7.9

798 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.2 (1.196.745 OY)

KONUSU
Gelin, zamanında kadın suikastçılardan oluşan bir grubunun parçasıdır. Bill ve öteki suikastçılar ona karşı birleşince konumunu bırakmıştır. Düğün günü kendisine kurulan bir tuzak nedeniyle girdiği komadan uyanınca intikam almaya yemin eder!.. Sık sık Uzakdoğu dövüş filmlerinin kendisini ne kadar ço ... Devamı
Gelin, zamanında kadın suikastçılardan oluşan bir grubunun parçasıdır. Bill ve öteki suikastçılar ona karşı birleşince konumunu bırakmıştır. Düğün günü kendisine kurulan bir tuzak nedeniyle girdiği komadan uyanınca intikam almaya yemin eder!.. Sık sık Uzakdoğu dövüş filmlerinin kendisini ne kadar çok etkilediğini söyleyen Quentin Tarantino, Uma Thurman için yazdığı ve başrolünü de genç oyuncuya verdiği filmle, köklerine dönüş yapıyor. Bill rolünde ise, 80?lerden sonra unutulmaya başlamış aksiyon yıldızı David Carradine oynuyor. Jackie Brown?dan beri ortalıkta gözükmeyen ve neredeyse kendisini unutturmaya başlayan Tarantino?nun bu filmi, estetik dövüş sahneleriyle dolu bir intikam hikayesi. Başlangıçta tek bir film olarak düşünülen yapım, Tarantino çektiği sahnelere kıyamıyınca ikiye bölünmüştü.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@jessamina

1 yıl önce

Senaryosu, müzikleri ve dövüş sahneleriyle inanılmaz bir intikam filmi. İçime kovalar dolusu su serpildi.

@sikmalikportaka

1 yıl önce

7.6 / 10

Ben ortaokuldayken dvd'si vardı izlememiştim yıllar sonra şimdi izledim. Güzel kanlı. Müzikleri sevdim.

@yukslomer

3 yıl önce

8.8 / 10

Her şeyden biraz biraz ve ortaya inanılmaz bir şaheser çıkmış. Müzikler dövüşler oyuncular senaryo... Tarantino yapıyorsun bu işi be.

@denihiszionlevi

3 yıl önce

10 / 10

soluksuz izledim ama sonuna doğru dövüş sahneleri biraz uzun olmuş orada biraz sıkıldım. cidden çok iyiydi.
M

@mervenur94

3 yıl önce

8 / 10

Kaç kere izledim bilmiyorum.

@erdemtekin

4 yıl önce

Tarantino teknik açıdan muazzam biri ama nedir abinin bunun filmlerinin olayı, çok da şey değil yani...

@tibetli

5 yıl önce

8.8 / 10

müzikleri güzel film sürükleyici konusu ilgi çekici, dövüş karografileri sanatsal, ne ararsan var bu filmde.
K

@karadenizli

7 yıl önce

Aptalca.Tıpkı yönetmenin diğer filmleri gibi.Bu adamın psikolojisinden şüpheliyim.Sadistçe sahnelerden hoşlanıyorsanız izleyin.Müziklerine diyecek lafım yok.Ama dinlemenin başka yolları da var

@barista

8 yıl önce

8.6 / 10

Aksiyondan hiç haz etmem diyorsanız bile izlerken aksiyona kapılabileceğiniz bi FİLİM.

Gerçi müzikleri ve Tarantino'nun hayalgücünü çıkarırsak o kadar da fişek bi film olmadığı anlaşılıyor...

Yine de bi kaç saat harcamaya değer.
W

@wersolame

8 yıl önce

of of offlar eşliğinde izlenen bir film daha.abi o müzikler o abartılışlar o aşırı kanlar.

muazzam hakikaten , izleyin izlettirin.

@refikerdal

8 yıl önce

9 / 10

Bu filmi izleyip beğenmeyecek kimse yoktur. Müzikleri bile harikulade.

@gamazashi

9 yıl önce

Kurgu, müzik ve replikler marjinal.

Lakin bu film şöyle bir şey, çok güzel bir tatlı ama şekeri de çok fazla. O yüzden baydı.

Tarantino için Soysuzlar Çetesi ve Zincirsiz, bence bu şeker oranının azaltmasıyla ne kadar güzel bir tatlı yapabildiğinin ve aynı zamanda özgün bir tarzının olmasından dolayı abartılınan kariyerini zaman içinde hakkettiğini ispatladığının kanıtı neyse ki.
A

@anasumiobalatu

9 yıl önce

10 / 10

Çocukken repliklerini ezberlemiştim, çok iyi bir film. Zaten Quentin Trantino yönetiyor, daha fazla yazmama ferek yoktur heralde.
M

@munzevi

10 yıl önce

9 / 10

Ben ne zamandır izlemeyi erteliyordum, hep başka filmlere öncelik tanıyordum ama şimdi çok pişmanım desem yeridir. Hani "piece of art" denir ya, işte öyle bir film bu Kill Bill. Evet, evet tam olarak bu bir sanat! Müzikler özenle seçilmiş, oyuncular rolü yaşamış, kurgu her daldan bir tutam sunacak kadar incelikle işlenmiş. İki filmi peş peşe izleyin lütfen, araya bir günden fazla bir zaman koymayın. Vol1 sahne/görüntü odaklı, Vol2 ise daha çok dialogları ve hikayeyi temel alıyor.

Bir zaman sonra daha ayrıntılı bir şeyler yazmak isterim ama bu filme (ikisini bir kabul ediyorum, ki zaten öyledir. yapımcıların uzun demesi üzerine iki parça halinde sunulmuştur) adam akıllı bir eleştiri yazmak için Spagetti Western'den uzak doğu dövüş sanatlarına, japon sanatı animeden Italian giallo tarzına kadar dünya sinema litaratürünü çok çok iyi bilmek gerekiyor. Bazı arkadaşlarımızın Cüneyt Arkın filmlerini baz alarak yaptığı iğleneyici sözleri, uzak
... Devamı
Ben ne zamandır izlemeyi erteliyordum, hep başka filmlere öncelik tanıyordum ama şimdi çok pişmanım desem yeridir. Hani "piece of art" denir ya, işte öyle bir film bu Kill Bill. Evet, evet tam olarak bu bir sanat! Müzikler özenle seçilmiş, oyuncular rolü yaşamış, kurgu her daldan bir tutam sunacak kadar incelikle işlenmiş. İki filmi peş peşe izleyin lütfen, araya bir günden fazla bir zaman koymayın. Vol1 sahne/görüntü odaklı, Vol2 ise daha çok dialogları ve hikayeyi temel alıyor.

Bir zaman sonra daha ayrıntılı bir şeyler yazmak isterim ama bu filme (ikisini bir kabul ediyorum, ki zaten öyledir. yapımcıların uzun demesi üzerine iki parça halinde sunulmuştur) adam akıllı bir eleştiri yazmak için Spagetti Western'den uzak doğu dövüş sanatlarına, japon sanatı animeden Italian giallo tarzına kadar dünya sinema litaratürünü çok çok iyi bilmek gerekiyor. Bazı arkadaşlarımızın Cüneyt Arkın filmlerini baz alarak yaptığı iğleneyici sözleri, uzak doğu sinemasının filmlere sunduğu sınırsız hayal gücü ve olanağı göz önüne almadan yaptıklarını söylemeliyim. Kaldı ki Tarantino zaten bu sahneleri -bir kadının bir kılıçla bir dünya adamı pataklaması gibi- o filmlere saygı duruşunda bulunmak için çekmiştir. Aslında, film baştan başa o özel filmlere bir saygı duruşu, bir övgü niteliğinde. Bunu ben değil şu video net olarak açıklar sanırım;

Lütfen filmi izlemeyen bu videoya göz atmasın.. http://vimeo.com/19469447

İyi seyirler..

@serkanaydemir

10 yıl önce

5 / 10

Gereğinden fazla abartılan bir film.

Konu itibariyle her ne kadar kendini bağlasa da filmin içinde abartılan sahneler ve senaryo çok gereksiz kalıyor. Filmi hiç beğenemedim. TabiTarantino deyince kaç tane adam gibi filmi var ki zaten demeden de geçmeyim. Hep film sonunda kanlı, şuuru kayıp efektlerle film yapmaya çalışıyor. Aldığı puandan çok çok altta olmalı bu yapım.

İyi seyirler

P: 6
SPOILER

Kill Bill: Vol. 1 filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kill Bill: Vol. 1 filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kill Bill: Vol. 1 filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL