6.9

403 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.6 (394.011 OY)

KONUSU
İngilterede bulunan bir araştırma laboratuvarından yayılan ve kan yoluyla bulaşıp etkisini saniyeler içinde gösteren bir virüs ülkeyi tehdit etmeye başlar. Bunun için mücadele eden insanlar virüsle birlikte hastalığın etkisi altına giren insanlarla da mücadele etmek zorunda kalırlar.

Askerlerin yön
... Devamı
İngilterede bulunan bir araştırma laboratuvarından yayılan ve kan yoluyla bulaşıp etkisini saniyeler içinde gösteren bir virüs ülkeyi tehdit etmeye başlar. Bunun için mücadele eden insanlar virüsle birlikte hastalığın etkisi altına giren insanlarla da mücadele etmek zorunda kalırlar.

Askerlerin yönetimindeki bir sığınağa ulaştıktan sonra ise hiç ummadıkları sorunlarla karşılaşmaya başlarlar.

Danny Boyle’un Kumsal (The Beach) filminin uyarlandığı romanın yazarı olarak bildiğimiz Alex Garland, yeni filmin senaryosunu yazmış. Kıyamet sonrası bir atmosferde geçen film, kimileri tarafından son yıllarda İngiltere’den gelen en iyi korku filmi olarak kabul ediliyor. Özellikle dijital kamerayla yaratılan atmosferi ile dikkat çeken yapımı kaçırmamakta fayda var.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@kemo_47

2 ay önce

6.9 / 10

Puanını hak ediyor . İzlemenizi öneririm.

@winter

4 ay önce

film zombi filmi değil virüs filmi devam filmi de https://www.sinefil.com/title/jy4emgl

@socratessagan

1 yıl önce

Bomboş İngiltere sokaklarını, salgının biyolojik nedenini ve maymunları seçmelerindeki göndermeyi (!) düşündükçe sevindiğim, Danny Boyle’ın şu salgın günlerinde izlemelik filmidir. Hoş, son 45 dakikayı sevmem ama.
Ulan Danny, buna da İngiliz mizahı katmasan olmazdı değil mi!?

@martiuctu

1 yıl önce

5.8 / 10

Bu filmi izlemek için 2020 #evdekal dönemini beklemem iyi olmuş :d

@hikmetelli

1 yıl önce

Atarlı zombiler der geçersin ama ne güzel film yapmışlar.

@warriorpoet

2 yıl önce

Güzeldi.

@oznks

5 yıl önce

şubatta aşk başkadır.
B

@batanga

6 yıl önce

sene oldu 2016 hala bu filme zombi filmi diyen var.

@bucar1

6 yıl önce

5.6 / 10

Zombileeeer.... Kaçınnnnn, Canınızı kurtarın.

Bu mikroplular da herkese kızkınlar, herkese saldırıyorlar; bi birbirlerine saldırmıyorlar.

@winter

4 ay önce

film zombi filmi değil ama haklı olduğun taraf bence de filmde ki açık birbirlerine saldırmıyorlar bu saçma bence.

@rinustalarin

8 yıl önce

Bazı sahneleri vardı ki gerim gerim geriyor adamı...

Ancak genel anlamda film sektörüne ne katmış olduğundan emin değilim. Zombi temasını alıp evirip çevirip gene benzer bir hikaye çıkarmak bana çok makul gelmiyor.

Ancak bunlar izlenmemesi için bir neden değil. Bana biraz durgun gelmişti, ancak o bazı sahneleri ve İngiliz denemesini görmek için izlenir.

Saygılar.

@gadnokopele

9 yıl önce

7.6 / 10

Yakın zamanlarda post-apokaliptik ve distopik temalı filmlerde patlama oldu. Bu tarzın büyük hayranı olarak bu beni mutlu ediyor. 28 Days Later işin içinde Danny Boyle da olunca izlenmesi gereken bir filmdi aslında. Ama benim özellikle fazla dramatize edilmiş ergen vampir filmlerine döndürülmüş ikinci kısmıyla ilgili ciddi endişelerim var.

Başroldeki erkek oyuncunun donuk ve ilerlemeyen oyunculuğu, kapalı mekanda geçen ikinci yarının ilk yarıda ince işlenmiş post-apokaliptik ortamdan izleyeni koparması gibi sebeplerle biraz hayal kırıklığına uğradım.

Boyle türe el atmışken listelere girecek bir film beklerdim, malum yaşayan en önemli yönetmenlerden kendisi.

@thegmnk

9 yıl önce

9 / 10

Salgın/zombi temalı filmleri genel olarak sevsem 10/10 vereceğim bir film olurdu. Bunu izlemeden de önyargılıydım biraz ama izledikçe gördüm ki, bu film beyinsiz zombi aksiyonuyla doldurulmamış, atmosfere, yaşattığı duygulara önem verilmiş. Neredeyse hiç o klasik zombi öldürmecelere rastlamıyoruz filmde. Notunun çok yüksek olmamasının sebebi de, muhtemelen boş beyinli bir zombi filmi görmek isteyenlerin hayal kırıklığına uğramalarıdır.

Finalinde öyle bir sahne var ki, sahne değil de 10 dakikalık bir kısım diyelim, bu kadar şahane bir 10 dakikayı bana başka hangi film yaşatmıştır hatırlamıyorum. Return of the Jedi'da Luke ile Vader'ın son düellosu veya Apocalypse Now'daki "Ride of the Valkyries" sahnesi, belki o da...

@whitebeard

11 yıl önce

Filmi izlerken o felaketi yaşıyormuşsuunz gibi geliyor,mekanlarda güzel işlenmiş filmin en sevdiğim yanı ise müzikleri oldu.

@lowen

11 yıl önce

7.3 / 10

Serinin ilk filmi olan '28 Gün Sonra' hem konusu,hem işleyişi hem de 'Trainspotting' inde yönetmeni olan Danny Boyle'un mükemmel yönetmeliği ile çok beğendiğim bir film..Tipik zombi filmlerinden değil ve klasik zombi filmlerindeki klişeleri bile çok daha iyi aktarmış..Filmin çoğu sahnesinde 'Körlük' filmi geldi aklıma..Sanırım bu filmden baya bir alıntı yapılmış o filmde..Tabii ki filmi izlerken boş Londra sokaklarında Jim'in çaresizliğini izlemek,onu anlayabilmek,askerlerin her zaman olduğu gibi kendi savuma sistemini kurmasını görmek ve yine,erkek dünyanın sonu da geliyor olsa yine erkek tezi çok iyi aktarılmış..28 Gün Sonra izlediğim zombi filmlerinin içinde tartışmasız en iyisi diyebilirim...
K

@kokusmusprens

11 yıl önce

10 / 10

Danny boyle'a hakaret etmek bu kadar kolay olmamalı... gerçekten sinemanın bu kadar basit, bayağı olduğunumu düşünüyorsunuz bu filmi sadece zombi filmi diye değerlendiren o ucuz zihniyetler.. haneke'nin funny games'ine katil filmi.. R.kelly'nin donnie darko'suna psikopat filmi.. Kubrick'in Shining'ini korku, Let the right one in'e vampir filmi.. diye sınıflandırarak ilerliyormusunuz.. ne sanıyorsunuz ki kendinizi..! 3-5 film izledikten sonra gerçekten sinema gibi bir sanat dalını kolayca eleştirip..onlara dövüş filmi, seks filmi vb. kalıplara sokabiliceğinizi mi..? üzgünüm ama karşınızdaki o beyaz perdenin içinde sizin beyninize asla giremeyecek çok fazla şey var..! bu yazdıklarım sadece bu film için geçerli değildir.. bu film ve benzerleri kokru ve gerilim tarzı filmlerin sektörüne çığır açan yenilikler getirmiş filmlerdir.. bu yazdıklarım size olan nefretimin yansıması değil acıma dolu kusmuklarımdır! Siz basit sinema(''filim'') sever
... Devamı
Danny boyle'a hakaret etmek bu kadar kolay olmamalı... gerçekten sinemanın bu kadar basit, bayağı olduğunumu düşünüyorsunuz bu filmi sadece zombi filmi diye değerlendiren o ucuz zihniyetler.. haneke'nin funny games'ine katil filmi.. R.kelly'nin donnie darko'suna psikopat filmi.. Kubrick'in Shining'ini korku, Let the right one in'e vampir filmi.. diye sınıflandırarak ilerliyormusunuz.. ne sanıyorsunuz ki kendinizi..! 3-5 film izledikten sonra gerçekten sinema gibi bir sanat dalını kolayca eleştirip..onlara dövüş filmi, seks filmi vb. kalıplara sokabiliceğinizi mi..? üzgünüm ama karşınızdaki o beyaz perdenin içinde sizin beyninize asla giremeyecek çok fazla şey var..! bu yazdıklarım sadece bu film için geçerli değildir.. bu film ve benzerleri kokru ve gerilim tarzı filmlerin sektörüne çığır açan yenilikler getirmiş filmlerdir.. bu yazdıklarım size olan nefretimin yansıması değil acıma dolu kusmuklarımdır! Siz basit sinema(''filim'') severler!
SPOILER

28 Gün Sonra filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

28 Gün Sonra filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

28 Gün Sonra filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL