En İyi Arkadaşım Evleniyor

(1997)

My Best Friend's Wedding

Film 1 Saat 45 Dk. Komedi, Dram ABD 21 Kasım 1997

6

83 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.3 (125.074 OY)

KONUSU
Yıllar önce Michael ve Julianne eğer 28’lerinde hala kimse ile evlenmemişlerse, birbirleriyle evleneceklerine söz vermişlerdi. Julianne 28’ine yaklaşmaya başlayınca, şimdi Chicago’da spor yazarı olan Michael’i araması gerektiğini ve anlaşmalarının sona erdiğini söylemesi gerektiğini düşünürken, Mich ... Devamı
Yıllar önce Michael ve Julianne eğer 28’lerinde hala kimse ile evlenmemişlerse, birbirleriyle evleneceklerine söz vermişlerdi. Julianne 28’ine yaklaşmaya başlayınca, şimdi Chicago’da spor yazarı olan Michael’i araması gerektiğini ve anlaşmalarının sona erdiğini söylemesi gerektiğini düşünürken, Michael Julianne’ı arayarak dört gün sonra evleneceğini haber verir.

Bunun üzerine Julianne arkadaşına düğün hazırlıklarında yardım etmek için hemen Chicago’ya gelir. Gelişinin asıl nedeni ise bu evliliği önlemektir. Julianne’ın önünde sadece üç gün kalmıştır. Bu süre içinde Michael ve Kimberly’nin aralarını bozmak için her yola başvurur. Sonunda düğün günü Michael’a onu sevdiğini söyler ve onu öper ancak Kimberly onları izlemektedir. Şimdi Michael’ı çok zor bir karar beklemektedir
Julia Roberts

Julianne P...

Dermot Mulroney

Michael O'...

Cameron Diaz

Kimberly W...

Rupert Everett

George Downes

Philip Bosco

Walter Wal...

M. Emmet Walsh

Joe O'Neal

Rachel Griffiths

Samantha N...

Carrie Preston

Mandy Newh...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@consuela

7 yıl önce

7.7 / 10

Gecenin bir yarısı gördüğüm kabusu unutturup beni yatıştırmak isteyen annemin, çizilmiş CD'sini takıp benimle birlikte 80. kez izlediği Julia Roberts klasiği film. Her zaman mutlu eder beni, film de anı da.

@imanimgevredi

8 yıl önce

10 / 10

En tatlı kıvırma sahnelerinden birine sahiptir ki, şarkıyı her sabah söyleyebilecek hale gelmiş durumdayımdır. Passengers with destination buraya;http://www.youtube.com/watch?v=Vji6vzyrI-A
V

@viking

9 yıl önce

6 / 10

Filmi sıradan aşk filmlerindendir diyerek izlemiyordum; düşündüğümün aksi bir hikaye ile karşılaştım. Genelde Roberts`ı erkeklerin peşinden koştuğu biri olarak izlerken bu sefer onun bir erkeğe saplantılı bir aşkla bağlandığını ve elde etmek için neler yaptığına şahit olduk; çok da zevkli ve farklı bir film olmuş bu sefer.

@themis

10 yıl önce

Uzun süre önce izlemiştim ama aynen denildiği gibi sonunda kazanan kim olacak diye merak ediyorsunuz tüm hınzırlıklarıyla dolap çevirerek Michael'ı elde etmeye çalışan Julianne mi yoksa hiç bir şeyden haberi olmayan saf ve masum Kimberly mi?

Ayrıca sanırsam şöyle bir olay oluyordu.Julianne , Kimberly'i (galiba karaokeden nefret ediyordu daha doğrusu utangaç yapısından dolayı pek de haz etmiyordu) bir mekanda karaoke yapması için zor bir duruma düşürüyordu ve bunun altından kalkamayacağı için Michael'ın önünde rezil olacağını planlıyordu.Ama işler umduğu gibi gitmiyordu.

Buldum bu sahneyi kulaklarınızın zarar görmemesi için sesi kısın (uyarımı yaptım:D)

tıklayınız

@tamara

11 yıl önce

6.8 / 10

Açıkçası fiLmi izLemeden önce Cameron Diaz'ın mimikLeri ve sempatikLiği iLe JuLia Roberts'i aLtedeceğini düşünmüştüm ama yanıLmış bence JuLia neredeyse tek başına fiLmi sırtLamış.. Gerçekten JuLia'nın en iyi performansLarından.. Cameron da çok tatLı duruyor ama biraz da JuLia'nın fiLmdeni karakterinden oLsagerek JuLia fiLmin beLkemiği :) JuLia Roberts'i romantik komedi kraLiçesi yapan fiLmLerden biri... FiLmdeki güLüşüne çok güLdüm uzun zamandır JuLia Roberts romantik komedi izLememiştim fiLm bana çok iyi geLdi :)Konusu ise, fiLm gerçekten hem çok şeker hem de çok eğLenceLi.. "kLasik romantik komedi" terimini oLuşturmaya yardımcı oLan fiLmLerden :) Komedi kısmı "ağLanacak duruma güLmek" oLsa da bu işi çok güzeL yapıyor.. Ayrıca güzeL de bir romantizmi var.. Düğün görüntüLeri gerçekten çok hoş.. JuLianne her cep teLefonuyLa konuştuğumda güLme krizine girsem de (o ne biçim cep teLefonudur yaw :D ) fiLm kendine bağLıyor :) bir süre so
... Devamı
Açıkçası fiLmi izLemeden önce Cameron Diaz'ın mimikLeri ve sempatikLiği iLe JuLia Roberts'i aLtedeceğini düşünmüştüm ama yanıLmış bence JuLia neredeyse tek başına fiLmi sırtLamış.. Gerçekten JuLia'nın en iyi performansLarından.. Cameron da çok tatLı duruyor ama biraz da JuLia'nın fiLmdeni karakterinden oLsagerek JuLia fiLmin beLkemiği :) JuLia Roberts'i romantik komedi kraLiçesi yapan fiLmLerden biri... FiLmdeki güLüşüne çok güLdüm uzun zamandır JuLia Roberts romantik komedi izLememiştim fiLm bana çok iyi geLdi :)Konusu ise, fiLm gerçekten hem çok şeker hem de çok eğLenceLi.. "kLasik romantik komedi" terimini oLuşturmaya yardımcı oLan fiLmLerden :) Komedi kısmı "ağLanacak duruma güLmek" oLsa da bu işi çok güzeL yapıyor.. Ayrıca güzeL de bir romantizmi var.. Düğün görüntüLeri gerçekten çok hoş.. JuLianne her cep teLefonuyLa konuştuğumda güLme krizine girsem de (o ne biçim cep teLefonudur yaw :D ) fiLm kendine bağLıyor :) bir süre sonra zaten "kim kazanacak" diye düşünüyor ve fiLmden kopamıyorsunuz.. İşte burası da fiLmin düşündürücü kısmı :) VaLLa bu fiLmi izLedikten sonra JuLianne'ın durumuna düşmemek için "acaba en yakın erkek arkadaşımı aşık mıyım?" diye düşünmedim desem yaLan oLur :)

PerformansLarın keyifLe izLeneceği, türünün güzeL örnekLerinden oLan bu romantik komediyi kaçırmayın derim :)
SPOILER

En İyi Arkadaşım Evleniyor filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

En İyi Arkadaşım Evleniyor filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

En İyi Arkadaşım Evleniyor filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL