6.7

234 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.9 (274.899 OY)

KONUSU
Rage virüsünün Britanya adalarına yayılmasının yarattığı kaos kontrol altına alınmış ve insanlar yavaş yavaş boşaltmak zorunda kaldıkları evlerine geri dönmeye başlamışlardır. Amerikan ordusu da, Londra’nın çeşitli yerlerinde düzenin sağlanması ve insanların güvenle evlerine yeniden yerleşebilmeleri ... Devamı
Rage virüsünün Britanya adalarına yayılmasının yarattığı kaos kontrol altına alınmış ve insanlar yavaş yavaş boşaltmak zorunda kaldıkları evlerine geri dönmeye başlamışlardır. Amerikan ordusu da, Londra’nın çeşitli yerlerinde düzenin sağlanması ve insanların güvenle evlerine yeniden yerleşebilmelerini sağlamak için yardım etmektedir.

Fakat Rage virüsü, bütün planları alt üst edecek kadar tehlikeli ve sinsi bir virüstür. Herkesin, tehlikenin geçmiş olduğunu düşündüğü bir anda kenara çekilmiş ve çok daha tehlikeli bir şekilde yeniden harekete geçeceği zamanı beklemektedir. Nitekim evlerine geri dönebilmenin sevincini yaşayan bir ailenin ferdi, korkunç virüsü hala vücudunda taşımaktadır. Virüs ise yeniden ortaya çıkacağı en doğru zamanı beklemektedir.

Danny Boyle tarafından yönetilen ilk film 28 Gün Sonra’nın ardından beş yıl sonra çekilen bu devam filminde yönetmen koltuğunu, Bahis filminin yönetmeni ve senaristi Juan Carlos Fresnadillo devralıyor.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@winter

1 yıl önce

film zombi filmi değil virüs filmi önceki filmi de https://www.sinefil.com/title/9yo8knv

@acemiseyirci

3 yıl önce

3.5 / 10

Vakit kaybı

@rorschachv1

4 yıl önce

İlk filmden bağımsız diyebileceğim kadar kopmuşlar, tek bağlantı zombiler ve İngiltere. Dram olarak bakıldığı zaman gerçekten güzel, ayrıca filmin başında çalan müzik de efsane.
K

@kissableblack

6 yıl önce

İlk filmin hatırına oturup izledim. İlk filmin epey altında kalmış. Daha iyi işlenebilir bir konuyu saçmalıklara boğmuşlar.

Babaları her halde hiç ölmeyecek "28 ay sonra" filminde baş rol olacak sanmadım değil. Saçmalamışlar. Adam kaç canlıysa artık.

Asker adam kendini feda ettiğinde filmi kapatmalıydım. R.I.P. Tatlı şey.

@evrimplbyk

7 yıl önce

5 / 10

Bu filme ’’zombi filmidir.’’ demek yanlıştır fakat ’’zombi değildir.’’ demek de bir o kadar yanlıştır. tamam, bu insanlar ölü değiller fakat filmdeki virüslü insanlar zombilerin ’’zombi olmayanları yok et.’’ sloganına benzer bir şekilde hareket ediyorlar. virüsü kapan kişiler bir anda saldırganlaşıyor ve virüsü kapmayanları öldürmeye çalışıyor. ve her nasılsa virüslü insanlar virüssüzleri her yerde bulabiliyorlar, takip edebiliyorlar. (film boyunca yaşanan kovalamacanın başka bir bahanesi olamaz.) açıkçası bir virüs kapmayla bu tarz bir özelliği nasıl kaptıkları belirsiz, o yüzden filmin bu kısmı saçma. bir de baba karakterinin virüsü kapmasından sonra çocuklarını takip edip öldürmeye çalışması bana gereksiz geldi. amaç ne yani? nasıl bir virüs ki aile bağları olanları buldurup öldürmeye çalışıyor? bilemedim, ben bu filme ısınamadım. ımogen poots’u izledim desem yeridir.

@kupakizi

7 yıl önce

bu filmin aklımda yer etmesinin tek nedeni harika soundtrack'dir.
F

@filmkaresi

8 yıl önce

filmin ilk sahnelerindeki kaçışta ne denli heyecanlandığımı unutamam hala.

@stiff

8 yıl önce

7 / 10

İlk filmi izlememiş olma talihsizliğine rağmen bunu izledim evet. Öncelikle; "öpüşmeden önce iki kere düşünün" mesajını filmden almadıysanız, ben vereyim. Sonra ise; Hollywood esintileri taşımasıyla eleştirilmiş genelde. İlk filmi daha çok merak ettirdi bu yorumlar bana. Onu da izleriz. Neyse, Hollywood dedik ya; türlü türlü klişesi vardı. Özellikle ergen karakter filmin olmazsa olmazıydı. Süper araba kullanan kahraman karakter de önemliydi. Ve elbette "God Bless America". Bunların biraz haricine çıkarsak da; ben yönetmenin tarzını beğendim. Şiddetini beğendim, kanını beğendim. Helikopter sahnesi adeta bir taktik dehalığıydı. Filmin başından sonuna aynı müzik döndü durdu ama atmosferi iyi yansıtan, çok başarılı bir çalışmaydı. Bu arada filmin başındaki malum kaçış sahnesi gerçekten çok başarılı. Beni orada etkileyen kadının adama bakışıydı. Aklıma Prens Oberyn'e bakan kaşar sevgilisi geldi. Prens Oberyn gibi bir savaşçı bile sevdiği kad
... Devamı
İlk filmi izlememiş olma talihsizliğine rağmen bunu izledim evet. Öncelikle; "öpüşmeden önce iki kere düşünün" mesajını filmden almadıysanız, ben vereyim. Sonra ise; Hollywood esintileri taşımasıyla eleştirilmiş genelde. İlk filmi daha çok merak ettirdi bu yorumlar bana. Onu da izleriz. Neyse, Hollywood dedik ya; türlü türlü klişesi vardı. Özellikle ergen karakter filmin olmazsa olmazıydı. Süper araba kullanan kahraman karakter de önemliydi. Ve elbette "God Bless America". Bunların biraz haricine çıkarsak da; ben yönetmenin tarzını beğendim. Şiddetini beğendim, kanını beğendim. Helikopter sahnesi adeta bir taktik dehalığıydı. Filmin başından sonuna aynı müzik döndü durdu ama atmosferi iyi yansıtan, çok başarılı bir çalışmaydı. Bu arada filmin başındaki malum kaçış sahnesi gerçekten çok başarılı. Beni orada etkileyen kadının adama bakışıydı. Aklıma Prens Oberyn'e bakan kaşar sevgilisi geldi. Prens Oberyn gibi bir savaşçı bile sevdiği kadının bakışı uğruna boyun eğmek zorunda kaldı. Ama Don, tam bir vicdansızlık örneği sergileyerek pek çok küfürü bir arada haketti.

@ness

8 yıl önce

Beni gerim gerim germiş, şiddet sahneleri ve müzikleri harika olan bir film. Başlarda yine Amerika dünyayı kurtardı hikayesi izleyeceğiz diye düşünmüştüm ama sonlara doğru fazlasıyla şaşırttı ve beğenimi kazandı.
D

@doris

9 yıl önce

O kaçış sahnesi ve arka fonda çalan müthiş şarkı!

@gundula

10 yıl önce

"Oraya gitme, yiyecekler seni..." türünden film olup, daha iyisi mevcuttur...

@havlayankuzu

10 yıl önce

" Amerikan ordusu " ,2.Dünya savaşından bu yana ikinci kez Avrupa'da düzeni sağlamaya çalışır. İşler sarpa sardığında da aynı ordu sivilleri harcamaktan çekinmez. Bu kurgudan hareketle gerçeğe gönderme yaparsak, filmin içten içe bir Normandiya örneklemi olduğunu düşünmekteyim.

Normandiya çıkarmasından evvel Amerikan topçusu Fransa kıyılarını döverken, muhtemelen o güne kadar Alman ordusunun öldüremediği kadar sivili öldürmüştür. Avrupa'da düzen sağlamaya çalışan aynı ordu, Normandiya içlerine doğru ilerlerken sivil yapıları kalkan olarak kullanmaktan çekinmemiştir.

Çok aşırı bir okuma tamam ama bence eğlenceli.

@vital87

11 yıl önce

6 / 10

İlk filmde karakterlerle izleyici arasındaki empati, duygusal yakınlaşma sanki daha kuvvetliydi. İlk bölümden karganın bir babaya saldırışı, askerlerin cinsel baskısı vs. 1,5 yıl sonrasına bile hala aklıma kalan sahneler. Bunda şahsen öyle bir sahneye rastlamadım. Sık taramalıyla (kafalarına bile değil) ölsünler anasını satayım. RE buna bin basar. Çünkü silahı orada virüslüleri sadece yavaşlatma için kullanabiliyorlardı. Olmamış abisi. Hatta son yarım saati hızlandırarak izledim. Hem nasıl oluyor da babanın nehirde kaçış sahnesinde ölebilirlerken Londra'dan kalkıp koca kanalı geçip kendilerini Paris'te bulabiliyor bu virüslüler? Adam gibi kovalamacalı ve benzer temalı Doomsday'i izlemeyenlere tavsiye ederim, ona harcadığım vakte pişman olmamıştım.

@zamon

11 yıl önce

7.5 / 10

Bir film izleyiciye "Neden oraya gidiyorsun, al işte yiyecekler seni" dedirtiyorsa izlenemez yahut gülünç olur. Bu filmde ise ilk dakikadan nefesimi tutup bitiş jeneriğinde tam olarak verebildim. 1. filme tutunabilmişti. Fakat yine de bir Danny Boyle değil.

@foolmood

12 yıl önce

7.9 / 10

ilk film gibi devam filmi de güzeldi.aksiyon ve heyecan dozu ikinci de artmış mı ne. ortalığın daha kan revan orlması da muhtemel.babanın evden çıkıp koştuğu sahne filmin doruk sahnesi bence.
SPOILER

28 Hafta Sonra filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

28 Hafta Sonra filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

28 Hafta Sonra filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL