha anlatıyorsun)... senaristi bulup evire çevire dövmek istiyorum
SPOILER

Locke & Key dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Locke & Key dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Locke & Key dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL