4 Ay, 3 Hafta, 2 Gün Yorumları

4 Ay, 3 Hafta, 2 Gün filmi detayları

@ayaz55

1 ay önce

6 / 10

Filmin özeti: ülke yönetiminde diktatör varsa salak bir arkadaşınıza yardım etmeyin.

@rambollezi

1 yıl önce

7.4 / 10

Kendime hep derdim iyi ki erkek olarak doğmuşum keza bu dünyada kadın olmak çok zor, bu filmle bir kez daha anladım.
Filme gelirsek; film kendi başına güzel olmasının yanında kamera açılarıyla, oyunculuklarla ve daha bir çok detayıyla kendini daha da güzel bir hale getirmiş.
Özellikle o malum sahne insanı insanlığından soğutur, oturduğun yere gömülürsün. Çok üzücü çok

@umutterbass

5 yıl önce

7.5 / 10

Fazlasıyla gerçekçi ve soğuk bir filmdi, yemek sahnesi hala unutulmaz sahnelerim arasındadır..

@lavn

9 yıl önce

Filim de çok iyi bi oyunculuk var,oynayan herkes çok özgün oynamış,kürtajla ilgili değinmek istediği konu gayet açık ve net.Yanılmıyorsam altın palmiye ödülünü almıştı filim.

Yaşanan sıkıntıdan ziyade arkadaşlığın anlamını da çok net çıkarabilirsiniz.Bazılarınız için durağan gelecektir ancak Fransız sinemasının durağanlığını seviyorsanız izlenmeli.

filimin özetin de altın palmiye aldığı zaaten yazıyormuş :D

@ekooo

9 yıl önce

1 / 10

Başrolden kısa süreli oyunculara kadar herkes çok gerçekçi bir oyunculuk sergilemiş. Özellikle Bebe'yi ve Otilla'nın ilk gittiği oteldeki resepsiyonist kadını çok başarılı buldum.Yönetmen, ailesinden uzakta yaşayan ve ekonomik olarak onlara bağımlı olan genç kızların yaşadıkları zorlukları, gelecek kaygılarını çok iyi anlatmış.

Filmi gerçekçi bulmam beni biraz üzdü aslında. Demek ki çok da farklı şeyler yaşanmıyor buralarda da..
O

@onurdenizguler

10 yıl önce

8 / 10

filmde inanılmaz bir oyunculuk, diyaloglarda ve senaryoda inanılmaz bir doğallık ve gerçekçilik var.

@slavesusar

10 yıl önce

yorucuydu..sarsıcıydı..

@onur_turan

10 yıl önce

6 / 10

Daha çok festival ve sanat filmlerine ilgi duyanların beğenecekleri tarzda bir yapım.

Fotoğraf karesi şeklindeki sahne geçişleri ve durağan temposuna rağmen;

realistik havası ve başarılı oyuncu performansları ile izlettiren filmlerden biri.

@sarhosatlarzama

10 yıl önce

Sinir bozucu filmlerlistesinin ilk sıralarında yer alabilecek bir film. 1987`nin komünist romanya döneminde geçen filmde 3-4 aylık fetüsünü düşürmeye çalışan bir kız ile ona yardım eden bir kızın başından geçen olaylar anlatılıyor. Ancak filmde yer alan diğer etkenler o kadar baskın ki, filmin bu genel konusu önemsizleşiyor. Öncelikle o dönemde romanya`da hüküm süren komünizmi, filmde yer alan tüm insanların suratlarındaki katı ifadeler, gri, soluk, nem kokan duvarlar, karanlık ve çamurlu sokaklardan ve daha buna benzer bir çok noktadan yola çıkarak, bir tablo gibi sunuyor önümüze yönetmen. Bunların yanında arkadaşına yardım eden otilia`nın varoluş mücadelesi, erkek arkadaşı ile tartıştığı sahnede tavana vurmakla birlikte, filmin birçok noktasında kendisine yer buluyor. İzleyici her an bir şeyler olacak beklentisiyle filmde sürüklenip gidiyor. Hatta bebe`nin kimliğini otelde unutması da yönetmenin bu beklentileri tavana vurduran bir kurnazlığıydı. Ancak film başladığı gibi sessiz sedas
... Devamı
Sinir bozucu filmlerlistesinin ilk sıralarında yer alabilecek bir film. 1987`nin komünist romanya döneminde geçen filmde 3-4 aylık fetüsünü düşürmeye çalışan bir kız ile ona yardım eden bir kızın başından geçen olaylar anlatılıyor. Ancak filmde yer alan diğer etkenler o kadar baskın ki, filmin bu genel konusu önemsizleşiyor. Öncelikle o dönemde romanya`da hüküm süren komünizmi, filmde yer alan tüm insanların suratlarındaki katı ifadeler, gri, soluk, nem kokan duvarlar, karanlık ve çamurlu sokaklardan ve daha buna benzer bir çok noktadan yola çıkarak, bir tablo gibi sunuyor önümüze yönetmen. Bunların yanında arkadaşına yardım eden otilia`nın varoluş mücadelesi, erkek arkadaşı ile tartıştığı sahnede tavana vurmakla birlikte, filmin birçok noktasında kendisine yer buluyor. İzleyici her an bir şeyler olacak beklentisiyle filmde sürüklenip gidiyor. Hatta bebe`nin kimliğini otelde unutması da yönetmenin bu beklentileri tavana vurduran bir kurnazlığıydı. Ancak film başladığı gibi sessiz sedasız sonlanırken, yukarıda yer alan bütün öğeleri ustalıkla filme yediriyor.

Oyuncular içerisinde tanınmış bir simaya rastlamamamıza rağmen, bütün oyuncular rolünün hakkını veriyor. Ancak burada bebe`ye bir parantez açmak istiyorum ki, kızlarla konuştuğu sahnede, kelimelerle bir insanın nasıl paçavraya çevrilebileceğini bizlere tekrar hatırlatmıştır. Öyle bir sahnedir ki, sesini yükseltmediği ya da bir hakarette bulunmadığı halde, kızlarla birlikte sizler de koltuğunuza biraz daha gömülüyorsunuz. Buna benzer, insanı şaşkına çeviren, sinirlerini alt üst eden sahneleri bulunan filmi, psikolojinizin sağlam olduğu bir vakitte izlemeniz daha doğru olacaktır. Hoş, bu seferde düzgün olan psikolojiniz bozulabilir ama neblem işte, iki ucu boklu değnek tam da bu duruma uygun işte.
1

@1925

11 yıl önce

iyi bir psikolojik gerilim, iyi bir film...
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL