Geçmişi Olmayan Adam

(2002)

The Bourne Identity

Film 1 Saat 59 Dk. Aksiyon, Gizem ABD, Almanya 20 Eylül 2002

7.3

353 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.9 (514.685 OY)

KONUSU
Bir İtalyan balıkçı teknesi, ölmek üzere bir adamı bularak kurtarır. Genç adam iyileştiğinde, ciddi bir hafıza kaybı geçirdiği farkedilir. Kim olduğunu ve o hale nasıl düştüğünü hatırlamamaktadır.Kim olduğunu araştırırken, bazı özel yetenekleri olduğunu farkeder. Yakın dövüş ve yabancı dillere inanı ... Devamı
Bir İtalyan balıkçı teknesi, ölmek üzere bir adamı bularak kurtarır. Genç adam iyileştiğinde, ciddi bir hafıza kaybı geçirdiği farkedilir. Kim olduğunu ve o hale nasıl düştüğünü hatırlamamaktadır.Kim olduğunu araştırırken, bazı özel yetenekleri olduğunu farkeder. Yakın dövüş ve yabancı dillere inanılmaz yatkınlığı vardır. Marie adlı güzel kadının da yardımıyla kendisini öldürmeye çalışan suikastçilerden kaçarak kimliğini bulmaya çalışır...
Matt Damon

Jason Bourne

Franka Potente

Marie Hele...

Chris Cooper

Alexander ...

Clive Owen

The Professor

Brian Cox

Ward Abbott

Adewale Akinnuoye-Agbaje

Nykwana Wo...

Gabriel Mann

Danny Zorn

Julia Stiles

Nicky Parsons

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@deadmanwalking

2 ay önce

8.2 / 10

Gwzel matt damon filmi
D

@digeri

1 yıl önce

Film 2002 yapımı. Sinemada izlemiştim. O dönem için gerçekten çok kalbur üstü bir işti ve bayılmıştım. Sonraki yıllarda bu tür filmlerde dövüş koreografilerinin ve kamera kullanımının çok gelişmesi, aksiyon sinemasındaki müziğin etkisinin artması gibi unsurlar nedeniyle yıllar sonra izleyen izleyicinin beklentisini karşılamayabilir. Bence hala aksiyon filmlerinin en iyi üçlemelerinden biridir. Matt Damon role harika oturmuş. Roman serisinden uyarlanmış ancak filmde kitapdaki konudan bir hayli sapılmış.

@erez

6 yıl önce

İddia edildiği kadar yaratıcı, gerilimi yüksek, iyi bir aksiyon değil. Matt Damon'un performansı bence filmi ortalamanın biraz üzerine çıkarabilmiş. İzlenir ama çok büyük beklentiyle değil. Bi de Franka Potante ile Matt Damon birbirine çok benzemiyor mu?

@strangelove

7 yıl önce

7.5 / 10

gayet akıcı, bir solukta izleniyor film. aksiyonu da saçma bir şekilde abartmayarak iyi etmişler (sondaki merdivenden atlama sahnesi haricinde). yalnız senaryoda klişenin dibine vurmuşlar. şimdilerde böyle senaryoya sahip video oyunlarına bile burun kıvırılıyor. özgün senaryo olarak işaretleyenlerin izlediği ilk aksiyon filmi bu olsa gerek.
B

@batanga

8 yıl önce

üçlemenin ilk filmi. yalnız bu serinin şöyle bir güzelliği var, illa 3 filmi de izlemeniz gerekmiyor. birini izlediyseniz öbürlerine pek gerek yok çünkü hepsi birbirinin aynısı. sadece bölüm sonu canavarları değişik. kurgu bile aynı işliyor neredeyse. arabalı arabasız kovalamaca sahnelerinde bayım bayım bayan gereksiz heyecan yaratmaya çalışan vasat birfilm. ajan salt a kötü bu iyi he mi? piki.

5/10

@burakzengin

8 yıl önce

Herkesin aksine sıkılarak izledim. Klasiğin ilerisine geçememiş bir aksiyon filmi. Neden bu kadar büyütülmüş anlayamadım.

@ahmetgurkan10

8 yıl önce

Matt Damon ın başroluünde olduğu bir solukta izlenebilecek sürükleyici ve hızlı temposuyla dikkat çeken bourne serisinin ilk filmi,serinin diğer iki filmi için karakterleri tanıtmakla uğraşıp aksiyonu biraz düşük seviyede tutsada 3 film birlikte düşünüldüğünde başarılı bir yapım ortaya çıkmaktadır

@shamur_musti

9 yıl önce

6 / 10

Abartılmış bir film ama değişik bir konusu olmasından dolayı izlenebilir film. 6/10

@thegmnk

9 yıl önce

8 / 10

Seride, yerini hak eden tek film. Diğerleri overrated ancak bu epey iyi.

@kaede

9 yıl önce

bu filmi her izleyişimde metal gear solid oynuyormuşum gibi hissediyorum( özellikle sniper sahneleri) aksiyon sahneleri ve yakın dövüş teknikleri sağlam.

@silentbreeze

11 yıl önce

The name is bourne. Jason Bourne :D

Müthiş seri..

@alone

11 yıl önce

2 / 10

İddia ettiği gibi gerilim,gizem vs. barındırmayan, oldukça sıkıcı film. Sonu bile belli, en baştan kaybediyor. Biz tavşanın suyunun suyunu belki yüz defa gördük 10/2.
N

@nervous

12 yıl önce

matt damon\'ın sonrasında Ocean\'s serisinde karizma kaybolmuş olsada bu seride kendini fazlasıyla göstermiş.serinin başlangıcında çok fazla aksiyon olmayan Jason\'un geçmişini anlamaya çalıştığımız bi film.sonlara doğru Jason\'ın merdiven sahnesi çok güzeldi demekten kendimi alamıyorum ve izlemeyenlere tavsiye ediyorum.
SPOILER

Geçmişi Olmayan Adam filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Geçmişi Olmayan Adam filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Geçmişi Olmayan Adam filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL