K-PAX Yorumları

K-PAX filmi detayları

K

@kinoman

12 yıl önce

Muhtesem)
J

@jeffreygoines

13 yıl önce

evet filmi az önce izledim film bitti ve söylediğim tek şey ''kevin spacey hangi gezegendensin?'' oldu. oyunculuklar harika uzun zamandır böyle bir performans izlememiştim.resmen gözlerimin pası silindi diyebilirim.

@nehan

13 yıl önce

Başucu filmlerimden biridir gerçekten Kevin Spacey başta olmak üzere oyuncuların performanslarına hayran kalmıştım izlediğimde. Nacizane fikrim izlenmesi gereken bir film kaçırmayın derim :D
D

@dwyanewadecns

13 yıl önce

10 / 10

Nasıl bir giriş yapsam bilemedim gerçekten,tam benim tarzımda bir film olmuş.sıradışı,oyunculuk kalitesi olan,replikleriyle düşündüren ve filme girdiğiniz an çıkmamanızı,çıkarsanız tüm olayı kaçıracağınızı farkettiğiniz bir film. Konusu çok çok güzel olmuş gerçekten,senaryo çok iyi,bağlanılan konu hiç saçma değil.hani bilimkurgu diyorsunuz,dram diyorsunuz falan ama hepsini çok güzel bir kurgu içinde sentezlemiş ve mantıksız gibi gözüken o bilimkurgunun sıradanlığına kapılmadan mantıklı bir felsefeyle aktarmayı başarmış.tahmin etmediğim bir son oldu. yani az çok tahmin ediyordum.uzaylı mı gidicek mi gitmicek mi nedir durum diye ama bağlama ve sunuş tarzlarının bu derece mükemmel olmasını beklemiyordum.Filmde insan denen varlığın nasıl birşey olduğunu çok net aktarmışlar.sorunları nasıl çıkardığımız bir şeyleri çözmeye çalışırken aslında daha da batırdığımız,ilişki tarzımız,kullandığımız kelimelerin yerlerinin enteresanlığı.inanışlarımız hepsi çok güzel eleştirilmiş. ve ben inanıyorum ki
... Devamı
Nasıl bir giriş yapsam bilemedim gerçekten,tam benim tarzımda bir film olmuş.sıradışı,oyunculuk kalitesi olan,replikleriyle düşündüren ve filme girdiğiniz an çıkmamanızı,çıkarsanız tüm olayı kaçıracağınızı farkettiğiniz bir film. Konusu çok çok güzel olmuş gerçekten,senaryo çok iyi,bağlanılan konu hiç saçma değil.hani bilimkurgu diyorsunuz,dram diyorsunuz falan ama hepsini çok güzel bir kurgu içinde sentezlemiş ve mantıksız gibi gözüken o bilimkurgunun sıradanlığına kapılmadan mantıklı bir felsefeyle aktarmayı başarmış.tahmin etmediğim bir son oldu. yani az çok tahmin ediyordum.uzaylı mı gidicek mi gitmicek mi nedir durum diye ama bağlama ve sunuş tarzlarının bu derece mükemmel olmasını beklemiyordum.Filmde insan denen varlığın nasıl birşey olduğunu çok net aktarmışlar.sorunları nasıl çıkardığımız bir şeyleri çözmeye çalışırken aslında daha da batırdığımız,ilişki tarzımız,kullandığımız kelimelerin yerlerinin enteresanlığı.inanışlarımız hepsi çok güzel eleştirilmiş. ve ben inanıyorum ki bu koca evrende yanlız değiliz ve biz nasıl belli akla sahipsek bu evdende bizden daha akılsız embesil tarzı yaratıklar varsa bizden çok daha üstün varlıklarda var ve biz nasıl virüsleri incelediğimiz zaman bizden daha düşük olduklarını onaylıyorsak. bizden üstün varlıklarda bizim aynen bu şekilde olduğumuzu çok net gözlemleyip aynı prot'un yaptığı gibi raporladıklarını düşünüyorum. ve evrendeki bizden üstün ya da düşük varlıkların hepsinin düşman olmadığını bir kısmınında böyle yardım sever ve bizim yaşamımıza özendiğini düşünüyorum. ben belki filmden alınmayacak şeyler aldım kendi adıma ama bu film bana bunları düşündürdü.Oyunculuk kısmına deyinmiyorum bile ki bu sitede bu nu yapsam daha iyi olur :)) kevin spacey'in kalitesine laf etmek çok kaba olur kifilmde hipnoz sahneleri başta olmak üzere mükemmel bir oyunculuk çıkarmış,zirveye çıktığı rollerinden biridir bu. insanlarla iletişimi sırasında hem normal insan gibi davranıp hem de soğuk kanlılığını koruyarak.sürekli etrafı tarıyan her saniye birşey öğrenen bakışları,hipnoz sırasında birden uyandığında tekrar ukala ve soğuk kanlı hallerine dönmesi çok çok başarılıydı.j.bridges'e gelince şu sıralar onun bolca filmini izledim. her şekle girmiş nerdeyse big lebowskide saçlar uzun salaş bir tip,ironman'de kel bir adam burda doktor vs. hepsinin altından çok iyi kalkmış başarılı bir oyuncu ki onu da çok severim.Bu filmi bu kadar başka yapan şey belkidde kadroyu çok sevmemdir :) başucu filmimdir :)
C

@caglacamel

14 yıl önce

çok net bir şekilde diyebilirim ki prot uzaylıdır. adım adım açıklamak gerekirse;

- prot dünyadaki travma geçiren adamla belli zaman zarflarında iletişim kurmaktadır, özellikle de kötü bir şey olduğunda

-27 haziranda dünyadaki adama yeniden bir şey oldu(malumunuz o olay) ve prot adama yardım etmek için dünyaya geldi ve onun intihar etmek için nehire gireceğini anlayıp, nehire girip onu kurtardı.

-5 yıllık bir zaman zarfında prot, travmatik adamın içinde kaldı, gittiğinde adam yine eski haline döndü

@venezue

14 yıl önce

8 / 10

Kevin Spacey bir filmde daha kendisine hayran bıraktı.. Bu film, izlerken aklıma daha önce izlediğim iki filmi getirdi: The Man from Earth ve One Flew Over the Cuckoo's Nest.. Film biterken akıllarda soru işareti bırakıyor. Ama belki de, yönetmenin esas istediği de bu. O yüzden filmi başarılı buldum ve izlemeyenlerin de izlemesini tavsiye ediyorum.

@giza

14 yıl önce

Kevin Spacey'e bir kere daha hayran oluyorum.Bu adam bi müthiş.Film de en az onun kadar.Geç kalmadan izleyin derim.

@jamesalan

14 yıl önce

8.5 / 10

!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!

Aslında filmin sonu öyle çok da açık uçlu değildir, tüm film boyunca gördüğümüz bazı detaylar bize Prot'un gerçekten uzaylı olduğunu kanıtlamaktadır. Taşra ortamında yaşayan bir adam öyle 4-5 yıl içerisinde galaksiler hakkında sadece 2-3 kişinin bildiği bilgileri edinemez.

!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!
O

@okidian

15 yıl önce

10 / 10

oyunculuk nedir sorusuna, bu filmdeki hipnoz sahneleri örnek gösterilebilir

@aheyahey

15 yıl önce

9.2 / 10

kevin spacey bu filmde beni o kadar etkiledi ki şu anda koca bir muzu kabuğuyla birlikte yiyebilirim, o derece :)..film nasıl mı ? mükemmel..
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL