Harry ile Sally Tanışınca Yorumları

Harry ile Sally Tanışınca filmi detayları

O

@oznesi_gizli

4 ay önce

7.4 / 10

Film âdeta bi romantik komedi klasiği.Klasik çünkü hem kendine has hem komik hem de ikili iliskiler adina verdigi mesajlarla ilginç.Yapım senesine yakın tarihteki filmleri genel olarak şimdi ki herhangi bi filme göre daha sıcak bulurum nitekim bu film de öyle. Bi romantik komedinin beni güldürmesi beklentisine de sahip değilim lakin güldürüyor da.Yine de bu tatlı film yoğunluklu olarak diyolog icerdigi icin bu tarz filmleri sevmeyenlere hitap etmediğini de söylemeliyim.

@melihkaya

1 yıl önce

Ben bunu nasıl kaçırmışım dedirtti çok güzel bir film.

@sersak53

1 yıl önce

7.8 / 10

Filmin ana hikayesine baktığınızda Kadın Erkek ilişkilerine farklı perspektiflerden baktığını görüyoruz. Arkadaş olunamayacağı tezi üzerinden yürüsede aslında birbirinden hoşlanan iki insanın arkadaş kalamayacağı çıkarımı yapmak daha doğru geliyor. Bunu doğru buluyorum. İşin içine sevgi, hoşlanma ve hazlar girince arkadaş kalınamıyor. Filme gelecek olursak cıvık cıvık bir romantik komedi beklemeyin. İkili sohbetlerin döndüğü yer yer komik yer yer duygusal sahnelerin olduğu hoş bir film. 89 yapımı olması en büyük avantajı. Günümüzde böyle bir çekilse çok sükse yapmayabilirdi. Ayrıca Mag Ryanın güzelliğine ek parantez açmak gerekiyor. İzleyip , ilişkilere dair bazı anlamlar çıkartılabilecek hoş bir film .

@bigamist

5 yıl önce

7.5 / 10

İzlerken it's a wonderful life ve 500 days of summer tadı alabileceğiniz keyifli bir romantik komedi. Bir klasik.

@rujenuar

8 yıl önce

Siz kadın erkek ilişkileri üzerine muhteşem bir film vik vik vik demişsiniz ama bu bildiğiniz seksist. Sally’nin Harry’nin o mükemmel entelektüel seviyesi(!)ne ulaşamadan hep zıpır kız kalması mı desem, Sally ve arkadaşlarının yana yakıla kendilerini adiycakları erkek aramaları mı desem, bir kadının her hangi bir romantik derinlik yansıtılmadan sırf saatin tiktaklarını yavaşlatmak için evli bir adamla umutsuz bir ilişkiye girmesi mi desem, cinselliği hayatın merkezine alıp uğruna bütün arkadaşlıkların ve duygusal bağların bozulacağı hipotezi mi desem. Üzgünüm ama kadın erkek ilişkileri üzerine mükemmel bir film değil, zira kadın erkek ilişkileri hiç böyle şeyler değil.

@madamoz

8 yıl önce

7.2 / 10

İlişkiler üzerine hoş bir film.Ben çok keyif aldım.O meşhur sahne fazla uzundu ve çok da gerekli değildi bence.

+Meg Ryan bu filmde bir harika,güzelliği büyülüyor.

İzleyin. (7.8/10)

@ekooo

9 yıl önce

1 / 10

Bu filmin en güzel iki yanı diyaloglar ve Billy Crystal’dır bana göre. Başta biraz önyargılı olmama rağmen izlerken çok güldüm. Klişelere rağmen eğlenceli ve izlenmesi gereken bir film.

Meg Ryan’dan pek hoşlanmam aslında ama Sally rolünde başarılıydı bana göre.

@masue

9 yıl önce

filmi izlerken o kadar emindim ki.bu kesinlikle bir woody allen filmi dedim.ama fena yanıldım.woody allen severler kaçırmasın derim.

@fkhrm_217

10 yıl önce

8 / 10

izlemekten bıkmadığım kadın ve erkek ilişkileri üzerine çekilmiş en iyi filmlerden. dikkat sadece romantik komedi kategorisinde tutmuyorum en sevdiğim 5 filmden biridir kendisi efenim. izleyin, izlettirin, izlettirirken siz de bi’ daha izleyin.

filmin başında harry’nin bi’ kadın ve bi’ erkeğin asla arkadaş olamayacakları hakkındaki tezini bi’ nevi doğru çıkarıyor film. sevmediğim tek kısmı budur gerisi teferruattır.

en çok sevdiğim sahne ise meg ryan’nın meşhur restorant sahnesi değil ikilinin uyumadan önceki telefon muhabbetleridir.
O

@ozge_fb

10 yıl önce

7.2 / 10

Romantik film severlerin izlemesi gereken ilk filmlerden.

Eğlenceli,sıcak,sevimli...Meg Ryan 'ın enerjisi filme yansımış.

Ama öyle dramatik ve derin bir aşk beklentisiyle izlenmemeli.

Çok da sevdiğim bir repliği vardır ki:

""Çünkü hayatının kalanını birisiyle geçirmek istediğini fark edince hayatının geri kalanının bir an önce başlamasını istiyorsun."
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL