6.3

148 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.3 (254.992 OY)

KONUSU
Salgın bir hastalık Amerika’da yaşayan insanları et yiyen zombilere çevirmiştir. Yaşadıkları şehir zombiler tarafından tam anlamıyla istila edilen bir grup insan çareyi kaçmakta bulur. Diğerlerinin kolay kolay bulamayacağı bir alışveriş marketinde karar kılırlar.

Başlangıçta buradaki ortam herkesin
... Devamı
Salgın bir hastalık Amerika’da yaşayan insanları et yiyen zombilere çevirmiştir. Yaşadıkları şehir zombiler tarafından tam anlamıyla istila edilen bir grup insan çareyi kaçmakta bulur. Diğerlerinin kolay kolay bulamayacağı bir alışveriş marketinde karar kılırlar.

Başlangıçta buradaki ortam herkesin hoşuna gider. Ellerinin altında binlerce çeşit eşya bulunmaktadır. Fakat zamanla mağazanın çevresinde biriken zombilerin sayısı artmaya başlar...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
A

@anathema

9 yıl önce

6.5 / 10

Tüketim toplumu ve kapitalizme yöneltilmiş sinsi bir eleştiri. Kan revan sahneleri açısından meydan okuyucu yanlar taşırken atmosferini başarıyla kuruyor, ancak zombilerini pek fazla ciddiye almıyor, dehşet duygusu yaratmak yerine mizahı ön plana çıkartıyor. Açılışı nefes kesici ve kuşbakışı çekimler de oldukça iyi kullanılmış. Adettendir, 78’yapımı orjinaline de pek çok gönderme var.

@vfv

10 yıl önce

6.9 / 10

Zombi filmleri 2000 li yılların başında altın çağını yaşıyor gibi görünsede aslında mazisi çok eskidir. Ne kadar eski olduğunu bilmiyorum fakat bu filmin senaryosunu yazmış George Romero bu tarz filmlerin öncü isimlerinden biridir. Altmışlı yılların sonundan beri süre gelen zaman zarfında sürekli bu tarz filmleri yönetti. Filmin yapımcısı ise Korku sinemasının bir başka efsanesi Wes Craven. Sinemaya sayısız korku filmi kazandırıp belli bir kültür oluşturan efsane isim. Bu film yönetmenin ilk uzun metrajlı filmi olmasına rağmen bu yönetmen sonraki filmlerinde ne kadar kaliteli bir isim olduğunu kanıtlamıştır. Çünkü 300 spartalı, watchmen, sucker punch ve Man of steel gibi filmlerin yönetmenliğini üstlenmiştir. Film Zombi film popülerliğinden yararlanmak yerine gerçekten kaliteli bir proje ortaya çıkarmak amacı taşıyan teknik ekibin elinden geçiyor. İşin bilimkurgu yanını abartmayıp daha gerçekçi sahneler sunan, Zombilerin koşma özelliği
... Devamı
Zombi filmleri 2000 li yılların başında altın çağını yaşıyor gibi görünsede aslında mazisi çok eskidir. Ne kadar eski olduğunu bilmiyorum fakat bu filmin senaryosunu yazmış George Romero bu tarz filmlerin öncü isimlerinden biridir. Altmışlı yılların sonundan beri süre gelen zaman zarfında sürekli bu tarz filmleri yönetti. Filmin yapımcısı ise Korku sinemasının bir başka efsanesi Wes Craven. Sinemaya sayısız korku filmi kazandırıp belli bir kültür oluşturan efsane isim. Bu film yönetmenin ilk uzun metrajlı filmi olmasına rağmen bu yönetmen sonraki filmlerinde ne kadar kaliteli bir isim olduğunu kanıtlamıştır. Çünkü 300 spartalı, watchmen, sucker punch ve Man of steel gibi filmlerin yönetmenliğini üstlenmiştir. Film Zombi film popülerliğinden yararlanmak yerine gerçekten kaliteli bir proje ortaya çıkarmak amacı taşıyan teknik ekibin elinden geçiyor. İşin bilimkurgu yanını abartmayıp daha gerçekçi sahneler sunan, Zombilerin koşma özelliği olan ve bu yüzden heyecanın yüksek olduğu son bölümüne kadar çok iyi bir tempoda ilerleyip gerilimi iliklerimize kadar hissettiren, Makyajları başarılı, Mekan seçimi ve çekimleri başarılı ve sonunda sinir bozucu bir final yapan bir film. Filmin bence tek yadırganabilecek yönü Salgının kaynağı neresidir ? Nasıl ortaya çıkmıştır ? Gibi soruların cevaplarına yönelmiyor. Ama bu yadırganamaz çünkü eğer bu tip konulara girseydi bilimsel boyutu da olacaktı belkide kafa ütüleyecekti. Filmin tek amacı bize o heyecanı yaşatmak. O yaşam mücadelesini hissettirmek. 10/ 8.5
B

@basak

10 yıl önce

7.9 / 10

iyi korku filmi bulmak çok zor ama bu film gayet iyi..

@rudo

10 yıl önce

Beni en çok rahatsız eden şey, filmin zombilerin alamet-i farikasını yani "yavaş hareket etmelerini" göz ardı etmesi. Filmde koşan zombiler, hatta 100 metre koşusundaymış gibi koşabilen zombileri görünce zaten keyfim kaçtı.

Filmi baştan sona kadar izledim. Şu ana kadar izlediğim en dandik zombi filmlerinden. Görüntü, çekim fena değil, oyunculuklar da iyi; ama kurgu kötü. İnsanı sürüklemiyor, insanda merak uyandırmıyor.

Bence zombi konulu bir şeyler izlemek isteyen kesinlikle "The Walking Dead" dizisini izlesin ve kurgunun ne kadar önemli olduğunu görsün.
S

@setenayfb

10 yıl önce

7.2 / 10

Zombi filmleri arasında benim beğendiğim bir film. İzleneilir. Sadece kafasından vur!

@lazare_carnot

13 yıl önce

benim de bu tarzda izlediğim ve en çok etkilendiğim film bu. karanlık ve ürkütücü bir havası var.

@rinustalarin

13 yıl önce

10 / 10

giza isimli kullanıcıyla aynı düşünceleri paylaşıyorum kanımca.

Film gerçekten türünün en iyisi hem de bir remake olmasına ramen.

Lakin ilki de beğenilmişti.

100 puan vermemin en önemli nedeni de türünün, bence, en başarılı örneği olmasından.

Ayrıca filmin dokundurmalar yaptığı noktalar son derece can alıcıydı bence. Korku filmi olarak değerlendirilmiş olması da çok yazık ki zaten bu amaçla çekildiğini düşünmüyorum. Çoğu kişinin dandik bulduğu zombi temasından böylesine dolu bir film çıkması bence büyük bir başarıdır.

Saygılar

@giza

13 yıl önce

Çıktığı zaman sinemada izlemiştim.Zombi filmlerinden pek bişi beklemem ama bence içlerinde en iyi olanlardn biri.Ben gerilmiştim.
A

@alassea

14 yıl önce

hayatımda izlediğim en rezalet filmdi... korku filmi başarısız olabilir ama hani komik desen değil gülemiyosun da... geçen 2saatime içim yanmıştı içim...
SPOILER

Ölülerin Şafağı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Ölülerin Şafağı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Ölülerin Şafağı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL