7.6

530 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.8 (121.223 OY)

KONUSU
Dublinde gitar çalan aynı zamanda şarkıcı ve söz yazarı olan İrlandalı bir adam, bir gün sokakta çalarken Çek bir kızla tanışır. Adamın maddi durumu pek iyi değildir ve babasının dükkanında ona yardım ederken bir yandan da sokaklarda çalarak para kazanmaya çalışmaktadır. Kız da eşiyle ayrıdır; gündü ... Devamı
Dublinde gitar çalan aynı zamanda şarkıcı ve söz yazarı olan İrlandalı bir adam, bir gün sokakta çalarken Çek bir kızla tanışır. Adamın maddi durumu pek iyi değildir ve babasının dükkanında ona yardım ederken bir yandan da sokaklarda çalarak para kazanmaya çalışmaktadır. Kız da eşiyle ayrıdır; gündüzleri çalışıp beraber yaşadığı annesine ve kızına bakmaktadır.

Hayali albüm çıkarmak olan adam müzik şirketlerine yollamak için demo hazırlamaya karar verince piyano çalan kızla birlikte çalışmaya başlar. Kız ve erkek onları bir araya getiren müzik sayesinde birbirlerini de tanıyacaklardır.

Glen Hansard ve Marketa Irglovaya En İyi Orijinal Şarkı dalında Oscar kazandıran Once, ikilinin uyumu, sıcak performansları ve beraber seslendirdikleri başarılı şarkıları sayesinde de izleyicinin gönlünde özel bir yer kazanıyor.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
A

@aahermia

11 ay önce

birbirine asik olarak olucek olan iki mal

@cely

1 yıl önce

7.6 / 10

Filmin sonunda işte şimdi aşk oldu dedim. kavuşsalar ne olacaktı ki? bir yıl ya da iki?
G

@gargamell

3 yıl önce

8.2 / 10

İnsanın ruhuna dokunan cok naif bir film bayıldım muzikleribden bahsetmeme gerek yok sanırım muazzam

@kerimapaydin

4 yıl önce

1 / 10

Arkadaşlar eminim siz de bunu film sandığınız için gelmişsinizdir buraya ancak size muazzam bir bilgi vereyim bu film değil. Sadece 1.30 saat uzunluğunda bir klip. Filmi açtığınız andan itibaren sadece şarkı dinliyorsunuz. Müzik dinlemek isteyenler açsın, arkada dönsün.

@ravenna

4 yıl önce

7 / 10

Müzikal filmleri izlerim ama çok nadirdir sıcak da bakmam. Ama Once filminden aldığım sıcaklık başkaydı.Müzikleri senaryosunun çok çok önüne geçmiş bir film olmasına rağmen bunu bu filmde bana sevdirdiler.Müziklerine mest oldum.Sırf bu yüzden bile bir kere daha seyredebilirim.

@gunerakdemir

5 yıl önce

6.1 / 10

Youtube’dan soundtrack listesini dinleyin filmi izlemenize gerek yok.

@babelfish

6 yıl önce

8.1 / 10

Vay arkadaş, kızın sayesinde gaza gel, ilham al, ondan yardım al; sonra çıkartacağın albümün paralarını seni aldatan kadınla yemek üzere Londralara git.. "Ah bu salak erkekler" demek isterdim ama kız da gayet "mantıklı" bir işe girişip kocasını çağırdı falan bi şeyler....

Sinir ederler insanı. Keşke bu kadar gerçekçi olmasalardı =(

edit: Ayrıce filmin Türkçe isminin "Bir Zamanlar" olarak çevrilmesiyle ilgili derin şüphelerim var. Tamam, şarkıya bir gönderme olabilir ama "bir kere" anlamına da geliyor olması, ayrı bir manidar kanımca.

@yejades

6 yıl önce

Bu filmi bi ben sevmedim sanırım.

@alimehmet

7 yıl önce

borca girip, dokuz ay taksitle bir elektrik süpürgesi alıp bu filmin müziklerini dinleyerek hortumundan tuttuğum elektrikli süpürgeyle sokak sokak gezmek istedim. tabii sonra sigara içmeye çıktım. gayet hoş, müzikli bir filmdi.

@mamcici

7 yıl önce

Şahane, büyüleyici bir film. Müzik ve müzisyen temalı çok iyi filmler izledim kendi adıma. Ama hiç biri bunun kadar müziği bu yoğunlukta hikayenin merkezine almayı cesaret edemezdi herhalde. Hiç bir şarkı yarıda kesilmiyor sahne geçişlerinde bile müzik kesilmeden devam ediyor. Kızın stüdyoda piyanoyla çaldığı şarkı dışında. Kızın diyorum çünkü başroldeki karakterlerin adı geçmiyor filmde. Sanki bu bütün müzisyenlerin ve tutkuyla yaşayanların hikayesiymiş gibi.

Not: Yoğun miktarda hüzün ve müzik içerir. Elinizde, tutunacağınız bir kadehin bulunmasını isteyebilirsiniz. :)
U

@ursulaiguaran

7 yıl önce

Yanıma herhangi göze çarpan bir şeyimi alıp şehrin en işlek caddesine çıkma isteği uyandıran, müzikleriyle de akıp giden film.

"If you want me" :)

Başroldeki arkadaşın Mete Horozoğlu'yla olan benzerliğine değinmeden geçemeyeceğim!

@batuhandurak

7 yıl önce

9 / 10

iki üç yüz milyon dolar para harcayıp bu filmin yanına yaklaşamayacak filmler yapıyolar..

@rodionof

8 yıl önce

8.2 / 10

Boğazda düğüm bırakanlardan
N

@niyazi130610

9 yıl önce

Bayan oyuncuyu çok aramışlar mı..

@detag

9 yıl önce

Film başladıktan kısa bir süre sonra, bastırılamaz bir istekle gitarımı yanıma aldım ve bir çok defa kendimi Glen Hansard'a eşlik ederken buldum. Aldığım keyif bir başka oldu, şüphesiz bundaki en büyük pay müziklerdeydi.
SPOILER

Bir Zamanlar filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Bir Zamanlar filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Bir Zamanlar filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL