Zor Ölüm 4.0

(2007)

Live Free or Die Hard

Film 2 Saat 8 Dk. Aksiyon, Gerilim ABD, İngiltere 28 Haziran 2007

6.3

163 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.1 (404.595 OY)

KONUSU
Eskinin hınzır ve tuttuğunu koparan polis memuru John McClane, artık hiç de o tanıdığımız uslanmaz ve başarılı adam değildir. Geçen yıllar ona pek de iyi davranmamıştır. Tepetaklak giden özel hayatı, karısından boşanması, kendini alkole vermesi gibi sorunların üzerine, artık polis departmanında da ç ... Devamı
Eskinin hınzır ve tuttuğunu koparan polis memuru John McClane, artık hiç de o tanıdığımız uslanmaz ve başarılı adam değildir. Geçen yıllar ona pek de iyi davranmamıştır. Tepetaklak giden özel hayatı, karısından boşanması, kendini alkole vermesi gibi sorunların üzerine, artık polis departmanında da çalışmamaktadır. Eskinin hareketinden ve başarısından uzak, devlete bağlı bir güvenlik şirketinde bilgisayar korsanlarını takip ettiği bir işte çalışmaktadır. Fakat tehlike ve macera, hiç beklemediği bir anda gelip yine onu bulacaktır. Tespit ettiği bir bilgisayar korsanını yakalamış giderken çok daha büyük bir bilgisayar çetesinin tüm ülkenin bilgisayar sistemlerine girerek ülkedeki yaşamı çökertmek üzere olduğuna tanık olur. Trafik lambalarından başlayarak bütün sistemler teker teker çökmektedir. Ülkenin bütün bilgisayar altyapısı korsanların eline geçmekte ve ülke ekonomisi başta olmak üzere herşey tehlike altındadır. Matt Foster ismindeki genç korsanın, teröristlerin bir sonraki adımlarını çözebilecek kadar zeki olduğunun farkına varan John McClane, bu işte onu dakullanmaya karar verir. İkili için son derece kritik saatler başlamıştır. Karanlıklar Ülkesi serisinin yönetmen ve senarist koltuğunda oturan Len Wiseman tarafından yönetilen Zor Ölüm’ün dördüncü ayağı, serinin meraklılarını yine heyecanlandıracak gibi...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@rorschachv1

4 yıl önce

Seride sağlam bir yerde duran Live Free Or Die Hard, üçüncü filmden 12 sene sonra vizyona girmiş olmasına rağmen Bruce Willis'in de ustalığıyla önceki filmlerin tadını veriyor. Timothy Olyphant'a da rolü oldukça yakışmış, tavsiye ederim.

@sapayolkatili

9 yıl önce

brus wiliisin filmleri unutulmaz filmlerim arasına girdi devamını bekliyorum 5 çıkmış izlicem inş...

@vfv

10 yıl önce

Bana göre Zor ölüm serisinin en iyi filmi budur. (Henüz 5. filmi izlemedim.) Teknolojiden çok iyi faydalanmışlar. Aksiyon sahneleri vay be dedirtecek cinsten. Hatta filmi bir arkadaşımla izliyordum o da bruce nin her uçuk sahnesine Bruce willis be abi diye bagırıp duryordu D:

@calamity

10 yıl önce

7 / 10

John McClane i seviyorum ben ya.diğerlerine nazaran zor ölüm 4 hayal sınırlarını biraz zorlasada çok hoş bir seyirlik.
N

@noumenon

10 yıl önce

Güzel bir aksiyon filmi olmuş ama bana göre serinin 3. filmini geçememiştir. Sanal ağlardan ekonomiyi, trafiği ve hayati kaynakları yönetmenin böyle terör saldırılarına maruz kalabileceğini göstermiştir. Bu yönden anlamlıdır. Şahsen beğendim filmi Bruce Willis Die Hard serileriyle aklıma geliyor her zaman..

Arabayla helikopter düşürmesi gerçekten inanılmaz bir olaydır..
B

@biberim

11 yıl önce

aslında serinin 4. filmide çok güzeldi ama ne bileyim biraz abartılı gelmişti bana. ama 3. filmden sonra benim en beğendiğim 4. film oldu.

@lowen

11 yıl önce

6.8 / 10

John McClane yıllar sonra,nefes kesen bir filmle geri döndü..Zor Ölüm 4,aksiyonu doruklarına kadar yaşayabileceğiniz hatta bazı sahnelerinde yok artık diyebileceğiniz bir film.Yine de bu haliyle bile sevdim..F35 savaş uçağı sahnesinden sonra,John McClane bu sefer biraz abarttık galiba diyerek aslında,kendi içinde filmi ti'ye alma başarısını göstermiştir..Yanlız konu olarak,diğer bölümlerinin biraz altında kalmış..Düşman olarak Simon efsanesinden sonra,Greg Pope biraz hafif kalmış..Aksiyon severlerin mutlaka izlemesi gereken bir film..
L

@lemasque

12 yıl önce

sanırım son nokta budur başka ne yapacakki f22 yi öyle düşürdükten sonra?
K

@kobalamin

14 yıl önce

1 / 10

adam eliyle f-22 düşürüyo.daha ne denebilir ki...
SPOILER

Zor Ölüm 4.0 filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Zor Ölüm 4.0 filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Zor Ölüm 4.0 filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL