6.9

431 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.5 (450.471 OY)

KONUSU
İngiltere'de bir genetik araştırmalar ensitüsünde insan doğasındaki şiddet ve öfkeyle ilgili bazı tehlikeli deneyler yapılmış ve bunun sonucunda 'rage' adını verdikleri bir virüs geliştirilmiştir. Bir grup aktivist, biliminsanlarının maymunlara zarar verdikleri gerekçesiyle deneylerin yapıldığı bina ... Devamı
İngiltere'de bir genetik araştırmalar ensitüsünde insan doğasındaki şiddet ve öfkeyle ilgili bazı tehlikeli deneyler yapılmış ve bunun sonucunda 'rage' adını verdikleri bir virüs geliştirilmiştir. Bir grup aktivist, biliminsanlarının maymunlara zarar verdikleri gerekçesiyle deneylerin yapıldığı binaya sızarak korunaklı kafeslerde tutulan ve 'rage' virüsü aşılanan maymunlardan birini serbest bırakırlar. Fakat serbest kalan maymun kafesten çıkar çıkmaz eylemcilerden birine saldırır ve olaylar içinden çıkılmaz bir hal alır.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@yokitosama

4 ay önce

8 / 10

Gerilim dolu bir film. Enfekte olanlar fena halde vahşi, Londra'yı da fena halde dağıtmışlar. Cillian Murphy de başrolde döktürmüş, adamın oyunculuğuna diyecek yok. Hikayenin de duygusal bir yanı var,sadece zombi kovalamacası değil.

Atmosfer çok sağlam. Bu film aksiyondan olabildiğince kaçmak istemiş. Daha çok atmosfere odaklanmış ve çok da iyi yapmış. Onu özel yapan da bu zaten. İlk dijital kameralardan biriyle çekildiği için görüntü kalitesi bir garip. Ama yanlış anlaşılmasın o gariplik çok iyi desteklemiş ortamı. Benim için en iyi enfekte ile ilgili filmlerinden biridir.

Aslında ben buna zombi filmi demek istemem. Sadece tanımlama gereği bunu diyorum. Aslında öfke duygusunu tetikleyen bir virüs mağdurları. Aslında bu film tam bir insan eleştirisi. Belki en masum şey o saldıran enfekteler.

Kendine has o müziği yok mu... ah ah. ne söylense boş. Efsanedir.

@delahoya

6 ay önce

6.5 / 10

22 yıl önce sıradan olmayan Danny Boyle filmi.
Z

@zes

2 yıl önce

5.9 / 10

Akopaliptik bir senaryoyla başlayan, bir öfke virüsü ile sci-fi'dan devam eden, en nihayetinde namus, aşk ve intikam filmine dönen, yer yer karanlık ve korkutan fakat ne genel atmosferiyle ne de genel hikayesiyle bir türlü inandırıcı olmayı başaramayan bana göre yavan ve overrated bir film.
Hele hele zayıflıktan merdiven tırmanamayan Jim'in 3 günde komando gibi zıp zıp bina tepelerinden atlaması, ufak bir orduyu tek başına alt etmesi, supermarket sahnesi, tepedeki cesetten damlayan kanın şak diye gözüne denk gelmesi gibi holywood saçmalıklarını anımsatan sahneler ayrı bir can sıkıyor.
Maximum 6/10.

@carmeh

1 ay önce

Akopaliptik

@kemo_47

3 yıl önce

6.9 / 10

Puanını hak ediyor . İzlemenizi öneririm.

@winter

3 yıl önce

film zombi filmi değil virüs filmi devam filmi de https://www.sinefil.com/title/jy4emgl

@socratessagan

4 yıl önce

Bomboş İngiltere sokaklarını, salgının biyolojik nedenini ve maymunları seçmelerindeki göndermeyi (!) düşündükçe sevindiğim, Danny Boyle’ın şu salgın günlerinde izlemelik filmidir. Hoş, son 45 dakikayı sevmem ama.
Ulan Danny, buna da İngiliz mizahı katmasan olmazdı değil mi!?

@martiuctu

4 yıl önce

5.8 / 10

Bu filmi izlemek için 2020 #evdekal dönemini beklemem iyi olmuş :d

@hikmetelli

4 yıl önce

Atarlı zombiler der geçersin ama ne güzel film yapmışlar.

@hrarchon

5 yıl önce

Güzeldi.

@oznks

8 yıl önce

şubatta aşk başkadır.
B

@batanga

9 yıl önce

sene oldu 2016 hala bu filme zombi filmi diyen var.

@bucar1

9 yıl önce

5.6 / 10

Zombileeeer.... Kaçınnnnn, Canınızı kurtarın.

Bu mikroplular da herkese kızkınlar, herkese saldırıyorlar; bi birbirlerine saldırmıyorlar.

@winter

3 yıl önce

film zombi filmi değil ama haklı olduğun taraf bence de filmde ki açık birbirlerine saldırmıyorlar bu saçma bence.

@rinustalarin

11 yıl önce

Bazı sahneleri vardı ki gerim gerim geriyor adamı...

Ancak genel anlamda film sektörüne ne katmış olduğundan emin değilim. Zombi temasını alıp evirip çevirip gene benzer bir hikaye çıkarmak bana çok makul gelmiyor.

Ancak bunlar izlenmemesi için bir neden değil. Bana biraz durgun gelmişti, ancak o bazı sahneleri ve İngiliz denemesini görmek için izlenir.

Saygılar.

@gadnokopele

12 yıl önce

7.6 / 10

Yakın zamanlarda post-apokaliptik ve distopik temalı filmlerde patlama oldu. Bu tarzın büyük hayranı olarak bu beni mutlu ediyor. 28 Days Later işin içinde Danny Boyle da olunca izlenmesi gereken bir filmdi aslında. Ama benim özellikle fazla dramatize edilmiş ergen vampir filmlerine döndürülmüş ikinci kısmıyla ilgili ciddi endişelerim var.

Başroldeki erkek oyuncunun donuk ve ilerlemeyen oyunculuğu, kapalı mekanda geçen ikinci yarının ilk yarıda ince işlenmiş post-apokaliptik ortamdan izleyeni koparması gibi sebeplerle biraz hayal kırıklığına uğradım.

Boyle türe el atmışken listelere girecek bir film beklerdim, malum yaşayan en önemli yönetmenlerden kendisi.

@thegmnk

12 yıl önce

9 / 10

Salgın/zombi temalı filmleri genel olarak sevsem 10/10 vereceğim bir film olurdu. Bunu izlemeden de önyargılıydım biraz ama izledikçe gördüm ki, bu film beyinsiz zombi aksiyonuyla doldurulmamış, atmosfere, yaşattığı duygulara önem verilmiş. Neredeyse hiç o klasik zombi öldürmecelere rastlamıyoruz filmde. Notunun çok yüksek olmamasının sebebi de, muhtemelen boş beyinli bir zombi filmi görmek isteyenlerin hayal kırıklığına uğramalarıdır.

Finalinde öyle bir sahne var ki, sahne değil de 10 dakikalık bir kısım diyelim, bu kadar şahane bir 10 dakikayı bana başka hangi film yaşatmıştır hatırlamıyorum. Return of the Jedi'da Luke ile Vader'ın son düellosu veya Apocalypse Now'daki "Ride of the Valkyries" sahnesi, belki o da...
SPOILER

28 Gün Sonra filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

28 Gün Sonra filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

28 Gün Sonra filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL