7.6

13 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.6 (14.823 OY)

KONUSU
hikayemiz yuki kashima (meiko kaji)’ nın meiji dönemine girilmeden önceki doğumunda başlar. köye öğretmen olarak atanan annesi ve eşi köy yolunda katledilip annesine tecavüz edilir. anne öldürülmez ama intikam almak için yemin eder. lakin intikamını idame ettirebilmesi için çocuk yapması gerekmekted ... Devamı
hikayemiz yuki kashima (meiko kaji)’ nın meiji dönemine girilmeden önceki doğumunda başlar. köye öğretmen olarak atanan annesi ve eşi köy yolunda katledilip annesine tecavüz edilir. anne öldürülmez ama intikam almak için yemin eder. lakin intikamını idame ettirebilmesi için çocuk yapması gerekmektedir, ve bunun içinde önüne gelen erkekle yatmaktan hiç çekinmez.

’’intikam soğuk iken yenen bir yemektir’’

aynı şekilde meiji döneminin 4. yılında dünyaya bir kzı çocuğu dünyaya gelir. dünyaya geldiği gece karanlık kasvetli ve ’’kar’’lıdır. özellikle kar kelimesine dikkat çekmek istiyorum. çünkü japonca ’’kar’’ yuki demektir. doğan kız çocuğuna yuki ismi verilir. kill bill’ deki karlı dövüş sahnesini hatırlatmakta fayda görüyorum yeniden. lakin bu filmin sonunda da yine the flowers of carnage eşliğinde kadın anti kahramnımız intikamını karlı bir gecede alır.

lakin sıradan bir intikam öyküsünün yanına yerleştirilen politik konular ve anlatılan dönemde betimlenen siyasi boşluğun hicvediliş şekli açısından kayda değer bir çok güzel ve özel sahne bulmak mümkündür. filmimiz yine bilindiği üzere kill bill’ deki gibi epizotlar üzerinden ilerleyerek hikayesini örmektedir. buna etrafa usul usul yayılan ve vücutlardan fıskiye eşliğinde boşalan kanları düşünürsek film çitasını biraz daha da yükseltiyor. ve karşımıza bir b tipi film başyapıtı çıkıyor. elimden geldikçe aklımda kalan sahneleri görsel olarak eklemek isterim zamanla.şimdilik bunlarla idare etmek en iyisi.
Meiko Kaji

Yuki Kashima

Toshio Kurosawa

Ryūrei Ashio

Masaaki Daimon

Gō Kashima

Miyoko Akaza

Sayo Kashima

Shinichi Uchida

Shirô Kashima

Takeo Chii

Tokuichi S...

Noboru Nakaya

Banzô Take...

Yoshiko Nakada

Kobue Take...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@spike

8 yıl önce

7.5 / 10

Kill Bill'i seven herkesin mutlaka izlemesi gereken bir klasik

@winternight

9 yıl önce

6 / 10

Kill Bill'in orijinali. Tarantino'nun birçok filminde kullandığı o meşhur kan efektleri, kopan uzuvlar, çekim-kamera teknikleri fazlasıyla bu filmden esinlenilmiş. Hatta Kill Bill'deki çoğu sahnenin birebir aynısını bu filmde görmek mümkün.

http://www.ropeofsilicon.com/Images/stories/2008/aug/snowbloodfour.jpg
SPOILER

Lady Snowblood filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Lady Snowblood filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Lady Snowblood filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL