6.6

262 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7 (129.199 OY)

KONUSU
Emma (Anne Hathaway), işçi sınıfından bir aileden gelen prensipli ve hırslı bir kızdır. Dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeyi düşler. Dexter (Jim Sturgess) ise çapkın bir zengin çocuğudur. Onun düşü, dünyayı kendi oyun parkı haline çevirmektir.

Üniversiteden mezun oldukları gün tanışan zıt kutu
... Devamı
Emma (Anne Hathaway), işçi sınıfından bir aileden gelen prensipli ve hırslı bir kızdır. Dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeyi düşler. Dexter (Jim Sturgess) ise çapkın bir zengin çocuğudur. Onun düşü, dünyayı kendi oyun parkı haline çevirmektir.

Üniversiteden mezun oldukları gün tanışan zıt kutuplardaki bu iki insan, birlikte geçirdikleri bir günden sonra hayat boyu sürecek bir arkadaşlığa adım atarlar. Biz her yılın 15 Temmuzunda ilişkilerindeki başka bir ana tanık olurken, Emma ve Dex bazen birlikte, bazen ayrıdır. Ancak hayatta yol alırken aradıkları aslında hep yanı başlarındadır. Sevinçleri ve kavgaları, ümitleri ve kaybettikleriyle birlikte geçen 20 yıldan sonra, tanıştıkları o unutulmaz günün gerçek anlamı ortaya çıkacaktır... -alıntı
Anne Hathaway

Emma Morley

Jim Sturgess

Dexter Mayhew

Tom Mison

Callum O'N...

Rafe Spall

Ian Whitehead

Patricia Clarkson

Alison Mayhew

Ken Stott

Stephen Ma...

Romola Garai

Sylvie Cope

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@strawberryfield

2 yıl önce

8.8 / 10

Biraz yavaş ilerler ama sakın vazgeçmeyin çok seveceksiniz...

@wersolame

3 yıl önce

64. Dakkadan bildiriyorum tünelin ucu bok gelmeyin.

@zeytinzey

4 yıl önce

7.6 / 10

Duygusal, aşklı film olduğu için bakıp geçmiştim. İzleyince duyguların güzel işlenmiş, altı doldurulmuş olduğunu gördüm. Süreçte yaşanabilecek alternatif bir bakış açısıyla anlatılmış. Yoğun aşk varken, boğmadan anlatmak maharet tabii.

@stiff

4 yıl önce

7 / 10

Çok hüzünlendim ben ya. En mutlu sahnelerinde bile hüzünlendim. Her aşk filminde kendimi bulmaktan sıkıldım ama korkarım ki hayatımın geri kalanı Dexter gibi geçecek. Etkiledi beni, sürükledi. Yer yer aldı götürdü. Sevmek kadar sevilmenin de zor olduğu içten bir hikaye. Ağlayası olanlar için de uygun koşulları sağlayabilir. 7/10

@pulpfiction

5 yıl önce

7.3 / 10

anne hathaway'in aksanını arada yadırgasam da çok samimi bir iş çıkardığını belirtmeliyim. dexter için karakter seçimi de çok isabetli olmuş. kitabı okuduktan sonra uyarlamasını izlemek genel olarak bir filmi izleyip sonra fragmanını izlemek etkisi yaratır bende. bu noktada yönetmene 'romanı bir kere okuyup aklında kalanla mı çektin filmi adam?' diye sorasım gelse de, scherfig'in -fazla eksilti de olsa- iyi bir uyarlamayı kotardığını ve nicholls'un yarattığı samimiliği izleyiciye yansıtabildiğini söylemek gerekir. ha bir de david nicholls jeux d'enfants'dan etkilenmiş bence. doğru söyle david kızmayacam.
S

@sonofneptune

5 yıl önce

8.5 / 10

Oldukça hoş, izlenebilir bir film. Özellikle oyunculuklar çok samimi. Yine de kitabını okumanızı tavsiye ederim.
M

@meltemceyhan

6 yıl önce

8.1 / 10

Chuck Barris ile Penny'nin (Confessions of a Dangerous Mind) aşkı ile Harry ile Sally'nin (When Harry Met Sally) aşkının harmanlanmış hali gibi bir arkadaşlık-aşk hikayesi anlatıyor film. Vıcık vıcık olmayan bir romantizm var filmde. Komedisi ve dramı da gayet yerinde.

Filmin sonunda, tanıştıkları güne yapılan geri dönüşü ben çok sevdim... Film boyunca ikisinin arasında kalan bir sırra, en sonunda ortak olmuşum gibi hissettim kendimi... Gerçekten güzeldi...

@key-v

6 yıl önce

kitabını okumadığım için negatif şeyler yazmayacağım.. ama çok pozitif şeyler de yazabilceğimi sanmıyorum.. tamam gerçekten vaktinin belli bir kısmını ayırabileceğin çok hoş bir romantik film ama daha güzellerini gördüm..

Filmde kendi hayatımdan kesitler görmüş gibi oldum tek fark ölmüyorum :p şaka bi yana jim ve anne harikalar yaratmışlar, her ne kadar jim hayranlarından olsam da bu çifti birbirine çok yakıştırdım :) bu ikilinin filmini izleyin derimm.. evet şu an burnumu siliyorum, evet bu filmde ağlayabilirsin ve yine evet ki en sevdiğin filmlere de ekleyebilirsinn :)
U

@ugrcngny

6 yıl önce

kitabinin mukemmelligi kadar film'de oyle..

@essam

6 yıl önce

6.8 / 10

kitabını okumadığım için detaylar hakkında bir fikrim yok ama izlediğim en inişli çıkışlı filmlerden biriydi. konunun daha etkileyici ele alınabileceğini düşünüyorum. herşeye rağmen fena olmayan bir seyirlik.

@agustos-bocegi

6 yıl önce

9.5 / 10

kitabını okumuştum ve inanılmaz zevk almıştım. Filmlerden çok anladığım ya da filmlerle içli dışlı olduğum söylenemez. ben bu kitabı bitirdiğimde bundan iyi bir film çıkar dedim ve öyle de oldu. Kitapta aldığım hazzı almamış olsam da bence gayet iyi bir film.

@ramazanpidesi

7 yıl önce

8 / 10

hep etkilemiştir beni, sevdiğin birini kaybetmenin acısı.. gerek senaryosuyla gerek oyunculukları gerekse de soundtrackleriyle yorumlarda yazanın aksine sıkmadan izlettirebilen bir film.. yıllar içinde insanların fiziklerinin değiştiği, yaşam standartlarının değiştiği, hayat tarzlarının değiştiği ama hislerinin değişmediğinin güzel bir örneği.. içine işlemiş bir insanı 20 sene sonra bile görsen, içindeki tozlu raflardan çıkar hislerin..

@slavesusar

7 yıl önce

elinin altında sevdiğin biri varsa ve sen onu 20 yıl boyunca ıskalarsan bu romantik bir şey olmaz bence,keza olmamış da :) pek beğendiğimi söyleyemeyeceğim,fena halde sünmüş bir film olduğu kanaatindeyim..

@aleynaa

7 yıl önce

Normalde filmleri çıkan kitapların kitaplarını daha çok beğenıyordum ama bu sefer filmi daha çok sevdım duygu fazlasıyla yuksektı,kitapta çok duygulanmamamın nedenı belkide birinci kişi ağzından olmamasıdır bilmiyorum ama film daha guzel bence öneririm herkese

@fatalitly

7 yıl önce

Çok fazla yorum yapma gereği duyduğum bir romantik film. Sinemada arkadaşlarımla izlemiştim ve kafayı yedik hepimiz . Soundtrack da dahil olmak üzere çok hoş bir film , duygusu yüksek.
SPOILER

Bir gün filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Bir gün filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Bir gün filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL