Harry ile Sally Tanışınca

(1989)

When Harry Met Sally...

Film 1 Saat 35 Dk. Komedi, Dram ABD 1 Haziran 1990

7.1

243 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.7 (244.839 OY)

KONUSU
Harry de Sally de aynı Şikago Üniversitesi’nde okudukları halde ancak mezuniyetten sonra New York’a giderken tanışırlar. Yolda uzun uzun sohbet eder ve bir çıkarıma varırlar: "erkek ve kadın sadece arkadaş olamaz!". New York’a varında her biri kendi hayatını yaşar, birileriyle tanışır, aşık olur vs. ... Devamı
Harry de Sally de aynı Şikago Üniversitesi’nde okudukları halde ancak mezuniyetten sonra New York’a giderken tanışırlar. Yolda uzun uzun sohbet eder ve bir çıkarıma varırlar: "erkek ve kadın sadece arkadaş olamaz!". New York’a varında her biri kendi hayatını yaşar, birileriyle tanışır, aşık olur vs. Tüm bunlar olurken ikili arada sırada karşılaşır ve birbirlerine olup bitenden bahseder. Harry karısından ayrıldıktan sonra Sally ile aralarındaki sıkı bir dostluk başlar. Peki ama yıllar önce karar verdikleri şey hala geçerli midir? Hiç sanmıyoruz! Senarist Nora Ephron dört sene sonra Sevginin Bağladıkları’nda yapacağından daha iyi bir iş çıkarıyor ve her iki cinsten sinemaseverlerin izlemekten çok keyif aldıkları bir temanın etrafında geziniyor. Yönetmen Rob Reiner ise elindeki oyunculuk hazinesini iyi değerlendirerek tüm zamanların en sevilen romantik komedilerinden birine imza atıyor.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@neuromancer

11 ay önce

Seinfeld bölümü gibi ancak daha romantik versiyonu. İflah olmaz romantikleri mest eden bir film. Ayrıca sinematografisi de şahane.

@serifayaz

1 yıl önce

Aşırı tatlı bir filmdi. Böyle filmler insanın tüm yorgunluğunu alıp götürüyor bence.

@henriette

1 yıl önce

keyifli, safe place bir romantik komediydi. yolculuk sohbetleri biraz daha sürsün isterdim.

"bir kitap alınca daima son sayfasını okurum. eğer bitirmeden ölürsem sonunu bileyim diye. dostum, işte bu karamsarlıktır."
"neyi özlüyorum biliyor musun? onun var olması fikrini özlüyorum."
O

@oznesi_gizli

2 yıl önce

7.4 / 10

Film âdeta bi romantik komedi klasiği.Klasik çünkü hem kendine has hem komik hem de ikili iliskiler adina verdigi mesajlarla ilginç.Yapım senesine yakın tarihteki filmleri genel olarak şimdi ki herhangi bi filme göre daha sıcak bulurum nitekim bu film de öyle. Bi romantik komedinin beni güldürmesi beklentisine de sahip değilim lakin güldürüyor da.Yine de bu tatlı film yoğunluklu olarak diyolog icerdigi icin bu tarz filmleri sevmeyenlere hitap etmediğini de söylemeliyim.

@melihkaya

3 yıl önce

Ben bunu nasıl kaçırmışım dedirtti çok güzel bir film.

@sersak53

3 yıl önce

7.8 / 10

Filmin ana hikayesine baktığınızda Kadın Erkek ilişkilerine farklı perspektiflerden baktığını görüyoruz. Arkadaş olunamayacağı tezi üzerinden yürüsede aslında birbirinden hoşlanan iki insanın arkadaş kalamayacağı çıkarımı yapmak daha doğru geliyor. Bunu doğru buluyorum. İşin içine sevgi, hoşlanma ve hazlar girince arkadaş kalınamıyor. Filme gelecek olursak cıvık cıvık bir romantik komedi beklemeyin. İkili sohbetlerin döndüğü yer yer komik yer yer duygusal sahnelerin olduğu hoş bir film. 89 yapımı olması en büyük avantajı. Günümüzde böyle bir çekilse çok sükse yapmayabilirdi. Ayrıca Mag Ryanın güzelliğine ek parantez açmak gerekiyor. İzleyip , ilişkilere dair bazı anlamlar çıkartılabilecek hoş bir film .

@bigamist

8 yıl önce

7.5 / 10

İzlerken it's a wonderful life ve 500 days of summer tadı alabileceğiniz keyifli bir romantik komedi. Bir klasik.

@madamoz

11 yıl önce

7.2 / 10

İlişkiler üzerine hoş bir film.Ben çok keyif aldım.O meşhur sahne fazla uzundu ve çok da gerekli değildi bence.

+Meg Ryan bu filmde bir harika,güzelliği büyülüyor.

İzleyin. (7.8/10)

@ekooo

11 yıl önce

1 / 10

Bu filmin en güzel iki yanı diyaloglar ve Billy Crystal’dır bana göre. Başta biraz önyargılı olmama rağmen izlerken çok güldüm. Klişelere rağmen eğlenceli ve izlenmesi gereken bir film.

Meg Ryan’dan pek hoşlanmam aslında ama Sally rolünde başarılıydı bana göre.

@masue

11 yıl önce

filmi izlerken o kadar emindim ki.bu kesinlikle bir woody allen filmi dedim.ama fena yanıldım.woody allen severler kaçırmasın derim.

@guguk

14 yıl önce

7.5 / 10

filmdeki orgazm sahnesi bana gereğinden fazla abartılmıs gibi gözükse de, izlediğim en iyi romantik komedilerden birisidir. meg rayn ı seviyoruz.
C

@crimean

16 yıl önce

8.5 / 10

romantik komedi denince ilk aklıma gelen filmlerden biridir when harry met sally. nefretle başlayan arkadaşlık ve bunu takip eden aşk. billy crystal ve meg ryan'ın birbiriyle olan uyumu filmi klasik haline getirmiştir. meg ryan'ın restorandaki orgazm taklidi filmle ilgili en akılda kalan ve komik sahnedir. ikinci, üçüncü kez izleyebileceğiniz nadir aşk filmlerindendir bu canlar. izlemediyseniz koşun izleyin.
SPOILER

Harry ile Sally Tanışınca filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Harry ile Sally Tanışınca filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Harry ile Sally Tanışınca filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL