7.7

578 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8 (761.488 OY)

KONUSU
Quentin Tarantino, üç saatlik Kill Bill’ini makul boyutlara kısaltamayınca, yönetmenin dördüncü filmi, beşinci filmi de doğurmuş oldu.

Uma Thurman’ın etkileyici ve kimi zaman şaşırtıcı bir performansla ortaya koyduğu Gelin, intikam almaya devam ediyor. Komadan uyanan güzelimiz, ayak parmaklarını ca
... Devamı
Quentin Tarantino, üç saatlik Kill Bill’ini makul boyutlara kısaltamayınca, yönetmenin dördüncü filmi, beşinci filmi de doğurmuş oldu.

Uma Thurman’ın etkileyici ve kimi zaman şaşırtıcı bir performansla ortaya koyduğu Gelin, intikam almaya devam ediyor. Komadan uyanan güzelimiz, ayak parmaklarını canlandırır canlandırmaz, bir kadının en mutlu gününü rezil eden ekibi cezalandırmaya başlamıştı.

Fakat hatırlanacağı üzere, hazırladığı liste de öyle bir çırpıda halledilecek cinsinden değil. Belki sadece bu yüzden filmini ikiye ayıran yönetmene hak vermek gerek.

Aslında ikinci filmde bizi nelerin beklediği az çok belli. Gelin ile Bill’in, sinema tarihine geçeceği söylenen hesaplaşmasına kadar intikam öyküleri izlemeye devam edeceğiz. Ve tabii ilk filmdeki belirsizlikler de yavaş yavaş aydınlanacak. Kadın kahramanımız ile Bill’in ilişkisi neydi, neden böyle oldu gibi sorular henüz cevap bulmuş değil. Üstelik, eğer gerçekten doğruysa, Gelin’in kızı nerede ve ne yapıyor?

Quentin Tarantino, sinema tarihinin en kadir kıymet bilen sinemacılarından biri. Kendisini daima mutlu eden uzakdoğu sinemasına, neredeyse onların dilinden konuşan bir mücevher armağan ediyor. Bunun kıymetini bilecek olan ise, izleyiciler.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
G

@gwaihir0

2 yıl önce

7 / 10

Renksiz ve renkli görüntülerin uyumu, aniden yapılan zoomlar, diyalogların akıcılığı ve olayların parça parça anlatılması çok güzeldi. Tarantino be kardeşim..

@hrarchon

3 yıl önce

İnsanlar önce bir meslek edinirler, sonra da emekli olabilmek için biraz daha uzun yaşamayı isterler. Bunu hep düşünmüşümdür savaşçılar da düşmanlarıyla aynı ilişkiyi paylaşıyorlar.

@acemiseyirci

4 yıl önce

6.5 / 10

Aşırı overrated live action anime gibi olmuş bir sahnesi dışında haftaya tamamen unutacağım bir film
A

@asodiyolla

7 yıl önce

bir roman okumuşsunuz tadı bırakan,film bittiğinde arkasından akan jeneriği de sonuna kadar izleten filmlerden ; izlediklerim içinde tarantino'nun en iyi işi diyebilirim sanırım.

pulp fiction'dan sonra tarantino bu filmi uma thurman'ı düşünerek yazmış,zaten filmin her dakikasında da bunu hissediyorsunuz,bu film uma thurman'ın filmi.

ve son olarak kill bill volume 1 sadece ısınma turu ,nedeni niçini nasılı bu filmde,tabi tarantino'nun aşina olduğumuz uzun uzun diyalog sahneleri de öyle.gözünüzü kırpmadan izletiyor yine.

@bcaltuntas

8 yıl önce

Tarantino'nun kafasına ve sinemasına hastayım.Kill Bill'in diğer bölümü...Zaten 2 film arka arkaya izlenmeli.Film burda bitiyor.

''O kadın intikamı hakediyor fakat ölmeyide...''

@airking

10 yıl önce

7.9 / 10

Vol.1 in tadını vermese de güzeldi. Tarantino sonuçta. İstase de kötü film yapamaz.

Vol.3 ü heyecanla bekliyoruz.

@raphalleon

10 yıl önce

7.7 / 10

Uma Thurman’ı pek sevmem, bana itici gelir hareketleri, mimikleri, konuşması vesaire vesaire. Fakat, Uma Thurman’ı az da olsa sevebildiğim tek film kill bill 1 ve 2 herhalde. Üstümde bir anne olmasının etkisi var diye düşünüyorum.

Filmografi olarak da kurgu başarıyla yapılmış, oyuncular sırıtmamış fakat bunların yanında ahh o abartılı sahneler yok mu ahh o abartılı sahneler. Uçmalar, kaçmalar, 1’e 50 savaşmalar falan, ah bi de bunlar olmasa.

@gulnar

11 yıl önce

oyuncularıyla, yönetmeniyle, senaryosuyla, müzikleriyle, görsel efektleriyle, kısacası herşeyiyle mükemmel olduğunu düşündüğüm bir film. Uma Thurmanı beğenmesem de, ondan başkası Bride rolünü bu kadar iyi canlandıramazdı diye düşünüyorum. Kill Bill serisini 100 kere izlesem yine de bıkmam. Ve ek olarak, filmde kullanılan müzikler çok düzgün bir şekilde yerleştirilmiş. Tarantino- ellerine sağlık ))))))

@dr_hugo_strange

11 yıl önce

3.sü cıkacak galiba asparagas değilse tabii

@lowen

12 yıl önce

8 / 10

En az birinci film kadar etkileyici..Birinci filmin başından sonuna zevk alarak izleyen seyirci,aslında her defasında kendine şu soruyu sormadan edemiyordu,Niye? Tüm bu olanların bir açıklaması olmalıydı.İkinci film,daha ilk dakikadan itibaren bu sorunun cevabını veriyor ve geriye sadece arkaya yaslanıp,bu intikam filmini izlemenin zevkini çıkarmak kalıyordu..İlk filme göre aksiyonu biraz daha az olsa da,dram yönünden oldukça etkiliydi..Tabut sahnesi,Tarantino'nun ayak fetişizmi sınırlarını gözümüze soktuğu anlardan biriydi ama keşke Uma Thurman'ın ayaklarını hiç görmeseydim,eğer o ayaklar ona ait ise üzüldüm:).. Son olarak filmin başrol oyuncularından biri de Hattori Hanzo'dur.O dönemler sık sık ismini tekrar ederdim..Kısaca Hattori Hanzo,candır..

@chocolatblanc

12 yıl önce

tarantino'nun en sevdiğim filmlerii kill bill serisi. yine bu filmde de bride'ımız avına kaldığı yerden devam ediyor :)) uma thurman'a hayran olmamak imkansız bu filmde. temposu bence birinci filme göre daha düşük olmasına rağmen olayların gidişatı ve mükemmel sonuyla beklentileri çok çok karşıladığını düşünüyorum. ve o tabut sahnesi benim hayatımda izlediğim en etkileyici sahnelerden biriydi, tek kelimeyle efsane.
B

@begisi

12 yıl önce

Quentin Tarantino'nun şaheserlerinden birisidir.
P

@pekipis

14 yıl önce

9.3 / 10

tek kelimeyle tabut sahnesi
SPOILER

Kill Bill: Volume 2 filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kill Bill: Volume 2 filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kill Bill: Volume 2 filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL