7.1

120 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8 (98.330 OY)

KONUSU
Sıradışı bir David Lynch filmi.

Alvin Straight ve kızı küçük bir kasabada yaşamaktadır. Az paraları vardır ve Alvin şeker hastasıdır. Araba kullanamaz, kendi başına yürüyemeyecek haldedir ama söz dinlemez ve inatçı biridir. Eve gelen bir telefonla 10 yıldır görmediği abisinin bir kalp krizi geçirdi
... Devamı
Sıradışı bir David Lynch filmi.

Alvin Straight ve kızı küçük bir kasabada yaşamaktadır. Az paraları vardır ve Alvin şeker hastasıdır. Araba kullanamaz, kendi başına yürüyemeyecek haldedir ama söz dinlemez ve inatçı biridir. Eve gelen bir telefonla 10 yıldır görmediği abisinin bir kalp krizi geçirdiğini öğrenir. Bunun üzerine Alvin macerasına başlar, hem de bir çim biçme makinası ile...

Yüzlerce mil, bir sürü yeni insan, 6 haftalık bir macera. Sonuçta Alvin hedefine ulaşır.

Filmin müziklerini her zaman ki gibi Angelo Badalomenti usta yapmış. David Lynch bu sefer basit, sıcak, düz bir filmle karşımızda.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@henriette

4 yıl önce

filmdeki amcanın intihar haberine çok üzüldüm.
çim biçme makinesiyle uzun yola çıkmak? çok iyi.
yolda karşılaştığı kadının sinir krizini izlemek çok güzeldi.
"nerden geliyorlar ki?"
"ve ben karacaları severim"

@frafuf

7 yıl önce

Sımsıcacık duygusal bir ''yol'' filmi. Oyunculuklar naif. :) Final sahnesi harika.

@ladymarleen

7 yıl önce

Kalbe dokunan naif bir tarafı var. Aslında tam bir yol filmi denilebilir.David Lynch'in farklı bir yanını görmek isteyen herkese tavsiyemdir.

@melihcevdet

7 yıl önce

8 / 10

Bu film cesaret, pes etmemek, yaşlılık, gençlik ve daha birçok şey hakkında. Cesaret dediysem de öyle savaş meydanlarında savaşmıyor kimse, bir yaşlı adam inadıyla ve onu güç duruma düşüren şeylerle savaşıyor. David Lynch'in tarzının dışında bir film olduğu ortada ancak, yaşlı bir adamın çimbiçme makinesiyle çıktığı yolculuk ancak böyle yavaş bir kurguyla anlatılabilirdi sanırım. Dolayısıyla Lynch farklı tarzlarda film çektiğinde de başarılı olabileceğini kanıtlamış. İzlemeyi düşünüyorsanız tereddüt etmeyin derim.

@cessiebalik

9 yıl önce

8.6 / 10

bu kadar durağan bir film nasıl bu kadar kendine bağlar. amcalar gökteki yıldızlara baktıkça ben de burada kafamı kaldırıp göğe baktım, dal ve yaprak öbekleri gördüm ama olsun. çok güzel filmdi.

@altuneli

10 yıl önce

Zaman zaman film ağır işliyor ama anlatmak istediğini anlatıyor sonunda. Vefa temalı temiz bir film. Ben şunu anladım filmden; iyi niyetle çıkılan her yolculuk bize başka başka iyilik yapma iyilik bulma fırsatları sunar. Bu arada amcamızın eski çim biçme makinasını tüfekle patlatması da sinema tarihinin en sarsıcı sahnelerinden :)

@karamat

11 yıl önce

David Lynch'ten pek beklenemeyecek kadar basit, akıcı bir film. Hikayesi çok güzel, Alvin Straight'in yolcuğu boyunca yüzündeki tebessümü çok sıcak. İnsanı kasmayan, yormayan bir film olmuş. Tavsiye ederim.

@horrorpheliac

12 yıl önce

İzlenildiği sırada anlaşılabilen, beyin fırtınası yaptırmayan bir Lynch filmi. Her ne kadar farklı olsa da, izlenilebilecek, eğlenceli bir film olduğunu düşünüyorum. Tamam şaşırmayı bekliyoruz ama bir farklılık yapmak istemiş ve başardığını düşünüyorum.

@prensesinuykusu

15 yıl önce

1 / 10

David Lynch ne yapmış böyle... bu film bile değilki :)
SPOILER

Straight'in Hikayesi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Straight'in Hikayesi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Straight'in Hikayesi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL