Benny'nin Videosu Yorumları

Benny'nin Videosu filmi detayları

@subsidiarit

1 ay önce

ilk 1 saati benny denilen ergenin sinir bozuculuğuyla geçen, kalanıysa sıkıntıdan baygınlık geçirten film. yine de sonu şahaneydi.

@kbrcktlbs

1 yıl önce

6.5 / 10

Hanekeden yine rahatsız edici bir film izliyoruz fakat daha farklı yaklaşılabilirmiş ayrıca çocuğun her hareketine sinir olarak izledim.
Z

@zes

1 yıl önce

6.8 / 10

Bir yandan tekrarli siddet sahneleriyle kendi izleyicisini de desentitize eden Haneke, öte yandan orta sinif "düzgün" bir ailenin, özellikle ogluna sacini kesmesi ardindan karakter dersleri veren babanin, bencil cikarlar ugruna kendi dogrularindan ne kadar hizlica sapabildigini, hatta oglundan daha da "cani"leserek, ufak bir kiz cocugunun bedenini parca parca ederek yok edebilecek düzeye geldigini gösteren, toplumun sahte ahlakini yüzümüze vuran bir film.
Tüm bunlara karsin, bana kalirsa biraz overrated. 6,8

@sebo

4 yıl önce

Ebeveynliğin de bir sınırı var, diye bitirir filmi Haneke.

@tiamath

4 yıl önce

5 / 10

Bu bir üçlemeymiş ve direk bu filmden başladığım için olsa gerek çok fazla sevemedim. Gerçekten inanılmaz derece soğuk ve zaman zaman çok sıkan bir film. Film ana temada duyarsızlaşan insanı anlatmaya çalışıyor. Benny özellikle ailesinin bir domuz kesme sahnesinden çok etkilenmiş ve bunun üzerine şiddet içerikli videolara yönelmeye başlamış. Tabi bu zamanla karakterine de işliyor ve günün sonunda bir cinayet gerçekleşiyor. Filmin ikinci kısmında ise bu cinayet sonrası vicdan ve aile tutumu işlenmiş. Fakat ortada yok olan bir ceset var ve hiçbir şekilde ilerleyen bir soruşturma yada kayıp kızını arayan biri gösterilmiyor. Bu filmdeki büyük bir eksiklik olarak geldi bana.
R

@ruyasalikk

9 yıl önce

Teneke trampette oynayan kadinin burda da oynamasindan mutevellit hep aklim o filme gitti belki de bilincli bir tercihti benny buyumesini videolarla durdurmustu trampet yerine.
F

@filmdahi

9 yıl önce

7.6 / 10

Kent Üçlemesi

Film Haneke'nin Kent üçlemesinin ikinci ayağıdır aslında filme gelirsek genellikle Haneke filmleri yavaş derdiniz bunun hepsi doğru değil genellikle filmleri yavaş başlar hızlanır sonda insanı bayar bi derece yavaş olur filme gelirsek video kaydıyla dolu bir film aslında domuz görmekten bıkabilirsiniz her domuz görünce aklınıza o gelcek filmi kısaca anlatırsak bi çocuk cinayet işliyo cinayeti video kaydına çekiyo sonra ailesi öğreniyo insanlardan saklıyolar cinayeti şiddet içerik çok yok +18 olarak izlemiştim ama film +13 bile olabilirmiş açık saçık sahne hiç yok zaten şiddet içerekli sadece haneke bana kubrick hatırlatıyor otomatik portakal gibi aynı çocuk oyunculuk iyi ben beğendim kısaca bir hatırlatma sonu gerçekten çok bayık insanı manyak sıkan bir havası var

Puanım:75

@cessiebalik

9 yıl önce

nedense o dökülen sütü silerken inanılmaz klişe bir şekilde ağlamaya başlamasını bekledim ama olmadı, iyi ki de olmadı bence.

@delahoya

11 yıl önce

8.1 / 10

Film boyunca tepkisiz kalarak çok gerildiğimi hissettiğim ender filmlerden birisi Benny's Video...

Hanekeden buz gibi bir film daha , bir çok film de olan olay üzerine seyirciye yansımalar bu film de tam tersine dönüyor.Karakterlerin buz gibi oluşu ve diyalogları sizleri rahatsız ediyor...Amaç da bu aslında ve Haneke bunu her film de olduğu gibi çok iyi başarmış.Diğer taraftan bakarsak çok güzel bir modern toplum eleştirisi olmuş , kapalı kapılar hiç açılmayan perdeler ve dışarıyı kamerayla izlemeler gibi ince detaylarla anlatılmış Bennynin aileden uzaklaşması ve yalnızlaşması anlatılmış...Uzun lafın kısası beğensenizde beğenmesenizde sonunu merakla bekleyeceksiniz.Diğer Haneke filmleri gibi bu film de rahatsız edici olsada çok ve çok başarılı...

@lavn

12 yıl önce

izleyin,günlerce domuzlar aklınızdan gitmez.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL