Kader Ajanları (2011)

The Adjustment Bureau

Film 1 Saat 46 Dk. Bilim Kurgu, Romantik ABD 4 Mart 2011

6.5

171 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7 (229.490 OY)

KONUSU

Bir politikacı olan David Norris tanıştığı gizemli bir balerine aşık olur. Bir grup gizemli adamsa David'i kaçırıp sevgilileri birbirinden ayırmak istemektedir. Film David ve Elise'nin her şeye rağmen aşklarını yaşamaya çalışmalarını konu alan aksiyon dolu bir hikayeyi gözler önüne sermektedir.

Matt Damon

David Norris

Emily Blunt

Elise Sellas

John Slattery

Richardson

Anthony Mackie

Harry Mitc...

Shane McRae

Adrian Tro...

Michael Kelly

Charlie Tr...

Lisa Thoreson

Suburban Mom

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@kahramansmt

2 yıl önce

7.5 / 10

Puanını hakeden bi film :) Sadece diyaloglarda ufak tefek sıkıntılar var fakat rahatsız etmiyor :)

10/7+

@gundula

4 yıl önce

Aşk herşeyin üstesinden gelir filmi olup, bol şapkalı üçüncü boyuttan gelme adamlardan kurtulmak ve birbirineaşık olan senato üyesi ile dansçı kızımızın birbirine kavuşmak üzere o kapıdan bu kapıya koşmasının öyküsü...

@dr-hugo-strange

5 yıl önce

İzlenebilir ama bu filmin biraz tuzu eksik sanırım eksik bişeyler var gibi

Kapılardan geçiş sahneleri bana Kayıp Oda dizisini anımsattı bir de film dan diye konuya girip geçiştiriyor bazı konular daha ayrıntılı olmalıydı mesela şapkalı biraderler konusu sanki geçiştirilmiş gibi geldi bana

@rinustalarin

6 yıl önce

Çoğumuz filmi çerezlik olarak kategorize etmişiz. Her ne kadar öyle bir yanı da olsa, benim aklıma ilk gelen o olmazdı.

Özgün bir teması yok, ancak temayı anlatan senaryoyu olabildiğince değişik yapmaya çalışmışlar. İzlerken 1 saniye dahi sıkılmadım. En sevdiğim yanı ise, filmin yer yer insanlığın hiç gelişmemiş olduğunu ve her zaman yardıma muhtaç olduğunu suratımıza vurmasıydı.

Tesadüf, aşk ve kader kavramları olabildiğince açık ve sürprizsiz harmanlayan filmimiz başucuma konmasa da, alkışı hakediyor.

Bu devirde kendine has bir senaryo oluşturmaya çalışan filmlere sonsuz saygı duyuyorum ve çevremdekilerin de bunu görmesini sağlamaya çalışıyorum. Bu yüzden izlememiş olanlar bir daha düşünsünler. Bence izlemeye değer bir film.

Son sahnede ana karakterimizin, zenci arkadaşımıza 'Are you the Chairman?' sorusu her nedense Supernatural'da Sam'in 5. sezon sonunda Castiel'e yöneltmiş olduğu, 'Cas; Are you God?' sorusunu anımsattı.
Saygılar.

@vfv

6 yıl önce

Sıra dışı bir hikaye. Bilimkurgu ile romantizmin bu kadar güzel iç içe geçtiği başka bir film izlediğimi, hatırlamıyorum. Hatta bir yerden sonra aksiyon ve gerilim hiç bitmiyor. Farklı türleri barındıran ve türüne göre bakıldığında mütevazi bir bütçeyle çekilmiş son zamanlarda izlediğim en orjinal en güzel filmlerden biridir benim için. Yinede bu filmi izleyenler bazı kült bilimkurgu filmlerini hatırlayacaklardır. Karanlık şehir ve matrıx gibi kült filmlerden etkilendikleri de bir gerçek. Tabiki bunu olumlu olarak kullanmışlar. Filmin Kader Konusunda vermek istediği mesaj çok açık ve net. Önce Kader kelimesini bize de sorgulatıyor.Karmaşık bir film olmamasına rağmen düşündürücü bir yapıya sahip. Kaderimizi biz kendimiz hazırlarız yada bu bir şekilde hazırlanmıştır. İnsanlar bu 2 farklı düşüncenin ikisine birden de inanabilirler. Filme yapılan olumsuz yorumları boşverin derim. Bence bu film hak ettiği değeri göremeyen Kült filmler kategorisinde d
... Devamı
Sıra dışı bir hikaye. Bilimkurgu ile romantizmin bu kadar güzel iç içe geçtiği başka bir film izlediğimi, hatırlamıyorum. Hatta bir yerden sonra aksiyon ve gerilim hiç bitmiyor. Farklı türleri barındıran ve türüne göre bakıldığında mütevazi bir bütçeyle çekilmiş son zamanlarda izlediğim en orjinal en güzel filmlerden biridir benim için. Yinede bu filmi izleyenler bazı kült bilimkurgu filmlerini hatırlayacaklardır. Karanlık şehir ve matrıx gibi kült filmlerden etkilendikleri de bir gerçek. Tabiki bunu olumlu olarak kullanmışlar. Filmin Kader Konusunda vermek istediği mesaj çok açık ve net. Önce Kader kelimesini bize de sorgulatıyor.Karmaşık bir film olmamasına rağmen düşündürücü bir yapıya sahip. Kaderimizi biz kendimiz hazırlarız yada bu bir şekilde hazırlanmıştır. İnsanlar bu 2 farklı düşüncenin ikisine birden de inanabilirler. Filme yapılan olumsuz yorumları boşverin derim. Bence bu film hak ettiği değeri göremeyen Kült filmler kategorisinde değerlendirilmesi gereken, hatta ve hatta biraz daha özenli yapılmış olsaydı, mantık hataları olmasaydı başyapıt diyebileceğim bir filmdir. Şiddetle tavsiye ederim. 10/ 8.5

@bergmantonioni

7 yıl önce

Başkarakter sıradan bir insan olarak seçilseydi filmi izlerken yönetmenin 11 eylül saldırılarına göz kırpmasını beklemezdim. Fakat kahramanımızın Amerika başkan adayı olması tercihiyle (filmin senaryosundan dolayı) yönetmenin hissettirmeden selam çakacağını düşünürken, filmin ortalarında bir sahneyle durumu gözümüze gözümüze sokmuştur. Bu film gibi çerezlik olup, alttan alta sağlam göndermelerde bulunan başka bir film de "Kod Adı Kılıçbalığı" filmidir. Dünya Ticaret Merkezinin bombalanmasını andıran sahneler ve konuşmalar yüzünden o sene ABD de yasaklanmıştı. Filmin 11 eylül saldırısından önce vizyona girmesi ise zaten başlı başına tüyler ürpertici bir durumdu.
K

@kobalamin

8 yıl önce

çok güzel işlenebilecek bir hikayeyi yılışık bir aşk filmine dönüştürmüşler...

@comeche

8 yıl önce

Bu filmi izlerken yine aklıma başka bir film geldi. O da www.filimadami.com/film/80/city-of-angels/. The Adjustment Bureau bir Aşk hikayesiyse, City of Angels iki kere aşk hikayesi :)

Bence izlemeye değer bi film.

@sideways

9 yıl önce

Kader ajanları güzel, Emily Blunt'u cok begendim , cok doğal bir güzelliği var ve çok iyi oynamış. Oyunculuklar iyi, iyi de, konu biraz sacma.

Kader ajanlarının koşuşturmaları yapmacık .

Bir de sanki Matt Damon'ın yapmaması gereken şeyleri yaptığında, her seferinde başına daha kötü işler açacak gibi gösteriliyor ama daha kötüsü olmayağı anlaşılıyor, hatta mutlu son olacagı alenen ortada, şaşırtmıyor pek.

Yinede tadı yerinde, bir film olmus, kötü demeye dilim varmaz:)
SPOILER

Kader Ajanları filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kader Ajanları filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kader Ajanları filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL